Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

iphone

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
11 răspunsuri în acest subiect

#1
daniel_m352000

daniel_m352000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 01.12.2006
:coolspeak: ascultati ceea ce am sa va spun . am cumparat iphone de 4 G , are sim card care daca vrei il poti schimba , dar pentru moment nu functioneaza decat cu sim card cu care sunt vandute ( AT & T ).daca o sa deschideti in GOOGLE , urmatoarea cautare : unlock iphone , o sa vedeti ca hackerii din lumea intreaga , lupta ca in maxim 2-3 saptamani, sa gaseasca posibilitatea de a debloca iphone. chiar si asa , sute de persoane din europa , asia , australia, cauta sa cumpere iphone ( asa cum este blocat in retea ) , in asteptarea solutiei de deblocare. preturile oferite pe un iphone blocat ( 4 g )  , variaza intre 600 si 800 dolari . sunt persoane care ofera si 1000 $ pe cel de 4 G .
Ce sa va mai spun , este o bijuterie . este in acest moment gadgetul cel mai reusit de pe planeta ( si , si cel mai ravnit ) . asa ca va urez bafta in achizitionarea unuia cat mai repede posibil . pentru mine a fost un vis , devenit realitate. cum a fost posibil ? locuiesc in U.S.A. sper ca si cei de acasa sa aiba parte cat mai curind de acest gadget . in ce priveste vodafone , m-as mira sa castige dreptul de a vinde iphone in europa , din moment ce apple are un contract scris cu AT&T , pe 5 ani . sa nu credeti ceea ce va spun altii , ca iphone merge in romania. in momentul de fata , se spune ca exista o singura firma in india , care vinde iphone deblocat , dar la niste preturi exagerate. sper ca v-am ajutat sa aflati ceva noutati . daca vreti si alte informatii , acesta este e-mailul meu : [email protected]

Fișiere atașate



#2
RussianRocker

RussianRocker

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 328
  • Înscris: 12.11.2006

Vizualizare mesajdaniel_m352000, pe Jul 6 2007, 11:08, a scris:

:coolspeak: ascultati ceea ce am sa va spun . am cumparat iphone de 4 G , are sim card care daca vrei il poti schimba , dar pentru moment nu functioneaza decat cu sim card cu care sunt vandute ( AT & T ).daca o sa deschideti in GOOGLE , urmatoarea cautare : unlock iphone , o sa vedeti ca hackerii din lumea intreaga , lupta ca in maxim 2-3 saptamani, sa gaseasca posibilitatea de a debloca iphone. chiar si asa , sute de persoane din europa , asia , australia, cauta sa cumpere iphone ( asa cum este blocat in retea ) , in asteptarea solutiei de deblocare. preturile oferite pe un iphone blocat ( 4 g )  , variaza intre 600 si 800 dolari . sunt persoane care ofera si 1000 $ pe cel de 4 G .
Ce sa va mai spun , este o bijuterie . este in acest moment gadgetul cel mai reusit de pe planeta ( si , si cel mai ravnit ) . asa ca va urez bafta in achizitionarea unuia cat mai repede posibil . pentru mine a fost un vis , devenit realitate. cum a fost posibil ? locuiesc in U.S.A. sper ca si cei de acasa sa aiba parte cat mai curind de acest gadget . in ce priveste vodafone , m-as mira sa castige dreptul de a vinde iphone in europa , din moment ce apple are un contract scris cu AT&T , pe 5 ani . sa nu credeti ceea ce va spun altii , ca iphone merge in romania. in momentul de fata , se spune ca exista o singura firma in india , care vinde iphone deblocat , dar la niste preturi exagerate. sper ca v-am ajutat sa aflati ceva noutati . daca vreti si alte informatii , acesta este e-mailul meu : [email protected]
Am vazut undeva ca nu se poate face copy - paste cu el...e adevarat?  <_<

#3
daniel_m352000

daniel_m352000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 01.12.2006
nu am inteles la ce te referi ?

#4
RussianRocker

RussianRocker

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 328
  • Înscris: 12.11.2006

Vizualizare mesajdaniel_m352000, pe Jul 6 2007, 11:16, a scris:

nu am inteles la ce te referi ?
Adica sa  copiezi un fisier dintr-o locatie si sa ii dai paste intr-alta, ma rog...mutarea unui fisier in diferite locatiii...  :confuzzled:

#5
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.379
  • Înscris: 11.08.2006

Vizualizare mesajRussianRocker, pe Jul 6 2007, 11:25, a scris:

Adica sa  copiezi un fisier dintr-o locatie si sa ii dai paste intr-alta, ma rog...mutarea unui fisier in diferite locatiii...  :confuzzled:
trebuie sa mearga...
la cit de avansat e...

#6
daniel_m352000

daniel_m352000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 01.12.2006
sincer sa fiu nu am incercat , pentru ca am cumparat telefonul fara al activa si pentru moment nu pot accesa nimic din meniu

#7
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 716
  • Înscris: 12.03.2006
iPhone-ul va fi vandut in Germania doar cu contract T-Mobile. Lansarea pe piata a telefonului Apple va avea loc la 1 noiembrie, cu un pret de 450 euro pentru varianta de 8 giga.
O2 a castigat contractul cu Apple pentru distributia iPhone-ului in Marea Britanie si se pare ca distributia telefonului in Franta va fi cu Orange.
Vodafone este in acest moment out in Europa.
iPhone Stress Tests
Apple a declarat ca bateria ar trebui sa reziste la 300-400 de incarcari. Pentru inlocuirea acesteia, va trebui trimis telefonul companiei (Apple) sau service-ului/dealer-ului, iar acest lucru va va costa 79 de dolari (Apple) + taxe transport, -> nu se stie pretul de inlocuire la service-uri/la dealeri ( :D deocamdata nu exista asa ceva). Mai mult ca sigur lucrul asta o sa dauneze vanzarilor second hand.
Intrebare: cu iTunes iPhone se poate face transfer de fisiere media din computer in telefon ? stiu ca se poate treaba asta cu iTunes iPod.

Editat de christianoo, 15 iulie 2007 - 00:09.


#8
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 836
  • Înscris: 05.02.2005
La noi pe ce retea va fi lansat?

#9
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.765
  • Înscris: 15.09.2005
Stiu ca Apple nu l-au facut sa mearga pe sisteme de operare pe 64 de biti. In rest...e un telefon inferior la specificatii comparativ cu multe altele din era noastra. E tipic Windows vs MacOS.

#10
daniel_m352000

daniel_m352000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 01.12.2006
in sfarsit l-am activat !!! da se pot face transferuri de date din computer , dar numai sincronizand iphone cu computerul . sincer sa fiu am incercat sa transfer in schimb video filmat si nu accepta . am incercat toate tipurile de format , inclusiv pentru ipod si nu merge . sunt putin dezamagit in ceea ce priveste aplicatiile care normal ar fi sa le gasesc si sa le pot instala in iphone. poate pentru ca este prea nou ? eu am cumparat anul trecut un pocket pc ( I-MATE JASJAR ) si trebuie sa spun ca era net superior iphonului .  avea 2 camere , era UMTS , avea WI-FI , bluethoot cu care puteai trimite si receptiona date ( nu ca iphone care are bluethoot doar pentru casti ) , era si acela touch screen, avea display rotabile ( un mic tablet pc ) , folosea windows mobile 5 , si pentru el se gaseau o gramada de aplicatii . este adevarat ca am platit 1000 euro , dar merita .
despre iphone ce sa va spun ? functioneaza perfect , dar ceea ce stie sa faca , in comparatie cu JASJAR , este net inferior.

#11
daniel_m352000

daniel_m352000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 31
  • Înscris: 01.12.2006
nu stiu , dar sunt sigur ca prea curand nu va iesi la vanzare , vazand ca T-MOBILE  a castigat dreptul de distributie in germania

#12
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 716
  • Înscris: 12.03.2006
Tonuri de apel ??.....doar ce download-ezi cu iTunes ? sau cum ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate