Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Backu-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 

ebcr.bcr.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
eu folosesc e-bcr si mi se pare ok, cel putin pentru ce l-am folosit pana acum.
userul si parola eu l-am primit prin posta, se pare ca nu ti-a mai ajuns...

#20
Turly

Turly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.10.2006

View PostNicanor, on Mar 17 2008, 10:30, said:

eu folosesc e-bcr si mi se pare ok, cel putin pentru ce l-am folosit pana acum.
userul si parola eu l-am primit prin posta, se pare ca nu ti-a mai ajuns...

ce trebuie sa fac pentru a primi si eu un token prin posta ? astept raspuns cu pasii cat de cat sumari .. sa vad ce pot face.

mi-am deschis un cont ebay, m-am inregistrat paypal dar mi-a luat 1,5 eur cei de la paypal si eu acuma trebuie sa vad istoricul de tranzactii de la bcr pentru a lua un cod si a aloca contului de paypal credit cardul meu. acei 1,5 euro ii primesc inapoi .. dupa ce bag acel cod.
deasta am nevoie de e-bcr sa nu merg toata ziua buna ziua la banca sa intreb de istoric tranzactii .. si tot felu de coduri .. astept raspuns. . stima .. :)

#21
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

View PostTurly, on Apr 27 2008, 23:59, said:

ce trebuie sa fac pentru a primi si eu un token prin posta ? astept raspuns cu pasii cat de cat sumari .. sa vad ce pot face.

mi-am deschis un cont ebay, m-am inregistrat paypal dar mi-a luat 1,5 eur cei de la paypal si eu acuma trebuie sa vad istoricul de tranzactii de la bcr pentru a lua un cod si a aloca contului de paypal credit cardul meu. acei 1,5 euro ii primesc inapoi .. dupa ce bag acel cod.
deasta am nevoie de e-bcr sa nu merg toata ziua buna ziua la banca sa intreb de istoric tranzactii .. si tot felu de coduri .. astept raspuns. . stima .. :)
Tokenul nu se da prin posta ci personal, trebuie sa te duci la bcr.
Pentru codul ala suna la numarul de pe spatele cardului si ti-l vor spune in 2 minute

#22
gcristi01

gcristi01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 18.03.2007
mare greseala cu e-bcr, mult mai bun si fara batai de cap ING(www.homebank.ro) ... si vorbesc din experienta
fara cozi, functionari plictisiti ... au si bancomat de depus banii cash

#23
kiLL_Me

kiLL_Me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 16.03.2008
Am si eu o problema .
Cand intru pe https://e-bcr.bcr.ro imi cere Username si Pin (nu Password)
Mi-a venit un mail de la ei cu Useru creat si stiu username si pass da cere pin :|

#24
salexul

salexul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.03.2006
Cine stie sa imi zica si mie cum pot sa citesc extrasurile de cont de pe ebcr? II dau in sectiunea download extras de la data de.... la data de... si imi da niste fis .txt in care sunt scrise niste cifre si atat! Ma poate ajuta careva?

#25
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,286
  • Înscris: 22.07.2005
Datorita faptului ca firma la care lucrez are conturile la BCR, nu prea am cum sa nu folosesc acest sistem de IB. Pentru mine, nu se poate fara el - clar.
Cu mii de draci am reusit sa imi recuperez parola pierduta in Decembrie (undeva in Aprilie). Am avut ceva probleme si cu privilegiile userilor, astfel ca nu puteam face nimic cu unul dintre acestia, cu toate ca nu am cerut diferentieri de acest tip.
Credeti-ma ca am sunat de nenumarate ori la banca si am incercat sa rezolv problema, de fiecare data am dat de cineva care nu se pricepea la asa ceva... in sfarsit pot spune ca suportul este jalnic si nu cred ca poate cineva sa spune ca nu e asa. In rest, dupa ce lucrurile au functionat corect nu am mai avut probleme, banii se duc unde trebuie si asta inseamna ca e bine, nu?! :)
Cred ca Piraeus Bank are un serviciu mai slab calitativ decat cel oferit de BCR. Ce are in plus, este un sistem de accesare al contului mult mai complicat. Asta nseamna ca este mai sigur dar si mult mai enervant la accesare.
Recomand Raiffeisen-ul tuturor celor care doresc sa foloseasca un serviciu de IB. Suportul este excelent, platile se pot face foarte usor si cred ca un tip cu o cultura financiara medie nu are cum sa dea gres de la prima incercare.

#26
andbozo

andbozo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,312
  • Înscris: 25.06.2006

View Postsalexul, on Jul 14 2008, 12:55, said:

Cine stie sa imi zica si mie cum pot sa citesc extrasurile de cont de pe ebcr? II dau in sectiunea download extras de la data de.... la data de... si imi da niste fis .txt in care sunt scrise niste cifre si atat! Ma poate ajuta careva?

mie imi da un pdf, in care se vede la fel ca cel scos de la banca

#27
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View Postandbozo, on Jul 14 2008, 19:01, said:

mie imi da un pdf, in care se vede la fel ca cel scos de la banca


ai pe persoana fizica sau juridica? mie la PF nu-mi da optiunea za vad extrase, d-aia intreb.

#28
ovidiu.cladoveanu

ovidiu.cladoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.05.2007
Am si eu o problema .
Cand intru pe https://e-bcr.bcr.ro imi cere Username si Pin (nu Password)
Mi-a venit un mail de la ei cu Useru creat si stiu username si pass da cere pin :|

   Salut, iti trebuie un mic aparat, numit Vasco Token, cu ajutorul acestuia ti se va genera de fiecare data un cod din 6 cifre. Trebuie sa mergi la BCR la departamentul IT sa intrebi cum intri in posesia lui.

#29
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,286
  • Înscris: 22.07.2005

View Postovidiu.cladoveanu, on Sep 5 2008, 18:01, said:

Am si eu o problema .
Cand intru pe https://e-bcr.bcr.ro imi cere Username si Pin (nu Password)
Mi-a venit un mail de la ei cu Useru creat si stiu username si pass da cere pin :|

   Salut, iti trebuie un mic aparat, numit Vasco Token, cu ajutorul acestuia ti se va genera de fiecare data un cod din 6 cifre. Trebuie sa mergi la BCR la departamentul IT sa intrebi cum intri in posesia lui.

Pe naiba... Pin-ul este intradevar similar passward-ului. Pune utilizatorul format din cifre si parola pe care o ai in dreptul pin-ului.
Token-ul se foloseste la semnarea ordinelor de plata...

Edited by floraur, 06 September 2008 - 09:52.


#30
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

View Postfloraur, on Sep 6 2008, 10:50, said:

Pe naiba...

Asa o fi la voi la Galati; pe aici pe la Bucuresti parola se scoate din hardware, si se foloseste in acelasi timp si la semnare cum zici tu.

#31
cristian06

cristian06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 13.05.2006
Trei litere pt voi. : ING.

Nu incerc sa va vand nimic, dar inca nu cunosc pe nimeni personal care sa fie nemultumit de serviciile celor de la ING. Sunt intr-adevar cateva cazuri pe forum, dar deh... parca mai putini decat cei nemultumiti de BCR. Si cu probleme mai punctuale.

#32
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,286
  • Înscris: 22.07.2005

View Postchristig, on Sep 6 2008, 11:43, said:

Asa o fi la voi la Galati; pe aici pe la Bucuresti parola se scoate din hardware, si se foloseste in acelasi timp si la semnare cum zici tu.

Imi aduc aminte ca am folosit un cod al token-ului cand am intrat prima data si dupa schimbarea parolei. Nu e nevoie de token de fiecare data cand accesezi contul... cel putin asa e la noi la Galati.

La Piraeus e nevoie de fiecare data de token. Se introduce un cod unic generat de sistemul online in token. Rezulta un alt cod ce trebuie introdus dupa cateva numere setate la contractarea serviciului de IB. In fine te obisnuiesti si cu atatea proceduri, pana la urma toate se fac pentru a proteja cat mai bine un cont.

Daca tot discutam per total, as spune ca nu am nimic de reprosat sistemului e-bcr... atata vreme cat nu am nevoie de suport. M-am obisnuit cu toate ungherele programului si orice actiune simt ca e la indemana. Fac cel putin 20 de plati lunar de pe acest cont si nu am avut surprize.
Acum ceva timp am avut nevoie de ajutor pentru a face un schimb valutar. M-au luat dracii pana cand am dat de cineva de la Bucuresti care sa ma poata ajuta. Asa de greu este sa se rezolve problema asta... in sfarsit poate se vor mai schimba lucrurile, eu deocamdata fac un calcul si imi da cu plus, asta e bine.

#33
cristiantanase

cristiantanase

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.09.2008

View Postizbasas, on Jan 18 2008, 23:09, said:

Asa este! mizerabil!
Am asteptat 3 saptamani sa imi activeze contul E-BCR si sa imi trimita parolele!
Pt problemele intalnite, care sunt foarte multe, nu iti da nimeni nici o explicatie, nu exista nici un manual de utilizare!. Sa le fie rusine pt reclama care au facut-o!. O mare porcarie!
Am crezut ca prin e-bcr nu voi mai sta la coada dar nu este asa!  
Renuntati la BCR!
MANUAL DE UTILIZARE EXISTA IN PARTEA DREAPTA LANGA INFO EXISTA GHID, CLICK PE GHID SI ITI APAR POZE CU UN GHID FOARTE FRUMOS CU POZE CU TOT CE VREI

#34
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,286
  • Înscris: 22.07.2005

View Postcristiantanase, on Sep 10 2008, 17:31, said:

MANUAL DE UTILIZARE EXISTA IN PARTEA DREAPTA LANGA INFO EXISTA GHID, CLICK PE GHID SI ITI APAR POZE CU UN GHID FOARTE FRUMOS CU POZE CU TOT CE VREI

Bun si de ce scrii cu litere mari, crezi ca suntem orbi?

#35
valiflo

valiflo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 08.08.2007

View Postovidiu.cladoveanu, on Sep 5 2008, 18:01, said:

Am si eu o problema .
Cand intru pe https://e-bcr.bcr.ro imi cere Username si Pin (nu Password)
Mi-a venit un mail de la ei cu Useru creat si stiu username si pass da cere pin :|
Pentru CLICK 24Banking BCR se foloseste site-ul bcr.ro. In frame-ul din stanga avem butonul Conectare. Se cere apoi "Numarul de utilizator" (l-ai primit) si "Parola" (va fi generata de Vasco). Login si gata!

Edited by valiflo, 10 September 2008 - 16:57.


#36
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,286
  • Înscris: 22.07.2005

View Postvaliflo, on Sep 10 2008, 17:52, said:

Pentru CLICK 24Banking BCR se foloseste site-ul bcr.ro. In frame-ul din stanga avem butonul Conectare. Se cere apoi "Numarul de utilizator" (l-ai primit) si "Parola" (va fi generata de Vasco). Login si gata!

Astazi am ajutat un client sa isi faca un abonament pentru 24B si am vazut ca lucrurile s-au schimbat pentru persoanele fizice si din ce am vazut, s-a mai adaugat un nivel de securitate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate