Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

problema talon hyundai noul accent

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 29.05.2006
Opel Astra Caravan. In talon "autoturism cu utilizari multiple" :ack: :huh:  
Consecinta? platesc mai mult decat ar trebui rovinieta!!!

#20
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
pe cuvant ca eu vad accentul ala cat se poate de gri.

#21
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postsebulbus, on May 19 2007, 13:25, said:

pe cuvant ca eu vad accentul ala cat se poate de gri.

eu il vad un fel de bleu vert cu nuante de sidef batand spre aluminium griggio . :confuzzled:
Sa nu greseasca seria, culoarea nu conteaza, LA REVANZARE NU SE UITA NIMENI LA CE SCRIE IN CIV/TALON -SE UITA SA ARATE BINE VOPSEAUA , SA NU FI EZGARIATA, REVOPSITA,...
Cand o revinzi, factura masinii NU CONTEAZA! E O HARTIE INUTILA CARE RAMANE LA TINE.TU VINZI DUPA CIV, iar proprietarul se duce la RAR si-i verifica DOAR SERIILE!!!

La ce culori am vazut la hyundaiuri-auriu Santa Fe, etc,..., aia ce sa mai zica daca s-au trezit cu galben (taxi!!!) sau maron??????

Edited by sanddy1964, 19 May 2007 - 12:42.


#22
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005

View Postsanddy1964, on May 19 2007, 12:41, said:

eu il vad un fel de bleu vert cu nuante de sidef batand spre aluminium griggio . :confuzzled:

faci misto de majoritatea barbatilor heterosexuali? :) eu abia stiu 16 culori si alea toate in romana.

#23
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
Eu am C4 culoare GRIS ICELAND.Si este un albastru metalizat apropiat de culoarea initiatorului topicului.In talon scrie GRI.Daca totul e in regula de ce sa ma plang si sa caut eu probleme, ca poate le gasesc???No way, masina e inmatriculata, n-a comentat nimeni( Politie, RAR) sa fie cum zic ei.
        Inainte de asta am avut tot C4 - Sable de Langrune( un fel de bej metalizat) si in talon scria tot galben.Acelasi lucru, cat timp mi s-a inmatriculat masina si n-a carait nimeni de ce sa incep eu sa ma agit???
        Si apoi stiu ca la masinile noi, vine cartea de identitate de la RAR odata cu masina deci jumatate de formalitati sunt indeplinite si mai ramane la Politie, iar acolo aia scriu de obicei ce scrie in carte( nu si daca ea e rosie si in carte scrie negru, bineinteles  B) )Cel putin la mine asa a fost si nu cred ca am fost tratat eu altfel...

Edited by bogdan2007, 21 May 2007 - 10:12.


#24
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
"Men are like Windows default setting: they work in 16 colors only"

Ce sa mai zic la mine, cand atat masina mea argintie, cat si varianta Carbon Gray, sunt trecute la "gri", culorile fiind cat se poate de diferite:
[ http://www.columbianshop.com/_images/2007newVehicles/Acura/TSX.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://memimage.cardomain.net/member_images/2/web/758000-758999/758745_44.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
RaZoR-07

RaZoR-07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 23.05.2007
Daca asta este cea mai grava problema a Noului Accent, e bine.
D r i v e   y o u r   w a y !

#26
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
La mine scrie gri in talon, insa in realitate o vedeti si voi!
Vorba cantecului: asa-i in tennis!
De asta te plangi tu? Stai sa ajungi la prima revizie cu plata, sa vezi atunci motive de smiorcaiala!

Attached Files



#27
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
am schimbat titlul topicul in "problema talon Hyundai noul accent".

#28
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006

View Postturbo trabannt, on Jun 6 2007, 13:08, said:

am schimbat titlul topicul in "problema talon Hyundai noul accent".
problema era pe cartea de identitate nu pe talon ,dar s-a ,,rezolvat'' , evident dupa reclamatia la opc , am fost sunat de director care foarte amabil nu ca dealerii din showroom care afisau o aroganta nejustificata nici pe departe de competenta profesionala(spre exeplu in procesul de predare primire eu sunt trecut cum ma cheama srl sau insistau ca si cei cu leasing platesc taxa de prima inmatriculare acum la incheierea contractului) revin directorul s-a aratat interesat sa rezolvam problema amiabil si m-a rugat sa trec pe la rar ca sunt asteptat de director (si asa era ) la rar s-au oferit sa opereze modificarea pe carte ,dar am convenit cu dir. de la rar care mi-a explicat ca sunt culori care isi schimba nuanta in functie de intensitatea luminii si ca a fost trecuta cum a vazuto nenea care a facut omologarea, in concluzie am lasat-o balta.
Dar am dat de alta , ma duc sa platesc taxa de prima inmatriculare la ghiseu cum nu aveam calculatia s-au oferit sa o calculeze acolo dar surpriza pe carte aveam anul fabricatiei 2006 si nicaieri in acte  luna fabricatiei sa stie sa o incadreze la pina intr-un an s-au la 1-2 ani  am plecat si dupa alti nervi la dealeri am rezolvat-o (tot cu directorul) cu care am convenit sa-mi dea o hirtie semnata si stampilata cu calculatia si a mers data exacta a fabricatiei n-am aflat-o e secret.

#29
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postc1p, on May 18 2007, 20:05, said:

am achizitionat un autoturism Hyundai accent culoarea bleu deschis (bleu celadon) in factura ,iar cind a venit cartea de identitate , stupoare la culoare era trecut gri am sunat la dealer si m-a informat ca nu e nici o gresala maina mea bleu e gri ........... Am fost tratat cu dispret de reprezentantii hyundai care s-au comportat mai rau ca niste samsari de obor ascunzind  aceasta problema care poate cauza neplaceri la un control in trafic sau la revinzare.

Are dreptate, nu este nici o problema. Te lamentezi de pomana. Politia romana nu stie decat culorile de baza, nu stie de bleu, bej sau argintiu, ci numai de "gri" in cazul tau. Pur si simplu, creezi o situatie si o problema care nu exista. Si mai dai si cu noroi in Vanzator. De ce? Pt ca spui ca te-a tratat cu lehamite - a facut-o poate agasat de persoana ta pentru ca banuiesc ca ai ridicat oricum obiectii la explicatia respectivului. Am vazut si eu d-astia ca voi, nici o explicatie nu este prea buna  <_<  Noroc ca avea dreptate!

#30
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006

View Post701, on Jun 20 2007, 11:20, said:

Are dreptate, nu este nici o problema. Te lamentezi de pomana. Politia romana nu stie decat culorile de baza, nu stie de bleu, bej sau argintiu, ci numai de "gri" in cazul tau. Pur si simplu, creezi o situatie si o problema care nu exista. Si mai dai si cu noroi in Vanzator. De ce? Pt ca spui ca te-a tratat cu lehamite - a facut-o poate agasat de persoana ta pentru ca banuiesc ca ai ridicat oricum obiectii la explicatia respectivului. Am vazut si eu d-astia ca voi, nici o explicatie nu este prea buna  <_<  Noroc ca avea dreptate!

sunt convins ca ai vazut ''d-astia'' ca mine deoarece banuiesc ca la voi HAR vin si alti clienti cu pretentii absurde ca mine sa fie tratati cum trebuie sau sa li se livreze masina la timp (sunt multi care au renuntat la masina din cauza dealerului) poate vindeti prea multe.  Am fost tratat cum se cuvine numai la interventia directorului, fapt care m-a facut sa-mi mai schimb un pic parerea in bine despre ei, poate ma insel in ce-i priveste si doar am dat peste niste ,,destia'' ca tine .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate