Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

haine online

- - - - -
  • Please log in to reply
238 replies to this topic

#37
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

View Postmiki68, on Sep 25 2007, 16:14, said:

Au avut ceva probleme tehnice si in august nu au onorat comenzile, insa au trimis cec-uri cu contravaloarea comenzilor. De vreo 2 saptamani au reluat livrarile, iar cec-urile pot fi folosite acum pentru a comanda alte produse. Eu sunt clientul lor din ianuarie anul asta si am fost totdeauna multumita de produsele primite.

Am mai scris undeva  pe forum de LaRedoute. Care probleme tehnice  :lol: ? Au luat romanii de prosti, le-au incasat banii fara sa livreze nimic timp de cel putin 2 luni  si dupa ce au aparut plangerile prin media romaneasca si pe la politia franceza au reluat livrarile.

#38
zouzouna

zouzouna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.04.2007
am mai scris pe undeva :

www.yoox.com


Este italian, plata la livrare, testat de mine, e ok. Eu nu sunt in tara dar m-am interesat, Romania e in.

#39
zouzouna

zouzouna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 21.04.2007
PS

In momentul de fata exista o oferta free delivery, nu stiu cat mai tine.

#40
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
De pe http://www.bluefly.com a luat cineva?

#41
cireshica

cireshica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2007

View Postbbshtrumf, on Jul 13 2007, 11:59, said:

Mi se pare ca i-am primit in 2 zile. Nu mai stiu precis, oricum, foarte repede. Si de marfa chiar am fost multumita. Au un sigiliu pe care daca nu-l tai (poti sa probezi fara sa se desfaca, e din plastic) poti sa returnezi marfa. Cand zic asta ma refer la pantofi, haine nu am luat. Bafta!
Am cumparat si eu de acolo un hanorac. Au livrare rapida,ai dreptate. Tare sigiliul ala!!! Eu am gresit masura si mi l-au schimbat in 2 zile. Mie mi se par ok.

#42
pice_adriana

pice_adriana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.05.2007

View Postmiki68, on Sep 21 2007, 16:52, said:

Eu sunt client fidel www.laredoute.fr. Am luat si haine si incaltaminte si lucruri pt. casa (lenjerie de pat, vase pt. microunde) si am fost intotdeauna multumita. Ba mai gasesti pe www.ma-reduc.com coduri de reducere care sau, unele dintre ele, si cadou.


msss imi vine sati fac casa acu ast sa vad dak fac livrari in Romania...sunt niste Nike Shox super pacolo perfect si super ieftini fata d rom care am gasit niste Nike shox la 5 mil s <_< <_<  upeeer NASPA iar aici am vazut adidasi super FRUMOSI si super IEFTINI....dak ma poate ajuta si p me cu niste Mercurial VOven tracksuit sau nikefive....sau un site cu prod Nike care mrg si in ROmania :lol: :lol:

#43
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Daca scrii in romana poate te ajuta cineva.

#44
pice_adriana

pice_adriana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.05.2007
Vreau sa cumpar haine originale de la NIKE, care sunt la acestia pe site dar sa fie trimise si in Romania :rolleyes:

#45
3dgar

3dgar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.11.2007
Dar daca comanzi de afara nu trebuie sa platesi taxe vamale + transport ???
Depe eastbay ati luat vreodata? (cum se procedeaza? sunt taxe vamale?)

#46
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
pai tb sa vb cu cineva care aduce...taxa e cam de 15-20$...depinde

#47
dasi_simo

dasi_simo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.11.2007
www.espirit.com

#48
ginger_my

ginger_my

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 27.01.2006
Taxele pentru hainele cumparate din State sunt destul de mari si asta daca se comanda de unul singur. In mai multi te scoti mai ieftin pt ca taxele lor de schipping scad proportional cu valoarea comezii. Stiu pentru  ca imi comand frecvent de la Victorias Secrets  si mai fac comezi de la magazinele on line Burton pt echipament de snowboard.
1. se plateste taxa de shipping care este inclusa in valoarea comenzii si se ia de pe card
2. in Romania pentru haine platesti taxe care ajung la 13% din valoarea totala a pachetului primit deci inclusiv pt taxele de shipping - nu ti le scade nimeni
3. apoi mai platesti TVA 19% care se aplica la valoarea adunata a pachetului si a taxelor de vama...deci aproximativ un 30% peste.
Chiar si asa ...de obicei ies la jumatate ca pret fata de ce gasesc pe piata din Romania.

Daca esti clienta obisnuita a Victoriei Secrets poti  primi cupoane de reducere...la mine ultimul a fost de 100 usd + inca 25 usd despagubire ca mi-au livrat ultimul colet cu intarziere destul de mare -si-au mutat depozitul in alt stat.

La echipament sportiv e mai complicat asa ca anul acesta am rugat un amic de-al meu din state sa imi trimita el de acolo - am comandat pe adresa lui.

Alte site-uri ok sunt www.laredoute.fr de care eu sunt f multumita si nu am avut niciodata probleme de livrare. La redoute singurele taxe care se platesc sunt cele percepute de ei...coletul vine la Posta Romana si eu il ridic fara sa mai platesc nimic.

Oricum per total merita sa iei din afara...dar la reduceri :D

Edited by ginger_my, 24 November 2007 - 19:13.


#49
ant

ant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 11.05.2004
salutare , ma tot uit pe net de site-uri straine de unde sa imi cumpar si eu haine  . ma intereseaza sa fie din europa nu din sua (daca tot suntem europeni si am scapat de taxele vamale ) . daca sti vre-un site , posteaza-l aici . Multumesc .

#50
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007

View Postant, on Nov 26 2007, 18:37, said:

salutare , ma tot uit pe net de site-uri straine de unde sa imi cumpar si eu haine  . ma intereseaza sa fie din europa nu din sua (daca tot suntem europeni si am scapat de taxele vamale ) . daca sti vre-un site , posteaza-l aici . Multumesc .

Cu SUa puteam sa te ajut....cu astea din Europa nush....dar cred ca preturile sunt mult mai mari in Europa decat in Sua....

oricum pt comparatii intra pe www.eastbay.com (Sua) si vezi preturile....apoi vezi cat sunt si prin Europa...Eu am vazut si de 3 ori mai scump in Germania fata de Sua...

#51
ant

ant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 11.05.2004
da . am incercat cu eastbay.com  / vroiam acum sa gasesc si ceva prin europa / un site mai mare . mersi de ajutor badegheo.  mai stie alcineva vre-un site?

#52
$3rgiu

$3rgiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 18.12.2006
www.dress-for-less.com

#53
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007
incearca foot spamspamspamspam....din cate stiu eu e divizia europeana a eastbay sau ceva de genu'... www.footlocker.com

Edited by HotDawwg, 27 November 2007 - 04:00.


#54
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
vezi pe doilei.ro ...e o lista interesanta cu magazine online :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate