Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

despre magazine online - reviewuri

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
70 răspunsuri în acest subiect

#55
adriana_a

adriana_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 02.10.2010
voi cumparati haine online din romania?

#56
Radone66

Radone66

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 05.05.2008
Nu cumparati nimic de pe www.evarietate.ro ! Este teapa. Livreaza de regula marfa defecta, ambalaje rupte, fara factura! De cele mai multe ori pun componente similare cu ce ati comandat dar mai ieftine! Nu au adresa, sediu, nimic! Doar un numar de telefon! Aveti grija, pe mine m-au tepuit rau de tot! O sa-i reclam la protectia consumatorului macar sa le inchida site-ul!

#57
nandrolon

nandrolon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 349
  • Înscris: 18.04.2010
si cum te-au tepuit?

#58
yofi

yofi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 25.02.2010
Ce stiti despre www.magazinieftin.ro? sunt seriosi?Sunt originale produsele? Au preturi mai bune decat la alte magazine si ma gandeam sa  achizitionez cateva electrocasnice de la ei.

#59
yvonna

yvonna

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 29.01.2008
Quelle.ro - nu mai cumpar de la ei, nu corespund marimile si materialele sunt de prosta calitate, stocuri neactualizate... comnazi 6 produse iti vin 2 fff greu
Librarie.net ff mutumita, carti la preturi bune, p[romotii 30-60%, livrare ultrarapida...
Polirom.ro ok
Litera.ro ok

#60
iuli_iuly10

iuli_iuly10

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 245
  • Înscris: 27.03.2009
Dar despre TelefonulTau.eu...ce ziceti?:>

#61
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.044
  • Înscris: 02.07.2007
Stiu vreo 3 persoane care au cumparat de la ei si a fost ok. De garantia acordata nu pot spune nimic, pt ca nu stiu pe nimeni care sa fi avut nevoie. Ai grija totusi sa intreabi la telefon din ce stoc face parte modelul adus. Pt ca ei le iau din afara din diferite tari. Si te poti trezi cu 2 randuri de caractere pe tastatura (sa aiba si rusesti sau chinezesti). Sau daca este un stoc venit din Asia, la unele modele nu exista nici macar lb engleza in meniu ci doar limbi asiatice.

#62
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.554
  • Înscris: 24.01.2007
emag.ro
librarie.net
altshop.ro
ujmag.ro


Am cumparat de foarte multe ori de la aceste magazine online si niciodata nu am intampinat probleme.

#63
archibaldo

archibaldo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 88
  • Înscris: 08.03.2010
Si eu mi-am luat teapa cu Quelle . - NESERIOSI - nu recomand
Am cerut primavara o camasa cu maneca scurta in carouri care parea misto in poza .
Dupa vre-o 4 luni era toamna vine coletu . Ma manaca-n fund curiozitatea si-l platesc .
Camasa era dubla ca marime cred ca intra un sumotor in ea si materialul era o panza ieftina - raritura ca la second hand.

La fel Electrobazar - dupa rebranduire in Choicebrand - nu recomand  fiinca le-a crescut piata aduc jeguri cu defecte deranjante si deci e LOTERIE - Nu recomand celor din provincie .

La Emag a fost ok. dar mentionez ca nu am avut vre-o defectiune sa vad cum procedeaza - abia atunci se vede cat de buni sunt .

La Cel.ro - recomand deoarece desi am comandat pe net m-au lasat sa verific produsul la sediul lor . Era vorba de un monitor scump si am vrut sa nu aiba nici un pixel mort . M-au lasat sa-l probez dupa care l-am achitat.

Editat de archibaldo, 09 decembrie 2010 - 00:39.


#64
vicky200290

vicky200290

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 09.04.2010

Vizualizare mesajarchibaldo, pe 9th December 2010, 00:33, a scris:

Si eu mi-am luat teapa cu Quelle . - NESERIOSI - nu recomand
Am cerut primavara o camasa cu maneca scurta in carouri care parea misto in poza .
Dupa vre-o 4 luni era toamna vine coletu . Ma manaca-n fund curiozitatea si-l platesc .
Camasa era dubla ca marime cred ca intra un sumotor in ea si materialul era o panza ieftina - raritura ca la second hand.

La fel Electrobazar - dupa rebranduire in Choicebrand - nu recomand  fiinca le-a crescut piata aduc jeguri cu defecte deranjante si deci e LOTERIE - Nu recomand celor din provincie .

Cu Qulelle am avut acceasi problema. Coletul avenit dupa o luna si aproame nimic din ce am comandat nu imi era bun desi comandasem marimea mea. (produsele le-am facut cadou)

In schimb Choicebrand m-a surprins in mod placut (desi sunt din provincie, Baia Mare). Pana acum am cumparat de la ei un espressor automat Krups EA8025, un aspirator Dirt Devil Infinity Excell M5050 si un aparat de curatat cu aburi Shark M353. Toate arata ca noi, si unele sunt chiar noi. Abvsolut nicio zgarietura nu au si functioneaza excelent. Oricum recomand comanda facuta telefonic pentru a putea cere si informatii privitoare la produs (e mai sigur asa).

#65
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 988
  • Înscris: 20.01.2006

Vizualizare mesajiuli_iuly10, pe 7th December 2010, 18:17, a scris:

Dar despre TelefonulTau.eu...ce ziceti?:>
Am sunat de 10 ori luna asta la ei pentru un car kit - Galaxy S II. Desi pe site a aparut tot timpul ca fiind in stoc, de fiecare data mi-au spus ca urmeaza sa vina, in mom in care am sunat.

#66
dbmhorace

dbmhorace

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 16.05.2003
Nu cumparati de la Debo.ro!!! Nu ofera garantie pentru produse. Daca se strica un produs, spun ca nu ei sunt responsabili cu service-ul, dau vina pe alta firma care nu mai exista in momentul respectiv. Schimba periodic firma in numele careia vand ei produsele pentru a evita asigurarea service-ului pentru produsele respective. Sunt niste tapari, feriti-va de Debo.ro!!! Nu voi mai cumpara vreodata de la acesti hoti ordinari!!!

Concret: am cumparat un DVD player, s-a stricat, am trimis un mail la debo.ro, dar raspunsul a fost ca ei doar au intermediat vanzarea produsului. Concluzia lor, primita prin mail (de la debo.ro) a fost: "Daca nu reusiti sa va rezolvati problema de service cu vanzatorul produsului, adica SC EBONO ELECTRONICS SRL si nu aveti un certificat de garantie pentru Romania, din pacate nu va putem ajuta in niciun fel. Mentionam ca nu detinem datele de contact ale firmei respective. Numarul de telefon de pe certificatul de garantie (pick-up and return) nu mai este valabil, de asemenea persoana de contact pe care noi o aveam nu mai face parte din conducerea firmei, aceasta avand acum sediul social in Bucuresti". Nu cumparati de la acesti escroci numiti debo.ro!!! Apelati la firmele serioase (emag, evomag, pcgarage etc)! Voi scrie acest mesaj pe cat mai multe forumuri pentru a aflat si alti posibili clienti de metoda de inselaciune folosita de debo.ro.

#67
delta666

delta666

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 03.04.2007
Descris.ro printre cei mai profi cand vine vorba de instrumente de scris, cadouri elegante etc.... Recomand !!

#68
Alyssa25

Alyssa25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 07.01.2011
SIGMA NET - cel mai neserios magazin online

Am comandat 5 produse si mi-au trimis 4, o paguba binevenita de 430 ron

Ce dulce o sa fie razbunarea.

#69
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 22.122
  • Înscris: 18.12.2007
Si cum o sa te razbuni?

#70
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.625
  • Înscris: 06.10.2006
Mai comanda odata produsul lipsa. Posted image

#71
mansh

mansh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 21.04.2007
Va recomand sa evitati PC Garage!
Desi este unul dintre marile magazine online de la noi, eu va recomand sa-i ocoliti!
1. La ultimele mele comenzi de fiecare data am fost nevoit sa ma rog de ei sa modifice serial numberul produselor. Deah... e mai simplu pentru ei sa scaneze EAN de 2 ori decat sa-si faca treaba cum trebuie.
2. Daca ceri returnare in 14 zile la produse DOA la ei legea nu se aplica. Trebuie sa trimiti produsul ca si o garantie si apoi esti la mila service-ului. Poti primi produsul inapoi reparat desi nu l-ai folosit nici macar 1 secunda.
Eu unul nu mai comand niciodata de la ei !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate