Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Paypal in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
5192 replies to this topic

#1603
marian33

marian33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.10.2006
Cred ca am rezolvat-o! Am trimis pana la urma cele 4 cifre si am primit pe pagina mea din paypal un mesaj de genul:
"cele 4 cifre au fost inregistrate. in 24 de ore ......"  voi primi probabil un raspuns de la ei.
E de bine?

Edited by marian33, 25 April 2008 - 15:15.


#1604
marian33

marian33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.10.2006

 marian33, on Apr 25 2008, 17:45, said:

Cred ca am rezolvat-o! Am trimis pana la urma cele 4 cifre si am primit pe pagina mea din paypal un mesaj de genul:
"cele 4 cifre au fost inregistrate. in 24 de ore ......"  voi primi probabil un raspuns de la ei.
E de bine?
E de bine ....Sunt Romanian-Verified

Attached Files



#1605
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
o mica intrebare...pt cineva care nu are activat contul(cardul nu e verificat) poate sa primeasca bani (tot de la un user de papal) si apoi sa faca o plata cu ei?

#1606
alos

alos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 01.11.2004
DA..Ai limita de trimis 100 euro.:)

#1607
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
Astazi 29 aprilie, cei care aveti carduri de la Raiffeisen ati reusit sa faceti plati prin PayPal ? Vad la ei pe site un comunicat

"
28 aprilie si 1 Mai 2008 sunt declarate zile nelucratoare in unitatile Raiffeisen Bank


Zilele de 28 aprilie si 1 Mai 2008 sunt declarate zile nelucratoare in unitatile Raiffeisen Bank, inclusiv pentru Departamentul Call Center, cu exceptia anumitor unitati din cadrul hypermarket-urilor.

Deptartamentul de Call Center al Raiffeisen Bank va asigura asistenta permanenta pentru carduri si serviciile sning, Raiffeisen Online si Raiffeisen Exclusive.

Programul de lucru cu publicul din perioada Sarbatorilor de Paste si 1 Mai pentru unitatile din incinta magazinelor Selgros, Carrefour si Cora:"

Dar totusi mi se pare stupid, sa nu mearga cardurile pentru PayPal, totusi multi oameni lucreaza azi si eu trebuie sa fac urgent niste plati,

#1608
clauclaux

clauclaux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.04.2008
Eu sunt doar alt om disperat de toate paginile de genul PAY NOW si arata harta lumii si ia ghiciti....in dreptul Romaniei este o gaura mare si neagra si pana si cei din Macedonia pot plati. Detin un card VISA BRD in $.Cardul este nou.Sunt sigur 100% ca e charged cu 85$.Cand imi pun tatele la "buy with paypal" sa cumpar ceva pentru un joc (MapleStory pentru curiosi) la ultimul click imi zice "This payment cannot be completed because your credit card has been denied by your credit card issuer. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. You may want to try using a different credit card or choose eCheck instead. To do this, please click the More Payment Options link."Numi pot explica de ce.Am mai folosit paypal de zeci de ori dar pe un card in euro (mastercard tot brd) dar ulterior mia fost blocat (am uitat pass si cineva a pus passuri la intamplare pana sa blocat).Are vreo importanta daca cardul este in $ sau in euro ??? si daca nu...atunci de ce nu pot cumpara???  :cursing:

#1609
pivo

pivo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.01.2008

 clauclaux, on Apr 29 2008, 17:07, said:

.atunci de ce nu pot cumpara???  :cursing:
Fii rabdator si citeste mesajele de pe acest forum referitoare la cardurile Visa de la BRD.

#1610
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 iepurele#####, on Apr 29 2008, 11:05, said:

Astazi 29 aprilie, cei care aveti carduri de la Raiffeisen ati reusit sa faceti plati prin PayPal ? Vad la ei pe site un comunicat

"
28 aprilie si 1 Mai 2008 sunt declarate zile nelucratoare in unitatile Raiffeisen Bank


Zilele de 28 aprilie si 1 Mai 2008 sunt declarate zile nelucratoare in unitatile Raiffeisen Bank, inclusiv pentru Departamentul Call Center, cu exceptia anumitor unitati din cadrul hypermarket-urilor.

Deptartamentul de Call Center al Raiffeisen Bank va asigura asistenta permanenta pentru carduri si serviciile sning, Raiffeisen Online si Raiffeisen Exclusive.

Programul de lucru cu publicul din perioada Sarbatorilor de Paste si 1 Mai pentru unitatile din incinta magazinelor Selgros, Carrefour si Cora:"

Dar totusi mi se pare stupid, sa nu mearga cardurile pentru PayPal, totusi multi oameni lucreaza azi si eu trebuie sa fac urgent niste plati,
Nu cred ca platile astea le face vreun angajat manual, de are importanta ca e zi lucratoare sau nu.

#1611
babylosik

babylosik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.10.2006

 hîhî, on May 11 2007, 11:16, said:

Comisionul luat difera de la banca la banca. Banca Transilvania, card Mastercard Mondo, comision 0 pt cumparaturi (atat in tara cat si in strainatate)

ok, oi fi eu picata din luna sau complet ignoranta intr-ale bancilor mistere, da parca paypal nu e chiar asa greu de folosit. si totusi... am incercat sa imi confirm contul paypal prin doua carduri Banca Transilvania, un Mastercard Mondo si un Visa Electron <26 (card pt studenti), dar ambele carduri mi-au fost respinse, in conditiile in care, in mod sigur, am mai mult de 1,5 euro sold pe fiecare (e suma pe care paypal o retrage si apoi o re-trimite in contul folosit pentru verificare). nu tare stiu ce sa mai cred, e cazul sa-mi fac un cont si un card la o banca agreeata de paypal numa asa, de dragul lor? Nu ma prea tenteaza alte banci, BT e singura cu care am avut parte doar de experiente pozitive, asa ca as prefera sa raman clientul lor. Dar as vrea sa imi pot folosi si contul paypal, si pt asta e nevoie sa devin membru "verified".

ma puteti ajuta careva cu sugestii sau sfaturi? v-as ramane foarte recunoscatoare, tin mult sa pot folosi serviciile paypal.

P.S. La mail-ul pe care l-am trimis celor de la paypal am primit dupa 2 saptamani un raspuns de genul: "Thank you for contacting us, your problem has been solved."
???

#1612
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nustiu de Visa<24 ala, probabil nici nu merge pe net, dar pentru Mondo trebuie sa duci la banca cererea asta completata: http://forum.softped...A...t&id=311347

#1613
ISseby

ISseby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 21.07.2006
Salut. Ma confrunt si eu cu o problema enuntata si mai sus, si anume: am primit acum 2 zile un mesaj in care eram atentionat sa trimit 'Proof of Address' si 'Photo ID'. Probabil aceeasi poveste cu depasirea limitei anuale de 2500$. Problema e insa, ca nu pot sa le trimit 'Proof of Address' deoarece toate facturile la utilitati sunt pe numele parintilor mei. Voi cum ati procedat in cazul asta? Accepta PayPal copii dupa facturi insa pe numele parintilor? (bine-nteles, cu explicatiile de rigoare)
Cam cat timp as avea la dispozitie pana cand ar lua o masura drastica, precum blocarea contului, asta in cazul in care nu trimit acel 'Proof of Address' ?

#1614
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

 babylosik, on Apr 30 2008, 13:14, said:

ok, oi fi eu picata din luna sau complet ignoranta intr-ale bancilor mistere, da parca paypal nu e chiar asa greu de folosit. si totusi... am incercat sa imi confirm contul paypal prin doua carduri Banca Transilvania, un Mastercard Mondo si un Visa Electron <26 (card pt studenti), dar ambele carduri mi-au fost respinse, in conditiile in care, in mod sigur, am mai mult de 1,5 euro sold pe fiecare (e suma pe care paypal o retrage si apoi o re-trimite in contul folosit pentru verificare). nu tare stiu ce sa mai cred, e cazul sa-mi fac un cont si un card la o banca agreeata de paypal numa asa, de dragul lor? Nu ma prea tenteaza alte banci, BT e singura cu care am avut parte doar de experiente pozitive, asa ca as prefera sa raman clientul lor. Dar as vrea sa imi pot folosi si contul paypal, si pt asta e nevoie sa devin membru "verified".

ma puteti ajuta careva cu sugestii sau sfaturi? v-as ramane foarte recunoscatoare, tin mult sa pot folosi serviciile paypal.

P.S. La mail-ul pe care l-am trimis celor de la paypal am primit dupa 2 saptamani un raspuns de genul: "Thank you for contacting us, your problem has been solved."
???

Eu am folosit amandoua exact ca tine si a functionat, cu Visa Electron <26 am si retras bani de 5-6 ori dar cel Mondo doar l-am adaugat la carduri.

 ISseby, on May 10 2008, 10:59, said:

Salut. Ma confrunt si eu cu o problema enuntata si mai sus, si anume: am primit acum 2 zile un mesaj in care eram atentionat sa trimit 'Proof of Address' si 'Photo ID'. Probabil aceeasi poveste cu depasirea limitei anuale de 2500$. Problema e insa, ca nu pot sa le trimit 'Proof of Address' deoarece toate facturile la utilitati sunt pe numele parintilor mei. Voi cum ati procedat in cazul asta? Accepta PayPal copii dupa facturi insa pe numele parintilor? (bine-nteles, cu explicatiile de rigoare)
Cam cat timp as avea la dispozitie pana cand ar lua o masura drastica, precum blocarea contului, asta in cazul in care nu trimit acel 'Proof of Address' ?

Si eu am primit acel mesaj in 14 Aprilie, am trimis 3 faxuri, am si uploadat fisierele pe site (factura la utilitati pe numele tatalui, buletinul meu si al tatalui, o factura pe numele meu si inca ceva), dar nu am primit nici un raspuns, si inca imi arata ca nu am trimis nici un fax, am mai trimis unul de cateva luni deci am trimis 4 in total. Nu stiu care sa fie problema, 3 faxuri le-am trimis printr-un serviciu online si unul de la un prieten (eu nu am). Deja este o luna de cand tot imi apare ca trebuie sa trimit fax. Le-am scris un email si am primit un raspuns tot de genu "Thank you for contacting us, your problem has been solved."

Edited by xtremxpert, 10 May 2008 - 12:22.


#1615
Jorik

Jorik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.05.2008

 sandossu, on May 10 2007, 18:18, said:

Paypal acum accepta si Romania :D http://digg.com/tech...al_hits_Romania
In ultima vreme lumea este in cautare de noi modalitati de asi rotunji veniturile. Una dintre aceste modalitati se gaseste pe internet in mod legal, aceasta afacere presupune munca la calculatorul dumnevoastra, in functie de timpul pe care vreti sa-l alocati.
Va asigur ca puteti castiga lunar inca un salariu. spammer.prost este unul din siteurile cele mai populare (datorita seriozitatii si a modului avantajos de a isi recompensa clientii) !
Acest site site iti ofera intre 10-20 linkuri pe zi pe care tu trebuie sa le vizitezi timp de 30 de secunde fiecare, fiind platit cu un cent pentru fiecare site vizitat.
Deci daca intr-o zi spammer.prost iti ofera 10 linkuri, tu (ca sa le vizitezi pe toate iti va lua 300 de secunde, adica 5 minute) ! Daca primesti 20 de linkuri de vizitat, le vei parcurge pe toate doar in 10 minute ! Altceva nu mai poti sa faci cu spammer.prost in acea zi !
Asteapta urmatoarea zi si iarasi vei primi linkuri de vizitat !

   Iata ce trebuie sa faceti mai intai:
1)Accesati mai intai www.paypal.com sau www.sn.com unde va faceti un cont.sn este un serviciu de transfer de bani online exact ca Moneybookers !
Deci ca sa va primiti banii trebuie sa va deschideti intai cont la sn !
Suma minima pe care o puteti transfera din contul spammer.prost in sn este de minim 10$ !
Apoi din sn, banii intra (la fel ca la Moneybookers) in contul cardului !

2)Apoi intrati pe http://spammer.prost...*expensive coin unde va inregistrati si la "Reffer (if any) scrii cuvantul expensive coin daca,acesta nu este in caseta.
Aici veti vedea printre altele, sectiunile :
Surf Ads pe care accesand-o, veti vizita diferite site-uri timp de 30 de secunde fiecare, si veti fi platit pt asta (nu incercati sa dechideti toate link-urile odata, ele trebuiesc dechise fiecare in parte pe rand)
My Stats unde vedeti situatia contului dvs. si cum se aduna banii in cont.
  Astfel:
- 2 oameni activi (tu si cu un referal de al tau) iti aduc 0.40 $ pe zi respectiv 12$ pe luna
- 5 oameni activi (tu si cu 4 referali de ai tai) iti aduc 1 $ pe zi respectiv 30$ pe luna
- 10 oameni activi (tu si cu 9 referali de ai tai) iti aduc 2 $ pe zi respectiv 60$ pe luna
  Pentru inregitrare http://spammer.prost...*expensive coin
    Succes!!!

#1616
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cam complicata metoda ta, spammer prost. Nu era mai simplu sa pui un link?  :lol:

#1617
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 17.05.2004
Unde gasim sa cumparam si , sa platim cu Google Ckecout, est mult mai simplu inregistrarea si intretinerea contului???

#1618
Luke1

Luke1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 03.04.2007
Am si eu o problema... Am incercat sa cumpar ceva d pe net prin paypal. Dupa ce am ales produsul, metoda de livrare, etc, m-a trimis sa ma loghez p paypal. M-am logat si apoi mi-a aparut un msg sa dau retry ...am dat si degeaba :( Am facut un print screen la msg!

Attached Files



#1619
Danut Ianc

Danut Ianc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 03.11.2003

 dannek, on May 15 2008, 22:58, said:

Unde gasim sa cumparam si , sa platim cu Google Ckecout, est mult mai simplu inregistrarea si intretinerea contului???


Salutare,
Da Google checkout iti accepta domiciliul din Romania? Si cardu din Romania? Ca eu am incercat anul trecut sa imi fac cont la ei, dar din pacate nu am putut. Si mi-a zis o tanti ca ii pare rau, dar nu poate sa imi faca cont pentru ca tara mea nu este pe lista lor. Curat ghinion.
Acu' merge?

Merci.

#1620
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
accepta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate