Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Pareri despre petshop-urile online

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
27 răspunsuri în acest subiect

#1
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.126
  • Înscris: 24.08.2005
Ma tenteaza sa cumpar un pui de rottweiler de la ei. Ati avut ceva experiente cu ei? Din alta parte de unde as mai putea cumpara? Am mai gasit Canisa Kriss, doar ca  dezavantajul e ca nu ti-l aduce acasa. Ce parere aveti?

#2
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.479
  • Înscris: 14.04.2002
Cainii se cumpara direct de la crescatori nu din magazin! NU RECOMAND nici un magazin!

#3
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.126
  • Înscris: 24.08.2005
Pai avand in vedere ca eu nu stiu nici o crescatorie ma gandesc ca ai le iau direct de la crescatorii cand dai comanda, avand in vedere ca dureaza ceva timp pana il primesti

#4
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.126
  • Înscris: 24.08.2005
Puteti sa imi recomandati o canisa care sa aiba rottweileri? Ca eu nu am prea gasit pe net

#5
lilith23

lilith23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 66
  • Înscris: 13.04.2007
canisa kriss nu e o canisa! sunt niste samsari, si nu sunt deloc de incredere! cine cumpara de acolo nu primeste pedigree, cu toate ca il plateste. animalele sunt multe acolo, si nu stii ce boli circula printre ele!
eu zic sa iti iei de la o canisa adevarata, daca vrei caine de rasa garantata si sanatos!
uite, eu stiu o canisa in cluj, dar nu cred ca au pui acum. o sa ma interesez pentru tine,ok?  ;)

#6
devill_bones

devill_bones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 02.02.2006

View Postddumyy, on May 23 2007, 17:04, said:

Ma tenteaza sa cumpar un pui de rottweiler de la ei. Ati avut ceva experiente cu ei? Din alta parte de unde as mai putea cumpara? Am mai gasit Canisa Kriss, doar ca  dezavantajul e ca nu ti-l aduce acasa. Ce parere aveti?

Scuza-ma dar....m-a pufnit rasul.
www.petshop-online.com? :lol:
Si cum faci? Dai comanda pe site sau suni?
-Alo, as vrea un rottweiler. Aveti?
-Da. De care sa fie? mascul, femela....v-ati uitat la poze?
-Da. As vrea masculul din poza 3....Aveti vreunul care sa semene putin si cu cel din poza 5?
-Da. Si fiind "on-line" daca nu avem il facem. Cliantul nostru stapanul nostru!
-Vai multumesc. Si il trimiteti prin curierat rapid? Cam pe la ce ora sa fiu acasa?

Sincer, asta cu luatu de caini online nu am mai auzit-o. Auzi nu vrea de la canisa ca nu au livrare la domiciliu.
Tu chiar nu ai un prieten cu masina si destul de binevoitor incat sa te ajute? Sau macar bani de taxi ca presupun ca vrei pui nu adult. Chiar si adult daca cumperi o cusca pt transport si anunti cand faci comanda la taxi o sa se gaseasca vreunu care sa vina.
Petshop online....doamne......o sa ajungem sa facem si copii online, dusuri online :lol:

PS: inca o data scuze insa titlul topicului si ce ai scris tu sunt cele mai tari din tot forumul...caini cu comanda online si livrare la domiciliu :lol:


aaaa, acu vazui si saitu....hmmm nu ceri ce e in poza ceri ce e in videoclip....acu vazui io "Nou in Romania-Pe acest site puteti vizualiza filmultete cu animalutele disponibile." Nu am gresit eu...asa e scris pe site....ce profesionisti:)))))

Editat de devill_bones, 24 mai 2007 - 05:40.


#7
lilith23

lilith23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 66
  • Înscris: 13.04.2007
ddumyy, esti la primul rott? uite, am intrebat pe cineva care are rott si uite ce mi-a raspuns

Quote

Von House Onul sau Black Rotthmans

Daca este la primul rott, in NICI UN CAZ sa nu isi ia de la Black Turk. Au caini frumosi (oricum nu sunt cei mai buni ce la noi), dar multi au deviatii de comportament, sunt incontrolabili pt un incepator.

Daca vrea caine de la Von House Onul (ei sunt cei mai buni), trebuie sa ii specifice d-lui Daniel Onul cam ce talie vrea sa fie cainele (mica, medie, mare) si daca vrea show sau pet. E preferabil sa nu isi aleaga el singur cainele daca nu se pricepe, ci sa aiba incredere si sa mearga pe mana crescatorului, sa ia un caine la recomandarea lui. Sau sa vina cu cineva care se pricepe, pentru maxima sigurantza.


#8
devill_bones

devill_bones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 02.02.2006
lilith23 ai dreptate. de D-nul Daniel am auzit si eu si cica au caini sanatosi si crescuti cum trebuie, plus ca te ajuta si pe parcurs cu sfaturi nu numai cand il iei.

#9
lilith23

lilith23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 66
  • Înscris: 13.04.2007

View Postdevill_bones, on May 25 2007, 03:18, said:

lilith23 ai dreptate. de D-nul Daniel am auzit si eu si cica au caini sanatosi si crescuti cum trebuie, plus ca te ajuta si pe parcurs cu sfaturi nu numai cand il iei.


asta inseamna un crescator dedicat, si din cate am intels face asta cu foarte mare placere.  ;)

#10
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.126
  • Înscris: 24.08.2005
Sunt la primul rott, caini mai am inca 4. Multumesc pentru informatii....am masina....nu e problema de transport. La kanisa kriss m`am mai interesat si eu si am auzit ca sunt neseriosi. Multumesc pentru sfaturi. Aveti cumva datele de contact de la Von House Onul ?

#11
devill_bones

devill_bones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 02.02.2006

View Postddumyy, on May 25 2007, 14:30, said:

Sunt la primul rott, caini mai am inca 4. Multumesc pentru informatii....am masina....nu e problema de transport. La kanisa kriss m`am mai interesat si eu si am auzit ca sunt neseriosi. Multumesc pentru sfaturi. Aveti cumva datele de contact de la Von House Onul ?
http://www.onul-rott...m/news_2002.asp asta e site-ul lor:)
Insa te rog mult citeste ce scrie pe forumul asta despre rottweileri sunt vreo 3 useri care chiar stiu ce vorbesc mai ales ca au si ai 1 , 2 sau 3 rottweileri, citeste tot ce prinzi pe net despre rasa asta. e f important si pt a alege cainele cel mai bun pt tine, si pt a-l invata de mic unele lucruri, si pt hrana adecvata si mai multe. In cazul in care iti iei un rott cumpara (nu fac reclama insa toti care au aceasta rasa au si cartea) cumpara cartea rottweilerul , aici pe forum la topicul despre aceasta rasa ti se spune de udne sa o iei si multe alte sfaturi f bune.

#12
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.126
  • Înscris: 24.08.2005
Ok...va multumesc pentru sfaturi...o sa va tin la curent cu decizia luata

#13
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.126
  • Înscris: 24.08.2005
Am vorbit cu domnul Daniel Onul si a zis ca nu are nimic momentan. Mai aveti sugestii de unde as putea sa iau?

#14
stewie

stewie

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 12.11.2006
Mydog.ro - Nu vreau sa fac reclama sau nimic altceva. Vreau doar sa stiu daca si-a luat cineva caine de la ei, daca sunt seriosi. Mersi.

Editat de stewie, 04 octombrie 2007 - 21:36.


#15
stewie

stewie

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 12.11.2006
mi-a ajuns catelul de la ei, cei drept cu cativa purici, dar nu e o problema asta, maine ii fac dep. ext si int. si ma duc la vet pt un consult :D

#16
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 131
  • Înscris: 07.07.2007
Da...

  
  Pot sa te intreb ce rasa e?
  pretul nu cred ca l-ai spune....asa ca...Pedigree, carnet de sanatate(cu vaccin!!), calitate pet sau show? E cumva o canisa(mydog.ro)?  :huh:
  De acum, nu ca ar mai conta daca ar fi ceva in neregula cu cele de mai sus, macar sa fie sanatos si sa te bucuri de el cat mai mult! Felicitari pentru catel!

#17
stewie

stewie

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 12.11.2006
e un beagle tricolor, nu e cu pedigre pt ca nu il inscriu nicaieri la nici un concurs sau altceva, il vreau doar ca hobby, am vrut doar sa fie 100% ca rasa, are carnet de sanatate, cu primul vaccin, cel de 6 sapt. Am fost cu el la veterinar , a zis ca e sanatos, mai vomita el ca e lacom la mancare si isi irita stomacul. Cam asta e.

Fișiere atașate



#18
Claudia_S

Claudia_S

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 176
  • Înscris: 21.02.2007

View Poststewie, on Oct 13 2007, 19:50, said:

e un beagle tricolor, nu e cu pedigre pt ca nu il inscriu nicaieri la nici un concurs sau altceva, il vreau doar ca hobby, am vrut doar sa fie 100% ca rasa, are carnet de sanatate, cu primul vaccin, cel de 6 sapt. Am fost cu el la veterinar , a zis ca e sanatos, mai vomita el ca e lacom la mancare si isi irita stomacul. Cam asta e.


E un scuuuuump  :inlove: , sa-ti traiasca!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate