Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

PLATI EXTERNE IN RON ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,570
  • Înscris: 02.09.2006
Buna ziua
Am si eu o nelamurire : am primit o factura proforma de la o firma de la care dorim sa achizitionam niste produse, care era intocmita in RON !!?? Chiar se specifica ca se poate face direct plata in RON si numai daca dorim putem plati in Euro. Firma este din Noua Zeelanda iar contul pentru plata este la o banca din Danemarca. Banca cu care lucram noi a spus ca este imposibil acest lucru si ca s-au interesat si la conducerea lor din Bucuresti de unde au primit acelas raspuns. Sint curios daca s-a mai lovit cineva de acesta problema si cum a procedat.
Cu multumiri, Emil

#2
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

 tytysor, on May 21 2007, 13:22, said:

Buna ziua
Am si eu o nelamurire : am primit o factura proforma de la o firma de la care dorim sa achizitionam niste produse, care era intocmita in RON !!?? Chiar se specifica ca se poate face direct plata in RON si numai daca dorim putem plati in Euro. Firma este din Noua Zeelanda iar contul pentru plata este la o banca din Danemarca. Banca cu care lucram noi a spus ca este imposibil acest lucru si ca s-au interesat si la conducerea lor din Bucuresti de unde au primit acelas raspuns. Sint curios daca s-a mai lovit cineva de acesta problema si cum a procedat.
Cu multumiri, Emil

ca sa fie totul ok platiti in euro si nu mai exista probleme ;)

#3
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,570
  • Înscris: 02.09.2006
Asta vom si face desigur, dar as fi vrut sa stiu daca e posibil sau nu.

#4
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
dacă leul este valută liber convertibilă, și dacă banca daneză lucrează cu conturi în lei (că tot s-a declarat că leul e cea mai puternică monedă din lume, or fi auzit și neozeelandezii de asta), probabil că se poate face plata așa, și probabil că e și mai avantajos decât să participi la licitația valutară, să mai pierzi puțin la cursul de schimb, etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate