Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Vine Isus!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
207 replies to this topic

#145
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
hmm   ...  nu cred in dzeu si alti zei de acest gen.Sunt ateu  :D

#146
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Pleonasm este MILIÞIAN PROST, AVANSAÞI ÎNAINTE, COBORÂÞI JOS, etc........ Cel puþin, eu ãla mai prost, aºa ºtiu de la ºcoalã......... N-am pretenþii :naughty:

#147
Nosmas

Nosmas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2007

View Posttudorel666, on Feb 4 2008, 01:02, said:

Doua mii de ani ti se pare curand?!

       Si apropo de Biblie, din ea reiese ca acel Hristos a venit de mult si si-a rapit alesii la cer!
Ce poti spune tu despre timp,cum poti tu sa-l definesti?
Eu cred ca daca iti ridici fruntea si privesti sirul evenimentelor care se  petrec ,acele eveneimente care sunt scrise ca trebuie sa aiba loc inainte ca fiul omului sa revina ,ramai mut,fara orgoliu,fara stiinta (pe medrept numita asa)iti dai seama de nimicnicia ta si intrebi asa cum au intrebat cei 3000 sau 5000 la auzirea lui Pertu.Vad peste tot unde se pune emblema crestina mai multa rautate ,invidie,lauda de sine ,etc,dar daca nu avem Dragoste suntem numai niste clopotei zgomotosi care nu serveste la nimic ,sau poate.Va salut si va doresc o pocainta sincera.

#148
sebi900

sebi900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.05.2008
Isus nu va veni cand ziceti voi sau cand zic eu! nimeni nu stie! zice Biblia ca numai Tatal stie ceasul cand Mirele va venii sa-si ia Mireasa - Biserica.
Vai de voi cei ce iau in derardere pe Dumnezeu si Cuvantul Sau! vai de cei ce traiesc in intuneric si care sunt marionetele diavolului.
Domnu sa aduca trezire peste Romania!

#149
aduntu

aduntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.11.2008
Timpul venirii lu Isus este foarte aproape:
1. S-a format Imperiul Roman din nou (Uniunea Europeana).
2. S-a stabilit moneda unica Euro.

Urmatorul eveniment este "Un singur presedinte pe toata Uniunea Europeana"

Pentru cei ce nu cred si nu studiaza scriptura nu schimba nimic :)

Fizicianul Nicolae Tesla a avut un vis ca Titanic se va scufunda si a anuntat 2 prieteni .
Unul a crezut si o ramas, dar altul nu la crezut si sa inecat.

Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentruca oricine crede in El, sa nu piara, ci sa aiba viata vecinica.
Dumnezeu, in adevar, n-a trimis pe Fiul Sau in lume ca sa judece lumea, ci ca lumea sa fie mantuita prin El.
Oricine crede in El, nu este judecat; dar cine nu crede, a si fost judecat, pentruca n-a crezut in Numele singurului Fiu al lui Dumnezeu.
Si judecata aceasta sta in faptul ca, odata venita Lumina in lume, oamenii au iubit mai mult intunericul decat lumina, pentruca faptele lor erau rele.
Caci oricine face raul, uraste lumina, si nu vine la lumina, ca sa nu i se vadeasca faptele.(Ioan 3:15)

In adevar, insusirile nevazute ale Lui, puterea Lui vecinica si dumnezeirea Lui, se vad lamurit, de la facerea lumii, cand te uiti cu bagare de seama la ele in lucrurile facute de El. Asa ca nu se pot desvinovati; (Rom.1:20)

Edited by aduntu, 27 February 2009 - 21:21.


#150
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postaduntu, on Feb 27 2009, 21:20, said:

Timpul venirii lu Isus este foarte aproape:
1. S-a format Imperiul Roman din nou (Uniunea Europeana).
2. S-a stabilit moneda unica Euro.

Urmatorul eveniment este "Un singur presedinte pe toata Uniunea Europeana"
Nu te supara, speculatile astea idioate de unde le-ai copiat? Ca in Scriptura nu scrie asa ceva.

#151
aduntu

aduntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.11.2008

View Postzexelica, on Feb 28 2009, 01:32, said:

Nu te supara, speculatile astea idioate de unde le-ai copiat? Ca in Scriptura nu scrie asa ceva.

Tu nici nu cunosti biblia. Dece spui: "Ca in Scriptura nu scrie asa ceva"?

Sa cunoscut biblia nu scriai "speculatile astea idioate"

Niciun cuvant stricat sa nu va iasa din gura; ci unul bun, pentru zidire, dupa cum e nevoie, ca sa dea har celor ce-l aud. (Efes.4:29)

Astfel dar, ca niste alesi ai lui Dumnezeu, sfinti si prea iubiti, imbracati-va cu o inima plina de indurare, cu bunatate, cu smerenie, cu blandeta, cu indelunga rabdare. (Col.3:12))

sa nu vorbeasca de rau pe nimeni, sa nu fie gata de cearta, ci cumpatati, plini de blandeta fata de toti oamenii. (Tit.3:2)

Cine dintre voi este intelept si priceput? Sa-si arate, prin purtarea lui buna, faptele facute cu blandeta intelepciunii! (Iac.3:13)

Domnul sa te binecuvinteze

Edited by aduntu, 28 February 2009 - 17:47.


#152
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
"Domnul sa te binecuvinteze" spun si cei care se inchina la maini de morti, nu este deloc greu. Greu este sa respecti Scriptura, care nu spune prostiile debitate mai sus, mai cu seama ca este VERIFICABIL ca nu scrie nicaieri.

#153
aduntu

aduntu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.11.2008
# Unii, este adevarat, propovaduiesc pe Hristos din pizma si din duh de cearta; dar altii din bunavointa. (Filip.1:15)
# cei dintai, din duh de cearta vestesc pe Hristos nu cu gand curat, ci ca sa mai adauge un necaz la lanturile mele. (Filip.1:17)

#154
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
daca vine, sper, pentru binele lui, sa nu dea ochii cu mine, ca-i dau un spitz la cotoaie de sare intr-un picior juma de an

#155
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

View PostMosotti, on Mar 2 2009, 14:37, said:

daca vine, sper, pentru binele lui, sa nu dea ochii cu mine, ca-i dau un spitz la cotoaie de sare intr-un picior juma de an


mai bine taceai...

#156
floryn_1249

floryn_1249

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 08.09.2008
AStia vorbesc si ei ca sa fac mesaje pe forum ca  mosotti dar ei nu stiu de la cine au totul-
.
Si pentru asta trebuie SAI MULTUMIM DOMNULUI NOSTRU.

#157
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postaduntu, on Mar 2 2009, 14:27, said:

# Unii, este adevarat, propovaduiesc pe Hristos din pizma si din duh de cearta; dar altii din bunavointa. (Filip.1:15)
# cei dintai, din duh de cearta vestesc pe Hristos nu cu gand curat, ci ca sa mai adauge un necaz la lanturile mele. (Filip.1:17)
Observ ca esti plin de citate. De ce nu postezi unde se regaseste prostia cu imperiul roman si uniunea europeana in Scriptura. Nu ce crezi tu ca este, ci ce scrie.
Daca nu scrie, nu esti decat un mincinos, corect?

Edited by zexelica, 02 March 2009 - 18:30.


#158
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008
Daca vine Iisus vreau si eu un mercedes... pls

#159
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postsupramax, on Mar 3 2009, 23:47, said:

Daca vine Iisus vreau si eu un mercedes... pls
Am eu........ nu merita efortul.

#160
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

View Postaduntu, on Feb 27 2009, 21:20, said:

Timpul venirii lu Isus este foarte aproape:
1. S-a format Imperiul Roman din nou (Uniunea Europeana).
2. S-a stabilit moneda unica Euro.

Urmatorul eveniment este "Un singur presedinte pe toata Uniunea Europeana"

Chestia este ca statele Europei nu se vor uni niciodata, conform profetiei din Daniel adica picioarele de lut si fier (conform unor interpretari)
Si Europa nu este unita. Au incercat Napoleon si Hitler si nu le'a mers.

#161
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdanut21, on Mar 4 2009, 15:51, said:

Chestia este ca statele Europei nu se vor uni niciodata, conform profetiei din Daniel adica picioarele de lut si fier (conform unor interpretari)
Si Europa nu este unita. Au incercat Napoleon si Hitler si nu le'a mers.
Unde scrie, ma, de Europa in Daniel? Sau, sunteti toti dusi cu pluta? Daca scrie Europa, atunci spune, daca nu, atunci faci idolatrie. Nu ai voie sa compari cu istoria sau geografia, ci numai cu altceva din Scriptura.

#162
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
Este asa de frumos topic-ul astaaaa...glume multe si faine,sant fete si baieti aici, si multa multa veselie.Da auzi... cine vine?

Edited by cristifettik10, 05 March 2009 - 01:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate