Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...
 metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website
 Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 

Install Leadtek WinFast PVR 2000

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 03.08.2006
am tot cautat pe google ... dar fara nici un noroc .... mai am si un tuner hauppauge bt878 si am reusit sa-l instalez si sa-l fac sa mearga pe Ubuntu 6.06.si am incercat tot cam la fel si cu Install Leadtek WinFast PVR 2000 dar se pare k nu merge ,
P.S.:am incercat sa-l instalez cum am instalat tunerul bt878 cum am gasit aici http://forum.ubuntu....pic.php?id=1306

Editat de SKUFY, 22 mai 2007 - 16:08.


#2
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 03.08.2006
am scris in consola :
modprobe bttv   apoi ...
dmesg    apoi...
sudo rmmod bt878    apoi ...
sudo rmmod bttv    apoi ....
sudo modprobe bttv card=34 tuner=19 radio=1    apoi am scris
sudo gedit /etc/modprobe.d/options si imi apare :


(gedit:7235): GnomeUI-WARNING **: While connecting to session manager:
Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed.
ALSA lib confmisc.c:672:(snd_func_card_driver) cannot find card '0'
ALSA lib conf.c:3493:(_snd_config_evaluate) function snd_func_card_driver returned error: No such device
ALSA lib confmisc.c:392:(snd_func_concat) error evaluating strings
ALSA lib conf.c:3493:(_snd_config_evaluate) function snd_func_concat returned error: No such device
ALSA lib confmisc.c:1072:(snd_func_refer) error evaluating name
ALSA lib conf.c:3493:(_snd_config_evaluate) function snd_func_refer returned error: No such device
ALSA lib conf.c:3962:(snd_config_expand) Evaluate error: No such device
ALSA lib pcm.c:2102:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM default
    am facut bine ce am facut pana acum ? sau nu am facut nimik bine ... ?

#3
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 03.08.2006
:cursing:   deci chiar numa poate ajuta nimeni ?  :confuzzled:  :confuzzled:

#4
SKUFY

SKUFY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 03.08.2006
chiar nu poate sa-mi explice si mie nimeni ... un tutorial mai usor de inteles,pentru incepatori ... dak stiam nu mai stateam aci ... acum ... va rog frumos .... tot stau si caut pe google ,pe alte forumuri ...dar nu gasesc nimik sa ma ajute sa inteleg cum trebuie sa procedez ...astept ...multumesc ! ...

#5
cianura

cianura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.754
  • Înscris: 19.01.2004
Tu ai sunet pe sistemul ala? Ca se pare ca alsa la tine nu functioneaza. ca root, foloseste alsaconf. Apoi, ce chipset are placa ta tv? Daca e conexant, atunci ai nevoie de modulele cx8800. Daca le gasesti in /lib/modules/$kernel_release/kernel/drivers/media/video/cx88, esti pe calea cea buna, trebuie numai sa le incarci in memorie cu modprobe. kernel_release il afli cu uname -r. Daca nu le ai, trebuie sa recompilezi kernel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate