Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Centrale termice - episodul II

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
lache

lache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.05.2004
FRATILOR !
:ciocan:  Citesc de oaresce vreme diverse..opiniuni !. Dar eu va intreb: eu de care centrala sa-mi cumpar la o casa de  565 mc, dar sa am debit de a.c.m. "lejer" !. Ce ziceti voi de ACV -Belgia ?!!
Da' calorifere de care sa-mi iau ? De fonta ?. Ce stiti de noua polietilena pentru incalzire ?. Multi instalatori nu au auzit de dinsa si nici n-au scule... pentru PE.  Sigur ca la 3-4000 euroi poti lua Buderus sau Viessman.... dar e cam mult !.
Hai pa ! :cya:

#2
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Pt.a.c.m. lejer ai nevoie de boiler.
Calorifere din otel.
Centrala De dietrich.
Daca nu esti pre in nord iti dau eu omul care sa-ti faca instalatia pe polipropilena si nu pe polietilena.

#3
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
nu cred ca are sens un alt thread despre centrale. Adreseaza-te unui instalator care iti va face calculul termic. Nu inteleg pe ce ai tu de gand sa platesti 3 sau 4000 de Euro... ( ma refer la centrala ) Vrei in condensatie ?

Rog un admin sa lipeasca threadu la cel vechi...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate