Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

Probleme cu tastatura - Myria

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Black_Swan

Black_Swan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 30.05.2007
Am de 4 luni un laptop Myria si pana acum a functionat perfect. Acum nu ii mai merge tastatura absolut de nici o culoare. Nu am varsat nimic pe ea. Inainte sa se deschida windows-ul ma intreaba daca vreau sa intru pe XP professional sau pe XP professional setup...atunci merg si cursoarele si Enter. Dupa ce am deschis XP professional nu mai merge nici o tasta.

Edited by Black_Swan, 07 July 2007 - 10:22.


#2
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Poate ar fi cazul să reinstalezi sistemul, cine știe ce s-a întâmplat prin minunatul XP...

#3
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

 Black_Swan, on Jul 7 2007, 11:21, said:

...atunci merg si cursoarele si Enter.
It's aliiiiiiiiiive!
Reinstaleaza.

PS: De ce ai luat Myria?

#4
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006

 Black_Swan, on Jul 7 2007, 11:21, said:

Acum nu ii mai merge tastatura absolut de nici o culoare.
Dar mouse-ul functioneaza?Daca da,uitati-va Device Manager,daca este in lista si incercati update driver sau Roll Back Driver.

#5
kortez

kortez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 05.12.2005
problema mea e asemanatoare...numai ca la mine unele taste s au schimbat de ex daca apas tasta "P" imi arata "-" si mai sunt cateva taste car fac la fel. tastez ceva si apare altceva.   ciudat este ca atunci cand intru in  win si imi cere parola tastele functioneaza perfect... vre-o idee ?  :deadtongue:   (PS NU VA CUMPARATI MYRIA ! )

#6
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
dezactiveaza NUMLOCK-ul
astfel:tasta FN (albastra )si tasta numlock tot cu albastru scrisa

#7
radoiemydor

radoiemydor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.08.2006
am un laptop barebone Aopen ...cred ca Proca inporta candva .   Proprietaru a varsat cafea pe tastatura. Am gasit si am  schimbat tastatura, cu ceva asemanator de la ACER, in lb. germana. Am realizat ca nu e de la tastatura ci de la mouse. Pot sa schimb si pad-ul de la laptop ? Oare rezolv astfel ? Am reinstalat XP si aceeasi problema , cand utilizez mose , imi deschide aiurea diverse machete ... si devine incontrolabil .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate