Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 

despre magazine online - reviewuri

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
dc-shop.ro
am cumparat de mai multe ori de la ei fara probleme, mereu foarte prompti .

#20
vali2009

vali2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2008
Vreau sa stiu parerea voastra despre magazinul www.evarietate.ro; daca ati fost inselati prin intermediul acestui magazin online. Eu am comandat de la ei un set pentru manichiura si nu mi-au trimis toate piesele. Le-am scris doua mesaje prin care i-am atentionat, dar nu mi-au raspuns; mai astept cateva zile si dupa aceea apelez la protectia consumatorului.  :angry:

#21
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
toate magazinele online romanesti sunt de rahat. toate!

caut un produs "fantoma" (gps de la asus) de 2 saptamani si ceva, toti il au pe site dar daca-i suni iti raspund ca nu stiu cand ti-l pot aduce, pentru ca nu il mai au (unii au tupeul sa zica: s-a terminat chiar azi dimineata sau acum o zi, culmea "coincidentei"). am sunat la 25-30 de magazine si povestea e aceeasi. nu exagerez! i-am luat la rand pe toti care apareau pe price.ro. nu inteleg de ce atata nesimtire... ok, lasi pagina produsului pe site ca sa apara pe motoarele de cautare, dar pune in pana mea un mesaj in care sa scrii ca nu e pe stoc si nici nu stii cand o sa vina. e prea mult ce vreau ?!

mentiuni speciale au 3 magazine:
- cel: m-au minit in legatura cu stocul, ca sa plasez comanda (ceea ce nu inteleg ei e ca nu asa iti castigi un client).
- mediadot: m-au minitit in legatura cu stocul, dar m-au sunat ulterior sa-mi spuna asta (sa zicem ca le dau jumate de bila neagra pt timpul pierdut)
- marketonline: total neprofesionisti. suni la numerele de telefon in gol, nu raspunde nimeni. ramane asistenta online la care primesti raspuns o data la 5 minute.

Edited by zuppy, 29 July 2008 - 10:19.


#22
vali2009

vali2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2008
Va sfatuiesc sa nu cumparati de pe site-ul evarietate.ro deoarece primiti coletul cu piese lipsa, fara factura si fara garantia obiectelor cumparate. Desi in pozele de pe site produsele arata bine, acestea sunt de o calitate indoielnica( probabil de aceea nu ofera garantie). :rolleyes:

#23
octavian.crisan

octavian.crisan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.02.2007
De evitat cei de la Emag.ro
Seamana cu porumbeii si cu politicienii : la inceput iti mananca din palma, dar odata ce si-au luat zorul se caca pe tine.

#24
rikky90

rikky90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2008

View Postvali2009, on Aug 15 2008, 14:58, said:

Va sfatuiesc sa nu cumparati de pe site-ul evarietate.ro deoarece primiti coletul cu piese lipsa, fara factura si fara garantia obiectelor cumparate. Desi in pozele de pe site produsele arata bine, acestea sunt de o calitate indoielnica( probabil de aceea nu ofera garantie). :rolleyes:

Aoleu  :confuzzled: pai si eu am dat deja comanda ieri

#25
vali2009

vali2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2008

View Postrikky90, on Sep 9 2008, 23:20, said:

Aoleu  :confuzzled: pai si eu am dat deja comanda ieri
Atunci accepti coletul si platesti doar dupa ce verifici continutul lui. :rolleyes:

#26
rikky90

rikky90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2008

View Postvali2009, on Sep 10 2008, 08:30, said:

Atunci accepti coletul si platesti doar dupa ce verifici continutul lui. :rolleyes:

Pai si pot sa fac asta :mellow: Am ales sa platesc prin posta;nu s-o uita aia urat la mine? :scratchchin:

#27
alinalin0

alinalin0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 24.03.2007

View Postvali2009, on Jul 29 2008, 10:04, said:

Vreau sa stiu parerea voastra despre magazinul www.evarietate.ro; daca ati fost inselati prin intermediul acestui magazin online. Eu am comandat de la ei un set pentru manichiura si nu mi-au trimis toate piesele. Le-am scris doua mesaje prin care i-am atentionat, dar nu mi-au raspuns; mai astept cateva zile si dupa aceea apelez la protectia consumatorului.  :angry:
Eu am cumparat de multe ori de pe evarietate.ro si a fost totul ok. O singura data a fost o neintelegere dar a fost din vina mea si au fost extrem de intelegatori.
Nu pot sa cred ca nu ti-au trimis toate piesele din moment ce cutiile sunt sigilate.

Edited by alinalin0, 10 December 2008 - 18:02.


#28
Quantico06

Quantico06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.12.2008
AICI E UN MAGAZIN CU PRETURI MICI SI SERIOS

#29
pisicutaro

pisicutaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.12.2008
ce parere aveti de www.clickgsm.ro ?

#30
furnicav

furnicav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.01.2009
Incercati www.601.ro. Ce parere aveti?

#31
nastydony

nastydony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.01.2009
Nu stiu cum e  sa ai o relatie proasta cu magazinele online! Dar daca vrei cateva pareri obiective despre acest tip de comert poti citi, si chiar participa, la concursul de pe blogul celor de la kumparaturi.ro. Mi se pare o ocazie buna de a castiga un premiu doar pentru a lauda sau critica serviciile unor magazine. Mai aveti doar cateva zile sa faceti reviewuri pozitive sau negative.

Edited by nastydony, 27 January 2009 - 18:12.


#32
magda_lil

magda_lil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.01.2009
www.geanta.ro au preturi bune si iti aduc marfa destul de repede.

#33
Glock_39

Glock_39

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.08.2009
NU cumparati de la http://www.evarietate.ro/contact.html            
e         T. A .P. A

iti trimite altceva in loc de ce ai comandat adica am luat un electrosoc 800kv si mia trimis unul mai slab pe care la platit la pretul celui pe care la-m comandat  eu  care costa mult si uite asa am platit pe un rahat de electrosoc care la alte magazine  costa 99ron eu l-am luat de la http://www.evarietate.ro/ cu  200ron cu tot cu taxa de transport   si nici macar nu merge  :death:

am vazut ca pe situl lor nici macar o adresa a magazinului CA VREAU SA II SPARG MOACA CU UN ELECTROSOC ADEVARAT probabil ca e un singur angajat si acela intr-un apartament  si trage tepe
oricum multi isi for lua teapa cum am luat si eu si dupa aceea for citi ce am scris  eu  si rikky90 si cine a mai scriss

Edited by Glock_39, 08 August 2009 - 10:19.


#34
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postzuppy, on 29th July 2008, 11:18, said:

toate magazinele online romanesti sunt de rahat. toate!

caut un produs "fantoma" (gps de la asus) de 2 saptamani si ceva, toti il au pe site dar daca-i suni iti raspund ca nu stiu cand ti-l pot aduce, pentru ca nu il mai au (unii au tupeul sa zica: s-a terminat chiar azi dimineata sau acum o zi, culmea "coincidentei"). am sunat la 25-30 de magazine si povestea e aceeasi. nu exagerez! i-am luat la rand pe toti care apareau pe price.ro. nu inteleg de ce atata nesimtire... ok, lasi pagina produsului pe site ca sa apara pe motoarele de cautare, dar pune in pana mea un mesaj in care sa scrii ca nu e pe stoc si nici nu stii cand o sa vina. e prea mult ce vreau ?!

mentiuni speciale au 3 magazine:
- cel: m-au minit in legatura cu stocul, ca sa plasez comanda (ceea ce nu inteleg ei e ca nu asa iti castigi un client).
- mediadot: m-au minitit in legatura cu stocul, dar m-au sunat ulterior sa-mi spuna asta (sa zicem ca le dau jumate de bila neagra pt timpul pierdut)
- marketonline: total neprofesionisti. suni la numerele de telefon in gol, nu raspunde nimeni. ramane asistenta online la care primesti raspuns o data la 5 minute.

stocul indicat pe site e o chestie pe care sa nu te bazezi vreodata. unii sunt usor mai putin nesimtiti si scriu "stocul importatorului"
multe magazine sunt doar 1-2 cetateni plictisiti, care dau telefoane imediat ce ceri ceva. daca nu exista la "sursa"... ghinion.

nu o sa scrie niciodata ca ceva nu e pe stoc si ca nu stiu cind o sa vina, pentru ca astfel, 95% din marfuri ar fi indisponibile pe site.
in cazul raritatilor, fa comanda la un magazin serios, te vor minti mai putin.

nu am cumparat decit lucruri clare si repede. ema g si magazinultau ca era aproape.

#35
miki

miki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 11.12.2001
atentie la mediadot.ro!!!!!dupa cateva luni ''schimba" firma si nu mai primesc garantiile!!!

#36
miniody

miniody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.09.2009
Am deschis si eu un topic oarecum asemanator pe softpedia si am primit mai multe recomandari in legatura cu site-urile online. Le-am luat pe toate la rand (unele dintre ele le stiam deja), insa cel mai serios mi s-a parut un site despre care lumea zicea ca e destul de nou aparut www.scotian.ro si pe care chiar gasesti ofertele promotionale REALE la toate magazinele, si lucru cel mai important este ca sunt si magazine (retaileri) foarte mari, cu care in general nu ai probleme cu garantia sau cu alte chestii pe care am vazut ca le-ati dezbatut pe aici. Si in plus, la astia mai mari, de obicei gasesti pe stoc ceea ce cauti! Eu unul mi-am facut cumparaturile prin ei si chiar existau la magazinele respective acele reduceri prezentate pe site. De aici in colo conteaza de la ce magazin alegi sa iti faci cumparaturile in functie de pretul pe care il gasesti, livrare la domiciliu etc....
Si ce mi se mai pare ok pe scotian.ro asta e ca nu cumperi de la ei, ci te trimit catre pagina retailer-ului (iar de acolo iti poti gasi si alte produse pe care le cauti). Mi se pare ca ai sanse mai mari asa sa iti gasesti mai multe din produsele pe care le cauti, decat de la un magazin care le vinde direct (si la care exista marea probabilitate sa nu il gasesti in stoc...asa cum ati zis si voi).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate