Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

problema talon hyundai noul accent

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006
am achizitionat un autoturism Hyundai accent culoarea bleu deschis (bleu celadon) in factura ,iar cind a venit cartea de identitate , stupoare la culoare era trecut gri am sunat la dealer si m-a informat ca nu e nici o gresala maina mea bleu e gri ,mi-a  spus sa ma duc sa o unmatriculez fara grije ca sunt mai multe in situatia asta, am sunat la sediu H.A.R. unde o doamna m-a lamurit ca au fost probleme cu anumite loturi de masini ca s-a remediat problema la rar dar pentru mine nu se poate face nimic, deci atentie nu toate au aceasta probema. Am fost tratat cu dispret de reprezentantii hyundai care s-au comportat mai rau ca niste samsari de obor ascunzind  aceasta problema care poate cauza neplaceri la un control in trafic sau la revinzare.

#2
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
ai scris asta si pe forumul Hyundai...ti s-a raspuns ca nu e nici o problema...
e catalogata ca nuanta gri

#3
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006

 uko, on May 18 2007, 21:08, said:

ai scris asta si pe forumul Hyundai...ti s-a raspuns ca nu e nici o problema...
e catalogata ca nuanta gri

am fost la rar si ei sunt de alta parere cine spune ca nu e nici o problema in afara de dealer sa-mi dea si o hirtie in acest sens

#4
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
iti dau eu o hartie... :lol:  no offense. daca ai chef sa umbli pe la rar si ai timp, fa-o, dar ai vazut ca sunt atatia care au aceeasi "problema"...

#5
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006
aceiasi nuanta la aceiasi masina e la uni trecuta intr-un fel si la altii altfel sa anuleze o mie de hirtii (sau macar pe a mea) nu mi se pare o chestie asa grava daca s-a facut o gresala din partea lor sau a rarului

#6
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 c1p, on May 18 2007, 21:21, said:

aceiasi nuanta la aceiasi masina e la unii trecuta intr-un fel si la altii altfel sa anuleze o mie de hirtii (sau macar pe a mea) nu mi se pare o chestie asa grava daca s-a facut o gresala din partea lor sau a rarului
Las-o frate asa ca nu e nici o problema.RAR-ul decide culoarea.Ce scriu ei e luat de bun la politie.La RAR nu exista bleu, sau beige (nici macar bej) :lol: . Eu am avut o masina canvas-beige si au trecut-o gri ( ca am zis ca galben nu e frumos).Un Passat bleu ciel a fost trecut :albastru. Nu exista decat 10 culori parca.Nu exista metalizat ,mentiunea.
Lasa-i in pace, fa-i cartea de identitate si mai spune-ne daca esti multumit de masina in general.Nu e nici o chestie cu culoarea.

LE Crezusem ca a luat foc vreun Accent si ma pregateam sa-i dau PM lui Maximus, sa se bucure si el pe ziua de azi... :lol:  :lol:  ...auzi-problema grava!

Edited by sanddy1964, 18 May 2007 - 21:40.


#7
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Lasa bre ca dupa ce o vinzi peste cativa ani o sa fie gri mat de la cat praf e prin Romania.  :lol:

Hai s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

#8
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
daca ei (dealeru) arunca pisica in curtea ta, de ce n-o arunci si tu in curtea altcuiva (a RAR-ului) ?  sanddy are dreptate ;)

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
nu-i nici o pisica de aruncat, daca VIN-ul masinii coincide cu cel din acte, insemna ca aia este culoarea :). Acum cativa ani au schimbat cei de la politie culorile, au renuntat la o gramada si au mai ramas doar cateva, asa ca la multe masini culoarea din talon pare suspecta.


bleu celadon este asta: http://www.netmonitor.ro/masina.jpg
eu am asa ceva(tonic): http://www.ford.agat...0(Metallic).jpg

in factura masina mea este gri cu tenta albastra, in acte este albastra :)

#10
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 _Smiley_, on May 19 2007, 07:59, said:

nu-i nici o pisica de aruncat, daca VIN-ul masinii coincide cu cel din acte, insemna ca aia este culoarea :) . Acum cativa ani au schimbat cei de la politie culorile, au renuntat la o gramada si au mai ramas doar cateva, asa ca la multe masini culoarea din talon pare suspecta.


bleu celadon este asta: http://www.netmonitor.ro/masina.jpg
eu am asa ceva(tonic): http://www.ford.agat...0(Metallic).jpg

in factura masina mea este gri cu tenta albastra, in acte este albastra :)

da, e mai aproape de gri dar si de bleu ciel...si cum cerul este albastru...cred ca nu au gresit.Culoarea e frumoasa!Asta e important dar ce scrie pe talon e absolut nesemnificativ.
Atata ca tre sa fie la fel cu ce este CIV. In rest trebuie sa te doara in pulpa! Nu ai nici o vina.

#11
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006

 tchoara, on May 19 2007, 02:39, said:

daca ei (dealeru) arunca pisica in curtea ta, de ce n-o arunci si tu in curtea altcuiva (a RAR-ului) ?  sanddy are dreptate ;)

pisica am aruncat-o in curtea o.p.c care m-a tratat cu seriozitate si m-a instruit sa scriu ,,date neconforme cu realitatea,, (probabil s-au mai intilnit cu astfel de cazuri) ,nu ca dealerul care m-a tratat cu zimbete (de genul saracu copil) ,voi primi o rezolvare in scris.
nenea de la R.A.R. mi-a relatat (era sfirsitul programului) ca s-a intilnit cu greseli de genul serie sasiu si motor nu corespundeau (la Mercedes nou) au fost incurcate la dealer si omu nu a observat si a inmatriculat-o asa si s-a trezit peste un an si umbla acum pe la rar , nu cred ca mi-a spus asta ca sa ma linisteasca

#12
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ti s-a raspuns acum. Nu mai agita apele ca nu esti singurul.Problema este la RAR .

#13
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006

 cutler, on May 19 2007, 10:33, said:

ti s-a raspuns acum. Nu mai agita apele ca nu esti singurul.Problema este la RAR .

eu am postat pe forum ca sa aduc la cunostinta opiniei publice aceasta problema ,grava zic eu sau un fleac cum zic altii(dealerul si H.A.R. inclusiv) ,nu astept rezolvare pe forum ci pur si simplu o parere
si as vrea sa stiu ale cui ape le agit...

#14
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
problema asta o avem toti care ajungem la RAR.
Opinia publica a luat la cunostinta ce ai sesizat tu.
Nu am nicio tangenta cu Hyundai ( Loc de munca neamuri masina ).

#15
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006

 cutler, on May 19 2007, 11:24, said:

problema asta o avem toti care ajungem la RAR.

tocmai asta e ca problema nu este la R.A.R. ci la H.A.R. (HYUNDAI AUTO ROMANIA) care la unii modifica eroarea iar la altii nu . Cei de la R.A.R. au spus ca se rezolva .

#16
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Omule , sunt alaturi de tine .
Eu am auto non Hyundai , culoare auriu metalizat ( O gasesti la Renault spre exemplu )
Stii ce scrie in talon ? GALBEN

Edited by cutler, 19 May 2007 - 10:46.


#17
c1p

c1p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.03.2006

 cutler, on May 19 2007, 11:45, said:

Omule , sunt alaturi de tine .
Eu am auto non Hyundai , culoare auriu metalizat ( O gasesti la Renault spre exemplu )
Stii ce scrie in talon ? GALBEN

asta vreau si eu masina mea e bleu metalizat deschis sa scrie bleu sau albastru nu gri

#18
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
care bleu metalizat? e gri toata ziua :) gri cu tenta albasta :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate