Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Ansambluri rezidentiale in Iasi

* * * * * 4 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1989 răspunsuri în acest subiect

#433
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007
Poate cineva sa faca o lista cu ce blocuri sunt terminate si sunt apartamente disponibile ?

Editat de bbogdanmircea, 16 martie 2018 - 15:15.


#434
c_c_c

c_c_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 27.01.2010
Sincer daca nu cumperi mai din timp (ce implica niste riscuri) ajungi sa gasesti la un pret mai ridicat si ce a mai ramas din apartamente , acum se pare ca se construieste in viteza si trebuie sa urmaresti lucrarile de la tamplarie,gresie,faianta pana la gata ca sa ai o oarecare siguranta . La gata stiti cum e ...inauntru leopardul.Spune ce zone urmaresti ,cat esti dispus sa platesti pe mp,etc. ca sa ai feedback-urile necesare.

Editat de c_c_c, 19 martie 2018 - 10:02.


#435
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.746
  • Înscris: 14.06.2015
Fix asa e cum spui tu.
Sariti repede ca se termina apartamentele.

Fix, da fix ca in schite o sa arate. Iar drumul o sa se asfalteze anul asta. Stie “dezvoltatorul” sigur.

#436
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007
De youngresidence din Bularga stie cineva ceva, in momentul asta ar trebui sa fie gata toate apartamentele, anul trecut in august erau cam jumatate gata .
As vrea sa merg in "showroom" la Conest si la Newton, mai au apartamente ?

#437
c_c_c

c_c_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 34
  • Înscris: 27.01.2010
Eu ma refeream in oras,cu drum de acces si toate alea, am uitat ca unii se mai bazeaza pe ce spun asa numitii "dezvoltatori" ,.... din ce am observat cel putin in oras se vand relativ repede locuintele noi,de cand e blocul gata cam in jumatate de an e dat cam totul ce e interesant , adica mai ramane ultimul etaj si parterul si cateva apartamente pe care le-au refuzat altii.

#438
Robertmw

Robertmw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 03.01.2017

View Postbbogdanmircea, on 19 martie 2018 - 13:52, said:

De youngresidence din Bularga stie cineva ceva, in momentul asta ar trebui sa fie gata toate apartamentele, anul trecut in august erau cam jumatate gata .
As vrea sa merg in "showroom" la Conest si la Newton, mai au apartamente ?

La Conest mi-am rezervat eu acum ~1 luna. Pe la inceput de februarie,in primul bloc (C1) mai erau 2 apartamente pe la etajele 8+. In blocu C2 partea cu vedere spre Splai (nord) era data toata, partea cu vedere intre blocuri/spre CET (sud) stiu ca mai au cateva tot asa de la etajele 8+. Despre C3 nu stiu nimic, dar acolo sunt majoritatea apartamente cu o camera din cate am inteles.

PS: C2 si C3 au termen de predare in ~iunie 2019

#439
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007
Wow, s-au dat ca painea calda la Conest !
Am fost interesat si eu intr-o perioada, dar acea sufraferie neseparata de hol m-a cam tinut departe .
Macar s-au miscat extrem de bine .

#440
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.239
  • Înscris: 11.04.2006
in completarea la ce am spus deja despre concept, adaug ceva despre bai: sunt interioare, nu au geam ci o ventilatie actionata din intrerupator. elimina repede putoarea dar aburul mai greu, mai repede se limpezeste aerul cu usa deschisa. am crezut ca se va depune mucegai dar vad ca face fata bine, mai naspa e cand vreun nesimtit fumeaza in baie si ajunge pe coloana fumul. plus ca auzi zgomote specifice diverse prin aerisirea ventilata.

#441
Robertmw

Robertmw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 03.01.2017

View Postandreim77, on 19 martie 2018 - 17:40, said:

in completarea la ce am spus deja despre concept, adaug ceva despre bai: sunt interioare, nu au geam ci o ventilatie actionata din intrerupator. elimina repede putoarea dar aburul mai greu, mai repede se limpezeste aerul cu usa deschisa. am crezut ca se va depune mucegai dar vad ca face fata bine, mai naspa e cand vreun nesimtit fumeaza in baie si ajunge pe coloana fumul. plus ca auzi zgomote specifice diverse prin aerisirea ventilata.

Iti sugerez niste licheni decorativi in baie pentru umezeala si un ventilator din ala care se inchide incat sa nu lase mirosul de pe coloana sa intre in baie. :D

View Postbbogdanmircea, on 19 martie 2018 - 15:41, said:

Wow, s-au dat ca painea calda la Conest !
Am fost interesat si eu intr-o perioada, dar acea sufraferie neseparata de hol m-a cam tinut departe .
Macar s-au miscat extrem de bine .

Apartamentele cu 2 camere din C2 se pot compartimenta usor sufragerie-hol, m-am gandit si eu la asta.

#442
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.239
  • Înscris: 11.04.2006
da, merge, doar lichenii au nevoie de zero lumina, nu? :)
in principiu, pt ca nu am geam, imi convine aerisirea pt ca circula aerul in permanenta chiar daca e oprita ventilatia. noroc ca stau la etajul unu si sper ca aerul urca nu coboara :D

#443
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007
Exact acestea sunt genul de opinii pe care cred ca le asteapta cei care urmaresc acest topic .
Macar apartamentele de la youngresidence aveau baie cu geam, ce nu mi-a placut a fost ca era un stalp de sustinere la jumatatea peretului sufrageriei care strica oarecum aspectul camerei si va cauza ceva probleme cu mobilarea, in rest nu tin minte altceva care sa ma fi nemultumit .
Ah da si faptul ca dezvoltatorul si-a rezervat parterul pentru a face o sala de fitness sau ceva de genul .

http://youngresidenc...-2-camere-tip-a

#444
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.239
  • Înscris: 11.04.2006
Am vazut si eu in pacurari peste drum de posta un apart cu stalp in mijloc, care e faza nu inteleg. Mai bine incaperi mai mici decat betoane cu spatii mari in care proptesti un stalp de iti strica toata camera.
Apropo de conest, astia-s aia de permanent sparg trotuarele desi abia le-au pus, cum fac acum pe splai. Imi miroase a coruptie, ii vad stricand si peticind strazi si trotuate peste tot.

Editat de andreim77, 19 martie 2018 - 23:45.


#445
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.746
  • Înscris: 14.06.2015

View Postc_c_c, on 19 martie 2018 - 13:58, said:

Eu ma refeream in oras,cu drum de acces si toate alea, am uitat ca unii se mai bazeaza pe ce spun asa numitii "dezvoltatori" ,.... din ce am observat cel putin in oras se vand relativ repede locuintele noi,de cand e blocul gata cam in jumatate de an e dat cam totul ce e interesant , adica mai ramane ultimul etaj si parterul si cateva apartamente pe care le-au refuzat altii.
Visezi. Nu exista blocuri noi in oras cu trotuare, locuri de parcare si alte chestii normale.
De unde teren? Ca doar nu daraman nimeni blocurile vechi.
Cumpara si ei o casa darapanata si trantesc un bloculet in locul ei, intre case.

View Postbbogdanmircea, on 19 martie 2018 - 15:41, said:

Wow, s-au dat ca painea calda la Conest !
Am fost interesat si eu intr-o perioada, dar acea sufraferie neseparata de hol m-a cam tinut departe .
Macar s-au miscat extrem de bine .
E “superba” zona aia cand te uiti la fereastra.
Si sa ajungi si sa pleci de acasa o sa fie foarte “usor”...

#446
Robertmw

Robertmw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 03.01.2017

View Postcatalin11catalin, on 20 martie 2018 - 11:07, said:

E “superba” zona aia cand te uiti la fereastra.
Si sa ajungi si sa pleci de acasa o sa fie foarte “usor”...

Te referi la faptul ca trebuie sa mergi pana in Metalurgie si sa te intorci? Nu mi se pare asa mare dezastru, avand in vedere ca drumul ala e asfaltat, in linie dreapta si poti merge in ultima treapta.

#447
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.746
  • Înscris: 14.06.2015
Mergi in linie dreapta pana la pod. Unde faci greu la stanga pe o strada varza.
Asta acuma. Cand o sa mai fie cateva zeci de masina in zona o sa fie si mai super...

Iar ca sa intri pe strada aia trebuie sa ajungi la intersectia de la lidl unde e nebunie mereu.


Poate sunt eu prea sensibil...

#448
Robertmw

Robertmw

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 03.01.2017

View Postcatalin11catalin, on 20 martie 2018 - 11:19, said:

Mergi in linie dreapta pana la pod. Unde faci greu la stanga pe o strada varza.
Asta acuma. Cand o sa mai fie cateva zeci de masina in zona o sa fie si mai super...

Iar ca sa intri pe strada aia trebuie sa ajungi la intersectia de la lidl unde e nebunie mereu.


Poate sunt eu prea sensibil...

:)) Inainte sa imi cumpar am incercat sa fac traseul Palas - Conest - Palas la diferite ore din zi si nu mi s-a parut ca e jale. Poate nu-i cel mai liber, dar e mult mai bine decat CUG-Palas sau Pacurari-Palas.

PS: intersectia de la Lidl o fentezi foarte usor daca faci dreapta spre Bd. Chimiei (intermitent) si dupa mergi prin parcarea de la Kaufland, pe langa Jysk :D

#449
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.301
  • Înscris: 24.11.2002

View PostRobertmw, on 20 martie 2018 - 11:12, said:


Te referi la faptul ca trebuie sa mergi pana in Metalurgie si sa te intorci? Nu mi se pare asa mare dezastru, avand in vedere ca drumul ala e asfaltat, in linie dreapta si poti merge in ultima treapta.
Se poate vedea cum arata Splai Bahlui pe partea cealalta la River Towers unde e dat in folosinta un bloc din ce stiu eu. O banda e ocupata de masini din Metarlugie pana la Iulius seara. Cei de acolo trebuie sa treaca prin Metarlugie cand se intorc acasa.
Intr-adevar Conest - Palas, e mai scurt ca si timp decat CUG2 - Palas sau capat Pacurari - Palas, dar facut la pas si pe bicicleta devine si mai scurt ;)
Faptul ca e platforma industriala la Conest si cumparatorii isi asuma consecintele prin contract se stie, nu? Consecinte ce pot varia de la gradul de poluare fonica, a aerului sau tensiunea electrica fluctuanta si altele nu?

#450
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.746
  • Înscris: 14.06.2015
Cum o mai fentezi daca vii dinspre tudor sau de la statia de ambulante?
In fine, nu drumul mi se pare aiurea acolo ci zona.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate