Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Ce bauturi preferati?

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Zilele astea pun si eu de o socata, abia astept!

#20
Johnnywal

Johnnywal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 20.05.2004
Mai bine puneai de un chestionar  ;)
on topic:
Categoria a: apa  :D , espresso, ceai de menta
Categoria b: bere (rece), vin (sec)

#21
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostJohnnywal, on May 29 2007, 14:50, said:

Mai bine puneai de un chestionar  ;)
on topic:
Categoria a: apa  :D , espresso, ceai de menta
Categoria b: bere (rece), vin (sec)


E bine cum gandesti ... dar eu zic ca se poate si fara chestionar ... tot nu ne-ai raspuns care sunt preferintele tale! ;)

#22
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
eu beau asha..: bere, bere, bere...(exceptand bere neagra), vin de toate felurile si soiurile.. coniac, votca, whisky si mai rar apa si suc( cola si pepsi )

#23
alit

alit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.04.2005
bere, vin rosu  sec sau demisec, fanta.....

#24
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Cola la greu...apa la fel...si restul ocazional :P

#25
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
In ordinea preferintelor:
Ceai verde cu rozmarin
Ceai de fructe
Bere neagra
Apa
:notangel:

#26
littlefish

littlefish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.09.2006
Jack Daniel's...Old No.7
Theacher's
Manhattan cocktail (2 parti Jim Beam, 1 parte vermouth dulce, cateva picaturi maraschino cherry)
Vinul meu de casa...facut de manutele mele in variantele: rosu vartos, roze si alb
Berea...in Olanda m-am umflat de Heineken la halba, dar si altele locale; cea mai buna bere am baut-o in Belgia (au sute de marci de bere, am baut Trappiste de 14,5 grade!!!)
Tuica de prune si de caise, de cirese sau de pere

#27
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Ceaiul de orice fel (verde, negru, zmeura, capsuni, menta, etc)
Sucul de portocale (Tymbark, Cappy, Giusto, Fanta)
Pepsi, Coca-Cola (mai rar in ultimul timp)
Montain Dew, Sprite, 7up
Bere, crema de lichior :)

#28
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
bere , gin cu tonic si o felie de lamaie , whiskey iar dintre sucuri prigat si pepsi .

#29
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Coke (f. rar), Prigat, Cappy, Suc natural de portocale, bere (și mai rar) și nectar de piersici care se încadrează la Cappy.

#30
PL_500

PL_500

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.10.2006
ceai negru
coca cola
vin rosu demisec
bere

#31
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
membrii MISA ce bautura prefera? :naughty:

#32
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postcarman, on Jun 13 2007, 12:14, said:

membrii MISA ce bautura prefera? :naughty:

:D Banuiesc ca nu bei asa ceva ... sau ai zis-o in gluma!  :lol:  :lol:

#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
Dintre alcoolice, bere (mai ales pe caldura asta) :cheers: Imi place Timisoreana si Silva neagra, dar acum cand e foarte cald nu prea intra, asa ca raman la prima varianta) :first: Ocazional mai beau cate o tuica facuta de un prieten de-al meu, foarte rar vin (in special alb demisec sau dulce).

Dintre nealcoolice, bauturi preparate de mine (necta de caise si suc de rosii cu telina). Din pacate anul asta nu prea s-au gasit cais ieftine, dar inca mai sper sa gasesc. Nectarul asta il fac asa: spal caisele, le curat de samburi, le oparesc putin, le scurg de zeama (pe care o pastrez) si apoi le pasez cu blenderul (probabil merge si cu robotul de bucatarie). Apoi adaug zahar dupa gust si zeama in care le-am oparit (in functie de cat de gros vreau sa fie),eventual pun si un varf de cutit de sare de lamaie ca sa-si pastreze culoarea si il pun in sticlute de Prigat/Tedi/Ice tea etc (sticle mde 0.33 l, din sticla si cu capac cu filet). Le fierb in bain marie 40 de minute si gata. Daca sunt facute ca lumea, tin si 1 an. Se mai poate face si din pere cu adaos de gutui pentru aroma.

#34
scorojit

scorojit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 12.06.2007
tot un paharut de vin rosu, bun ca la mama lui aici in vrancea de pe dealurile panciului sau odobestiului...

#35
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postshobi, on May 26 2007, 14:30, said:

bere, bere neagra, vin ... cateodata, vodca, mai rar, suc, apa ... bere, iar ... pepsi cola fanta sprite 7up bla bla.

adaug pe lista, mai nou ... tequila, doar la ocaziile speciale ... cum ar fi majoratul din seara asta  ^_^

#36
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postpufonel, on Jun 24 2007, 23:59, said:

Dintre alcoolice, bere (mai ales pe caldura asta) :cheers: Imi place Timisoreana si Silva neagra, dar acum cand e foarte cald nu prea intra, asa ca raman la prima varianta) :first: Ocazional mai beau cate o tuica facuta de un prieten de-al meu, foarte rar vin (in special alb demisec sau dulce).

Dintre nealcoolice, bauturi preparate de mine (necta de caise si suc de rosii cu telina). Din pacate anul asta nu prea s-au gasit cais ieftine, dar inca mai sper sa gasesc. Nectarul asta il fac asa: spal caisele, le curat de samburi, le oparesc putin, le scurg de zeama (pe care o pastrez) si apoi le pasez cu blenderul (probabil merge si cu robotul de bucatarie). Apoi adaug zahar dupa gust si zeama in care le-am oparit (in functie de cat de gros vreau sa fie),eventual pun si un varf de cutit de sare de lamaie ca sa-si pastreze culoarea si il pun in sticlute de Prigat/Tedi/Ice tea etc (sticle mde 0.33 l, din sticla si cu capac cu filet). Le fierb in bain marie 40 de minute si gata. Daca sunt facute ca lumea, tin si 1 an. Se mai poate face si din pere cu adaos de gutui pentru aroma.


Nu cred eu ca faci tu atata treaba! -_-

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate