Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

chipsetul via si aparatul meu foto se pare ca nu se inteleg (pls help)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
fifina

fifina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.03.2004
De curand am achizitionat un aparat foto Nikon Coolpix 2100 , nou-noutz cu tot ce ii trebuie. Totul a mers perfect pana l-am conectat la calculator printr-un cablu de date . Mentionez ca am placa de baza cu chipset via , ultimele drivere instalate + drivere separate de usb 2.0 . Pur si simplu camera se bloca (trebuia sa ii scot bateriile ca sa o opresc) , iar calculatorul detedta ceva la un moment dat , apoi pauza . Am incercat la un coleg de camera tot pe placa cu chipset via , alt model , si a facut aceleasi probleme . La cel de-al doilea coleg cu placa de baza cu nforce facuta de nvidia a mers perfect , cum l-a conectat a si instalat windows-ul driverele necesare . Are cineva idee cum sa fac ca sa mearga si la mine? Pe cine sa injur : Nikon sau Via ? Exista vreun fel de rezolvare sau a mai patit cineva la fel si si-a bagat picioarele?
odata cu aparatul au venit si problemele!!!

#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
zic sa instalezi un driver de USB actualizat.

#3
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
sa te asiguri ca pe alte pcuri merge
sa incerci alt so
in extremis sa cumperi un reader

#4
fifina

fifina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.03.2004
despre dirvere ce sa zic le-am avut pe ultimele asta nu e problema . le-am mai incercat cum am spus la un prieten tot cu o placa de baza cu chipset via si la fel a facut . in schimb a mers fara probleme pe un pc cu placa de baza facuta dfe nvidia cu nforce. ideea e ca nu vreau sa-mi cumpar card reader ca daca deschid de fiecare data lacasul aparatului un de e cardul , fiind din plastic , voi avea probleme cu inchiderea mai devreme sau mai tarziu (am vazut la medion) .

#5
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
te rog frumos sa nu compari medion cu nikon, indiferent despre ce ar fi vorba. este ca si cum ai spune ca daca in dacia nova ploua, mai devreme si mai tarziu va ploua si in bmw.

#6
fifina

fifina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.03.2004
am incercat astazi aparatul pe un al 4-lea calculator care avea placa de baza tot cu chipset via si uimitor : a mers .
acum cred ca am gasit adevarata buba : placile de baza facute de epox .cele 2 calc care nu au mers au ambele placi de baza epox , modele diferite totusi . dar nu a vrut la nici unul din ele . credeti ca pot sa fac ceva in afara de a schimba placa de baza sau aparatul? ma oftic ca la unul din calc care nu a mers e o placa de baza care e destul de buna , chiar foarte si a mai costat si o gramada de bani . epox suks???

#7
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
eu deschid si scot/bag cardul in nikon si canon ZILNIC, de ani de zile. si... nu s'a intamplat nimic. j'de'modele...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate