Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

FIFA 07 sau PES6?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Games-adept

Games-adept

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.05.2007
Eu pana acum optam intotdeauna pentru jocurile de la EA dar oare cei de la KONAMI au dat in sfarsit spargerea cu PES6? Nu stiu dar mie imi place totusi FIFA 07 chiar daca este arcade(cum spuneau unii), insa vreau sa incerc si PES6(cel mai bun simulator de fotbal dupa cum spun altii). Tu ce crezi? Care isi merita banii? Multumesc pt postari. :peacefingers: :rolleyes:

#2
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Fifa a castigat teren enorm pentru ca PES6 n-are multiplayer. Fifa e ok, pentru un user obisnuit si pentru fani e distractiv sa-l joci. Eu unul sunt cel care sustine si Fifa si PES6, insa daca vreau faze inegalabile ca gameplay, PES este peste Fifa.

#3
ricky95

ricky95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.05.2007
Sunt 2 jocuri super tari dar cei de la Konami mai au de lucrat ca sa-i depaseasca pe cei de la EA Sports

#4
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
PES 6 e cel mai smecher.......miscarile jucatorilor mult mai reale......parerea mea.

#5
ChElSeA FaN 1

ChElSeA FaN 1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.06.2007
PES ii da clasa cu mult lui Fifa 07.Fifa e plin de buguri,miscarile sunt mecanice si ireale,grafica lasa de dorit,si camerele sunt nasoale.PES pe de alta parte are o grafica superba,nu are buguri ,miscarile sunt reale, camera se vede foarte apropiat...Ce sa mai...e superb jocul.Singurul lucru cu care fifa predomina este meniurile de la toate modurile de joc.Pes are meniuri mai slabe ce e drept dar acest lucru va fi remediat in PES 7 care va aparea pe piata in toamna acestui an.

#6
the_money_maker

the_money_maker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 02.05.2007
nu le pot compara amandoua imi plac :D

#7
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004
grafica superba in pes ? Probabil imi trebuie geforce 10 s-o vad si eu, ca pe 6600 GT cu totul la max fifa 07 nu suporta comparatie cu pro evolution soccer. Imi scapa mie ceva ?
Ontopic, cele doua nu se pot compara, e cumva ca si Linux vs Windows.
Din ce am vazut eu, singurul avantaj al PES fata de Fifa e gameplayul/animatia, in rest e inferior la toate capitolele si sufera grav de tot la partea de interfata cu utilizatorul, cel putin pe PC, ca de console nu ma intereseaza, mai bine ar disparea consolele ca numai omoara jocurile pe pc   <_<
Deocamdata nu dau fifa pe pes insa daca ultimul vine cu imbunatatiri reale la anu', abia astept

#8
VladC.

VladC.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 04.08.2007
le-am jucat pe ambele..si ce pot spune..fifa 2007 este foarte asemanatoare cu pes 5(gameplay)...ca de obicei grafica celor de la EA este peste ce a celor de la Konami..dar..pe cei de la konami ii salveaza gameplayul..care este foarte realistic..Unele plusuri la fifa ar fi ca au licenta de la toate echipele pe cand cei de la PES 6 spre diferenta nu mai au licenta de la Chelsea de exemplu..club de la care au primit licenta pt PES 5...Eu sunt fan FIFA..dar cred ca PES 6 e peste fifa 2007..insa fata de Pes5-fifa 2006...cei de la EA au recuperat..

#9
doru.grigore

doru.grigore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.08.2007
PES este in adevaratul sens al cuvantului un simulator!

#10
pes_ronaldo07

pes_ronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.09.2007
Eu eram obisnuit cu FIFA, imi placeau mult seriile jocului.Le-am jucat pe toate si chiar mi-au placut, dar ce sa intamplat la FIFA in ultimii 3-4 ani a fost ceva de cascadorii rasului ( Respect FIFA 2005, 2002, 99 si 2003..dar in rest sunt praf).Prima data cand am pus mana pe un PES a fost in 2006 cand am facut rost de pe PES5, intradevar nu avea licente si nici macar acum nu are la toate echipele dar...jocul spune foarte multe, dai goluri superbe ( daca stii sa joci)intr-un cuvant este SUPERB.Votez PES6!

#11
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
pes e cu vreo cateva clase peste Fifa. Abia ast sa fac si eu rost de PES 2008  :coolspeak:

#12
nerazzurru

nerazzurru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.08.2007
aici e o problema...simulator este doar PES..nu si fifa  ;)

#13
m4R10

m4R10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.01.2008
Pes 6 (mai bine zis toate pes-urile) sunt cu zece clase peste Fifa, pentru k este un jok super realist cu o grafica foarte buna:
-miscarile jucatorilor
-spectatorii din tribune
-gamplay-ul
Pe cand la Fifa gameplayul shi grafica sunt foarte robotice, miscari aiurea, iar grafik nici nu este schimbata de la fifa 2004 pana la 2008.

EU VOTEZ PES6 !!!!! :P

#14
m4R10

m4R10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.01.2008

View PostVladC., on Aug 4 2007, 13:56, said:

le-am jucat pe ambele..si ce pot spune..fifa 2007 este foarte asemanatoare cu pes 5(gameplay)...ca de obicei grafica celor de la EA este peste ce a celor de la Konami..dar..pe cei de la konami ii salveaza gameplayul..care este foarte realistic..Unele plusuri la fifa ar fi ca au licenta de la toate echipele pe cand cei de la PES 6 spre diferenta nu mai au licenta de la Chelsea de exemplu..club de la care au primit licenta pt PES 5...Eu sunt fan FIFA..dar cred ca PES 6 e peste fifa 2007..insa fata de Pes5-fifa 2006...cei de la EA au recuperat..
te contrazi cu grafik, grafik de la KONAMI este cu mult mai buna decat a celor de la EA. Asta 100% este asa cum spun

#15
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007

View Postm4R10, on Jan 27 2008, 09:25, said:

te contrazi cu grafik, grafik de la KONAMI este cu mult mai buna decat a celor de la EA. Asta 100% este asa cum spun

poate pe pc ... pt ca numai pe pc si pe ps2 fifa08 mai are grafica curent-gen(o prostie de la easports) in rest fifa are o grafica mai buna decat pes si daca mai adaugi si licentele iti dai seama cine e mai bun ... doar la gamepaly pes mi se pare peste jocul de la ea

#16
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
pai la un simulator de fotbal gameplay-ul conteaza in primul rand

chiar nu ma intereseaza daca pe jucator il cheama ronaldo sau londalo atata timp gameplay-ul este clar superior la pes. grafica la fel. de la fifa 97 pana la 2004-2005 am fost fan fifa, mai mergeam pe la un concurs, insa de cand am descoperit pes-ul am lasat de tot jocul celor de la EA. il instalez in fiecare an cand apare, dar de fiecare data in dezinstalez dupa 30min. inca mai sper sa scoata si ei un joc calumea de fotbal, insa se pare ca pun prea mare accent pe licente si alte porcarii, iar gameplay-ul si grafica le lasa la sfarsit.

#17
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007

View Postherculane, on Jan 27 2008, 12:30, said:

pai la un simulator de fotbal gameplay-ul conteaza in primul rand

chiar nu ma intereseaza daca pe jucator il cheama ronaldo sau londalo atata timp gameplay-ul este clar superior la pes. grafica la fel. de la fifa 97 pana la 2004-2005 am fost fan fifa, mai mergeam pe la un concurs, insa de cand am descoperit pes-ul am lasat de tot jocul celor de la EA. il instalez in fiecare an cand apare, dar de fiecare data in dezinstalez dupa 30min. inca mai sper sa scoata si ei un joc calumea de fotbal, insa se pare ca pun prea mare accent pe licente si alte porcarii, iar gameplay-ul si grafica le lasa la sfarsit.

sa o mai spun inca o data : fifa are o graficamai buna decat pes !!

#18
pes_ronaldo07

pes_ronaldo07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.09.2007

View Postbogdzy, on Jan 27 2008, 13:26, said:

sa o mai spun inca o data : fifa are o graficamai buna decat pes !!
bine frate....atunci dute si joaca-te FIFA si nu mai scrie acelasi mesaj degeaba de 2x , 3x...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate