Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Incredibil @ Raiffeisen

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
66 răspunsuri în acest subiect

#37
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 01.09.2003
BEN esti tu ma!
BENeficiary ... tu esti beneficiarul platii!!! Nu stiu ce ti se pare aiurea.

Adevarul ii ca in ultima vreme, bancile din .ro s`au smecherit si iau comisioane la greu.
Mie mi`a luat $28 desi era cu OUR, adica achitase cel care a trimis, totul.

Solutia ... cont extern, card atasat.
Platesti $4 + 1% comision ridicare ... dar oricum iesi mai rentabil. Mai ales, ca , cursul la care ti se calculeaza conversia este mult mai bun decat ce iti da banca/exchange`ul.

#38
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 169
  • Înscris: 16.04.2004
am fost in Bulgaria, conditii f bune pt cecurile comerciale, pt orice transfer bancar; faci un card atasat si ai rezolvat prb cu eventuallele legi romanesti.
Comisioane f putin mai mari decat ce se practica la noi, dar esti la adapost.
Recomand Raiffeisen si banca lor comerciala - care nu mai stiu cum se numeste. Cu engleza sunt cam slabi, va sfatuiesc sa va gasiti un bulgar care stie romaneste, ii platiti 50$ si o zi e al vostru, si spre uimire, este corect,trebuie sa aveti masina ii incanta sa i plimbi.
Multe prb bancare se pot rezolva la ei.
Bafta!

#39
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 169
  • Înscris: 16.04.2004
aaaaa! am uitat, am fost la Ruse si la Sofia; Ruse cateva banci dar bune, Sofia, multe banci si am vazut banci americane care in RO nu au corespondenta. La Sofia sunt fantastic de amabili, iar masina mea a stat fara prb intr un cartier destul de periferic-asa ca bulgarii nu mai fura masini RO, probabil de la intrarea in UE? - acolo avea ghidul meu blat sa dormim.
Oricum, recomand celor care invart bani prin banci sa se intereseze de Bulgaria, RO o sa fie un vis urat.
Sa nu uitati ca veti tratati in regim de posibili investitori.
Si n Bulgaria asta este un statut destul de bun.
Bafta!

#40
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Suna bine.

/offtopic
Peste cateva luni, va mai lucra cineva cu banci romanesti? Ma refer la oamenii astia (va simtiti voi) care aduceati valuta in tara.

#41
ZaNa

ZaNa

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 19.05.2004
ce parere aveti de platile online din RO?  Am vazut acum cateva zile la stiri ca raiff, tiriac si alpha au introdus acest serviciu? Va interesat pe careva? Fiindca in Timisoara persoanele care ar trebui sa se ocupe de acest dmeniu nu prea sunt informati.

#42
7omca7

7omca7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 12.07.2003
Cam tarziu dar am si doua bile albe pt Raiffeisen

1. Serviciul Raiffeisen Direct (dupa mine excelent)
2. Alimentarea cardului se face instant oriunde in Romania

#43
Idiotus

Idiotus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 561
  • Înscris: 01.03.2004
E adevarat. Raiffeisen Direct e o poveste care merge foarte bine. Din pacate, celelalte servicii sunt de foarte proasta calitate. Eu ma gandesc serios sa-mi inchid toate conturile la ei. M-au dezamagit cumplit. Mi-au ratacit cardul, m-au pus pe drumuri... S-au comportat romaneste. Ca de... Asa popor, asa banca...

#44
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.700
  • Înscris: 26.11.2001
Raiffeisen Direct e sublim, dar NU paote fi contactat de pe mobil.
Care o fi mintea creata care a facut limitarea asta.. eu nu o stiu :@

NU am fix acasa si nici nu am de gand sa-mi pun !!!

#45
7omca7

7omca7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 12.07.2003
Corect Courage. Nici eu n-am (ca mi-am pus rdstel si de aici costa cam mult sa suni la 0800) asa ca folosesc orice telefon public
(numarul fiind gratuit merge si fara cartela).

#46
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.103
  • Înscris: 05.05.2003
la Raiffeisen Direct asa este, limitat la reteaua fixa, si de multe ori stai sa behai si sa asculti robota cum iti zice ca liniile sunt ocupate. Pentru sold and stuff am sning.

#47
voicul

voicul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 841
  • Înscris: 07.10.2004
Bai, mergeti ma la ING, dati-o dracu de banca asta Raiffeisen...la ING este self service de la 7 pana la 11 seara...no problems anyway...atat!

#48
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 18.09.2005
Ce parere aveti de LibraBank?Mie mi s-a parut ok

#49
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.044
  • Înscris: 17.01.2003

 danyboy2010, on Dec 14 2005, 06:18, said:

Ce parere aveti de LibraBank?Mie mi s-a parut ok

Ori sunt enorm de scumpi ori enorm de prosti: asta vara m-am interesat pentru cineva de un credit, am fost pe la mai multe banci, salariul necesar era intre 30 si 75 milioane lei pe luna, doar la Libra cereau 240 milioane lei pe luna venit net. Am intrebat de 3 ori ca nu mi-a venit sa cred, mi-au dat si o foaie printata cu calculele lor.

#50
pepelea

pepelea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 07.03.2005
n-am stat sa citesc totul..

dar sunt client Raiffeisen cam de la infiintare, ca persoana fizica.
mi-a placut atunci ca era chiar singura banca mare care lucreaza cu publicul necomunista. tocmai ma intorsesem din germania de unde ma luase una de urechi intr-un spital ca de ce nu respect distanta de discretie. si am fost surprins sa vad si in ro placuta aceea. era singura banca care facuse nu ghisee, ci birouri cu fotolii, la care astepti intr-o singura coada.

am fost in sucursala centrala de pe Bd Unirii care nu mai e acu, in cea de la Unirii, in cea din Pantelimon de langa sectia 9, in cea de la Iancului. m-am jucat eu cu certinvest prin ei.. nu facusera asta la vremea aia. azi am luat o scrisoare de referinta bancara, nu mai facusera chestia asta.. normal, mai ca romanii, au incercat sa ma pacaleasca, sa ma duc la alta sucursala, da n-am cedat.

am conturi deschise la mai multe agentii ale lor, dar le vad in sistemul informatic toate. nu ca la bcr!!! pun bani cash in cont de card, ii scot in 2s la ATM la 500km, nu ca la bcr, unde intra in cont cand ii apuca pe ei sa bage in calculator operatiile. aaaa, si cont curent = cont de card, din nou, nu ca la bcr!!!

a ajuns contul pe 0 din cauza comisionului de administrare, s-a blocat, nu trece pe minus, cum am auzit ca e la alte banci.

chiar ma mira faza asta ca lipsesc formulare, o fi vreo debandada locala.

in ansamblu sunt multumit de raiffeisen

Editat de pepelea, 15 decembrie 2005 - 03:59.


#51
pepelea

pepelea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 07.03.2005
acu am mai citit si am dat de altceva..

offtopic: exosyphen, acum sunt in tratative cu o banca straina sa fac manevra cu cont extern, card atasat. tu la ce tara si ce banca te-ai gandit? :) poate vorbim pe privat.

cat despre tanti de la ghiseu.. e normal sa fie mai prost pregatite si sa nu stie absolut tot. in sensul ca am intalnit in germania. tanti de la ghiseu sa zica ceva si pe mail personalul mai pregatit sa-mi zica altceva.

#52
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.084
  • Înscris: 10.05.2004

 Courage, on Jul 12 2004, 10:09, said:

Raiffeisen Direct e sublim, dar NU paote fi contactat de pe mobil.
Care o fi mintea creata care a facut limitarea asta.. eu nu o stiu :@

NU am fix acasa si nici nu am de gand sa-mi pun !!!


stiu ca s-ar putea sa fie prea tarziu, dar la rd poti suna de pe mobil la 021 306 3002 sau la 0800 080808 (numarul de sning, moka :D ) si cand iti raspund ceri sa fii transferat la rd (mai nou am vazut ca din ce in ce mai des raspunde cu "ati apelat serviciul rd, cu ce va pot fi de folos?").

#53
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.619
  • Înscris: 16.06.2004

 suri, on Dec 15 2005, 16:18, said:

stiu ca s-ar putea sa fie prea tarziu, dar la rd poti suna de pe mobil la 021 306 3002 sau la 0800 080808 (numarul de sning, moka :D ) si cand iti raspund ceri sa fii transferat la rd (mai nou am vazut ca din ce in ce mai des raspunde cu "ati apelat serviciul rd, cu ce va pot fi de folos?").

numarul de acces gratuit din Romtelecon este 0800 802 02 02
sau daca chiar ai nevoie urgent, poti suna la 021 306 3002 sau la 0725 21 3002 la care sigur te taxeaza, dar iti rezolvi problema.
am observat ca in afara programului de lucru cu publicul, apelul la oricare din aceste numere este redirectionat automat pe numarul de la carduri unde poti sa ceri blocarea sau deblocarea unor carduri.

#54
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004

 voicul, on Dec 13 2005, 20:27, said:

Bai, mergeti ma la ING, dati-o dracu de banca asta Raiffeisen...la ING este self service de la 7 pana la 11 seara...no problems anyway...atat!
ING nu este banca!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate