Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ansambluri rezidentiale in Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
327 replies to this topic

#55
dalvdalv

dalvdalv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.07.2007

View Post_viper_, on Sep 19 2007, 13:09, said:

Ring si Banu (Campina 2) sunt foarte scumpe.


cred ca banu le are pe cele mai accesibile, = a nu se citi "ieftine"

#56
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postdalvdalv, on Nov 5 2007, 16:10, said:

cred ca banu le are pe cele mai accesibile,

Oamenii doresc calitate si o locatie macar semicentrala la un apartament nou , pretul fiind macar teoretic proportional cu aceste criterii :)

#57
amad_07

amad_07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.12.2007
Stiti ceva despre Victor Imobiliar And Business Development?
Sunt cei care fac Brio Residence.
Au mai construit ceva pana acum?
Daca da, si-au respectat termenul de finalizare?
Cum sunt apartamentele? Pe site-ul lor nu poti vedea mare lucru.

Dar despre Dab care construieste in Giroc?A cumparat cineva apartament de la ei?
Din cate stiu preturile lor sunt  mari avand in vedere faptul ca ti-l dau fara finisaje, fara obiecte sanitare.... numai peretii

Si mai este si Mark Development despre care as vrea sa aflu ceva daca stie cineva.

#58
MissTrouble

MissTrouble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.03.2007
eu am discutat cu cei de aici si mi-a placut ce-am vazut. ma gandesc sa ma bag.
cei de la brio am vazut ca-si fac reclama masiva.. iar despre dab n-am auzit nimic. stiu doar despre radisson ca sunt tzepari :-) si despre banu construct ca sunt cam scumpe si blocurile sunt cam mari pentru gusturile mele.

Edited by MissTrouble, 21 December 2007 - 23:17.


#59
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
unde era cladirea de birouri fructus (demolata de ceva vreme), saptamina trecuta a fost instalata o macara, semn ca va incepe un santier.

in curtea timlibris (tot pe gh. lazar) au adus de ceva vreme o macara care inca nu e montata. acum aprox un an am vazut pe siteul primariei tm un plan de urbanism in care spuneau ca acolo se va face un bloc de locuinte cu peste 10 etaje.

un articol despre patronul radisson: can-can

#60
Bismarck

Bismarck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 27.03.2007
nu stiu daca trebuie sa rad sau sa plang la faza asta … sa rad de naivitatea celora care au dat banii sau sa le plang de mila ca au ramas si fara bani si fara apartament !!!
Totusi nu inteleg o treaba … oamenii aia care au dat banu, au platit cash (au avut suma respectiva) sau au luat credit imobiliar … pentru ca daca au luat credit nu stiu cine e mai naiv la faza asta … ei sau banca !! Dar nu cred ca banca da credite imobiliare pe ceva ce nu exista (nu e palpabil) si in cazu asta persoanele respective or fi luat alt tip de credit si atunci e de plans ....

am vazut, inca de anu trecut in sagului in spate la Dermatina, ce-i drept aproape de calea ferata ... se vede si de pe pod ... au demolat astia la greu costructiile respective, are cineva idee ce se construieste !? un complex rezidential ceva !?

anyway ... ce ma revolta mai mult pe mine la complexele astea ce se fac acuma e treaba cu spatiile de parcare ... la unele blocuri noi lipsesc cu desavarsire, iar la cele care exista sunt pe bani grei ...

#61
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
de pe siteul primariei tm: Planuri urbanistice supuse dezbaterilor publice

proiectul mult trimbitat coltex, la citeva sute de metri de blocul banuconstruct1, in locul terenurilor de tenis (pt cine stie zona) apare o imbirligatura de blocuri cu 9 si 5 etaje. cel putin pe hirtie blocurile par ultrainghesuite intre ele si in blocurile vecine.

Attached File  mobilare_textilistilor_coltex.pdf   103.76K   91 downloads

View PostBismarck, on Feb 15 2008, 09:27, said:

...
anyway ... ce ma revolta mai mult pe mine la complexele astea ce se fac acuma e treaba cu spatiile de parcare ... la unele blocuri noi lipsesc cu desavarsire, iar la cele care exista sunt pe bani grei ...

pe mine ma revolta nesimtirea romaneasca: locuri de parcare privata, platite cu mii de euro si ocupate de nesimtitii care nu au vrut sa isi cumpere in ideea ca vor parca (tot) unde vor ei, gratis

Edited by H725, 15 February 2008 - 16:55.


#62
doncristiano

doncristiano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 01.04.2006
Stie careva in zona de sud a orasului ce blocuri se construiesc si de cine?

#63
Bismarck

Bismarck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 27.03.2007

View PostH725, on Feb 15 2008, 16:54, said:

de pe siteul primariei tm: Planuri urbanistice supuse dezbaterilor publice
proiectul mult trimbitat coltex, la citeva sute de metri de blocul banuconstruct1, in locul terenurilor de tenis (pt cine stie zona) apare o imbirligatura de blocuri cu 9 si 5 etaje. cel putin pe hirtie blocurile par ultrainghesuite intre ele si in blocurile vecine.
Attachment mobilare...r_coltex.pdf
pe mine ma revolta nesimtirea romaneasca: locuri de parcare privata, platite cu mii de euro si ocupate de nesimtitii care nu au vrut sa isi cumpere in ideea ca vor parca (tot) unde vor ei, gratis

Sper sa nu aprobe asa ceva  :o !!! eu m-as sufoca intr-un asa complex ... !!
Vad ca ei au un POT de 50% (propus) dar din ce vad in plan cred ca are mai mult de 70% ... poate ei au pus tot terenul de care dispun, inclusiv casele si strazile ce apar acolo !!!
Spatiile verzi cred ca sunt OK, parcari subterane (cate o parcare pentru fiecare apartament) asta mi se pare ok !!

#64
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
se mai construiesc niste blocuri private langa anl-uirile de pe strada miloia. este o persoana fizica care pare sa fie serioasa ( lucrez langa ei). Lucra cu niste unguri de prin harghita care din punct de vedere al executiei sunt foarte buni( sunt constructor si stiu ce vorbesc). Mai multe nu va pot spune pentru ca nu stiu. Cine este interesat un drum pana acolo si va dau muncitorii mai multe detalii eu doar stiu ca se vor face 3 blocuri de p+3+m sau ceva de genul acesta. Dar totusi de ce oameni prefera blocuri la periferie decat case la periferie la aceleasi preturi sau putin mai scumpe?

#65
costii

costii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 01.03.2008
Stie cineva ceva de Radisson din Timisoara??

#66
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
Din cate am auzit/citit ar fi bine sa ii eviti.

#67
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
fugi de radisson ca ala se lauda prin cazinou in tm ca aia nu pot sa castige cati bani poate el sa piarda. Is tepari pe scurt..

#68
maob

maob

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.05.2006
Cu Epoks a avut careva de-a face? http://www.epoksconstruct.ro/
Se lauda ca sunt la al 3-lea bloc.  Sincer asa pe hartie pare ok,zona e fosta unitate militara din Giroc , dar am impresia ca apartamentele sunt un pic cam mici. Un apartament cu 2 camere are pe undeva la 46 m2 locuibili.

#69
ofi

ofi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.04.2004

View Postdoncristiano, on Feb 18 2008, 14:57, said:

Stie careva in zona de sud a orasului ce blocuri se construiesc si de cine?


Mai sunt ceva proiecte, unele chiar finalizate de care nu am vazut sa se fi scris pe forum.

E vorba de Mark Development care a facut un bloc pe strada Salcamilor, termenul de finalizare e prevazut martie 2008 dar mai au ceva de lucru pe la mansarda. Alte doua proiecte la care si-au facut reclama este un bloc pe Str.Samuil Micu (care am inteles ca s-au vandut toate) si unul pe str.Renasterii. (ambele prin zona Badea Cartan) Pretul este mare, 1200 eur+TVA (desi pe site scrie ca e inclus in 1200....), suprafetele sunt f mari la apartmante si prin urmare si pretul total. Se lauda insa cu finisaje de calitate.

Pe strada Musicescu e un bloc terminat (finisat exterior, interior din cate se vede de-afara nu e gata), si il vinde IMODIVERS. Apartamentele cu 3 camere sunt la parter cu 116.000 eur iar la etaj 120.000 eur. A vazut cineva un apartament acolo sau daca stie careva cine l-a construit.


Pe strada Lidia, colt cu Drubeta e un bloc P+4E+ etaj retras care se va finaliza prin luna mai. Apartine firmei Sara Investment Srl. Spatiile sunt foarte generoase, foarte frumos compartimentate apartamentele. Un avantaj sunt si peretii interiori de compoartimentare care sunt facut din caramida, spre deosebire de toate celelalte constructii noi care au dublu rigips intre camere. Pretul e foarte bun, max 1.150 eur/mp cu tot cu TVA. Problema este ca nu am auzit nimic de Sara si nu stiu daca toate aceste avantaje nu ascund alte lucruri. Blocul este totusi in zona foarte linistita, foarte aproape de piata Balcescu, la 5 min de mers pe jos. Ceea ce spre deosebire de locatia Banu- Campina consider ca este un mare avantaj. Si cu toate astea pretul e mult mai mic.

As mai vrea sa spun ca am fost sa vad apart din Brio Residence si am ramas ingrozit de finisajele foarte proaste, de faptul ca lipseste cu desavarsire izolatia peretilor, pt ca spun ei ca au folosit ceva caramida din ungaria cu un coeficient termic f ridicat si ca nu necesita izolatie.... Preturile insa sunt mari pentru ceea ce iti ofera. Cel mai ieftin ap cu 3 camere este 125.500 eur.  Cine a fost acolo sa vada apartamentele gata "finisate" cred ca imi va da dreptate.


Sper sa va fie de ajutor info de mai sus.

Daca stie cineva ceva de SARA INVESTMENT, daca ati auzit pareri de bine sau rau m-ati ajuta foarte mult daca mi le-ati spune.

Succes!

#70
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006

View Postofi, on Mar 13 2008, 00:02, said:

Pe strada Lidia, colt cu Drubeta e un bloc P+4E+ etaj retras care se va finaliza prin luna mai. Apartine firmei Sara Investment Srl. Spatiile sunt foarte generoase, foarte frumos compartimentate apartamentele. Un avantaj sunt si peretii interiori de compoartimentare care sunt facut din caramida, spre deosebire de toate celelalte constructii noi care au dublu rigips intre camere. Pretul e foarte bun, max 1.150 eur/mp cu tot cu TVA. Problema este ca nu am auzit nimic de Sara si nu stiu daca toate aceste avantaje nu ascund alte lucruri. Blocul este totusi in zona foarte linistita, foarte aproape de piata Balcescu, la 5 min de mers pe jos. Ceea ce spre deosebire de locatia Banu- Campina consider ca este un mare avantaj. Si cu toate astea pretul e mult mai mic.

Suna interesant ! In ce stadiu este constructia ? Sunt sanse realiste de finalizare in mai ? La cit ajunge un apartament de 3 camere ?

Quote

As mai vrea sa spun ca am fost sa vad apart din Brio Residence si am ramas ingrozit de finisajele foarte proaste, de faptul ca lipseste cu desavarsire izolatia peretilor, pt ca spun ei ca au folosit ceva caramida din ungaria cu un coeficient termic f ridicat si ca nu necesita izolatie.... Preturile insa sunt mari pentru ceea ce iti ofera. Cel mai ieftin ap cu 3 camere este 125.500 eur.  Cine a fost acolo sa vada apartamentele gata "finisate" cred ca imi va da dreptate.

Absolut de acord. Mi se pare complet nesimtit modul cum este lucrat si mai ales cum vor sa te abureasca ca vaaaiiii! cit de misto este de fapt ansamblul lor ... :P

Mai e un bloc pe undeva pe linga OMV-ul de la Terra/Kappa - ieri am fost sa-l vad - unde preturile nu ar fi chiar asa de nesimtite ( ~105.000 de euroi ) si finisajele par bune dar compartimentarea apartamentelor e facuta cu curul ( sau mai rau ...  :deadtongue: ). Plus ca e oricum nesimtire sa spui ca apartamentul are 3 camere cind de fapt el are 2 si un holiving ceva mai mare ...  :rolleyes:

#71
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
blocul de pe drubeta coltz cu lidia este este la stadiul de finisaje interioare si exterior mai au de dat vopseaua. De terminat as zice ca prin mai iunie il termina ( stau acolo in zona si zilnic trec pe langa el). Blocul celor de la epoks este o tampenie sa te muti la giroc daca vrei sa stai la bloc. Ai de mers 10-15 minute pe jos pana la primul mijloc de transport si stai proactic la sat. Si pentu cei de la brio este o vrajeala partea cu caramida care nu necesita izolatie termica( sunt inginer de instaltii si stiu ce zic). Pentru cei interesati de blocurile anl de pe lidia se vor termina aproximativ in decembrie anul acesta si langa un bloc care prin septembrie se va termina si tot acolo s-a inceput constructia la inca 2 blocuri de acelasi proprietar. Si cel de pe Salcamilor ( aprope de clubul de noapte Exclusiv) este in stadiul de finalizare. Blocul de pe Martirilor al celor de la DAB este terminat pe exterior dar interioarele nu stiu in ce stadiu sunt. Spor la cumparat....

Edited by deianadrian, 13 March 2008 - 13:04.


#72
george_p

george_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 31.05.2005
salut

sunt si eu in cautari disperate
pana acum pot sa zic ca doar oferta de la brio residence mi se pare ok dpdv al calitatii executiei trecand peste problema izolatiei.

@ofi - am cautat blocul de pe Renasterii dar nu am gasit nimic. poate ne spui exact unde e si inteleg ca au si site.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate