Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

Cum pot face bani pe net ?

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
cel mai usor se fac bani MUNCIND !!!!!!!

#38
Giliolala

Giliolala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.05.2007

View Postschumy1502, on May 17 2007, 02:03, said:

cel mai usor se fac bani MUNCIND !!!!!!!


Corect, dar intrebarea din topic era: cum fac bani (muncind) pe net?

Tie iti pot raspunde ca banii se pot scoate de la bancomat... ca muncind nu faci bani decat daca esti tiparitor de bancnote...

Daca nu poti da un raspuns serios, mai bine abtine-te.

#39
mar2ius

mar2ius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.11.2006
cel mai usor se fac bani castigand la pariuri... peste mine a dat norocul cu 10 mil pana acum :D

#40
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005

View Postsliks, on Apr 30 2007, 01:27, said:

""in orice afacere trebuie sa risti.NO RISK NO FUN!""
Corect! Daca exista vreo afacere cu risc 0 , spuneti-mi si mie si in doua zile ma apuc si eu de afacerea asta minune.


deci o solutie care nu necesita nici un fel de investitie in afara de timp este un blog.

Iar acest blog il populezi cu articole faine. Sunt oameni care scot peste 10000 Euro pe luna de pe urma unui blog. Poate te intrebi cum scot atattia bani ... De pe reclame google, mai sunt ceva reclame, de obicei cuvantul ti-l subliniaza cu 2 linii... e tot ca si cu reclamele la google. Tot ce trebuie sa faci este sa ajuti oamenii adica sa scri articole faine despre ce vrei tu, sa fie facute 100% de tine... de ce zic asta? deoarece la google ii plac articolele noi ...

Consider ca 9 site-uri din 10 sunt doar bullshit-uri, copy-uri de pe alte site-uri, etc. Mai multi au zis asta.

Deci, fa-ti un blog. De ce un blog si nu un site facut de tine? Pt ca blog-ul este optimizat SEO, au lucrati altii ca sa il faca asa tare...Recomandarea mea : scoate bani de pe urma internetului, dar in acelasi timp ajuta internetul!


Bafta!

Edited by Zanetti`, 18 May 2007 - 19:15.


#41
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View Postmar2ius, on May 18 2007, 19:57, said:

cel mai usor se fac bani castigand la pariuri... peste mine a dat norocul cu 10 mil pana acum :D

Esti un norocos ... ia incearca si la ruleta ... ;) :P

#42
Giliolala

Giliolala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.05.2007

View PostZanetti`, on May 18 2007, 20:14, said:

deci o solutie care nu necesita nici un fel de investitie in afara de timp este un blog.


Bafta!


O solutie care nu necesita altceva in afara de timp poate fi si cautarea pe internet. Cautare productiva.

Exemplu: te platesc foarte bine sa imi gasesti un produs greu de gasit, sa imi gasesti producatorul unui anumit produs... asta cere timp, rabdare, noroc, si aduce bani multi.

#43
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

View PostZanetti`, on May 18 2007, 20:14, said:

deci o solutie care nu necesita nici un fel de investitie in afara de timp este un blog.

Iar acest blog il populezi cu articole faine. Sunt oameni care scot peste 10000 Euro pe luna de pe urma unui blog. Poate te intrebi cum scot atattia bani ... De pe reclame google, mai sunt ceva reclame, de obicei cuvantul ti-l subliniaza cu 2 linii... e tot ca si cu reclamele la google. Tot ce trebuie sa faci este sa ajuti oamenii adica sa scri articole faine despre ce vrei tu, sa fie facute 100% de tine... de ce zic asta? deoarece la google ii plac articolele noi ...

Consider ca 9 site-uri din 10 sunt doar bullshit-uri, copy-uri de pe alte site-uri, etc. Mai multi au zis asta.

Deci, fa-ti un blog. De ce un blog si nu un site facut de tine? Pt ca blog-ul este optimizat SEO, au lucrati altii ca sa il faca asa tare...Recomandarea mea : scoate bani de pe urma internetului, dar in acelasi timp ajuta internetul!
Bafta!

Chiar ma interesa ceva de genul asta, cu reclame puse in interiorul textului, stii un ghid ceva? Ceva de genul sa-ti arate cum sa incepi....sau secrete. :P

#44
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005

View Postraz_md, on May 18 2007, 23:28, said:

Chiar ma interesa ceva de genul asta, cu reclame puse in interiorul textului, stii un ghid ceva? Ceva de genul sa-ti arate cum sa incepi....sau secrete. :P


poi incepi si iti faci un blog. Ce este un blog? Este ca o pagina internet doar ca denumirea este ceva de genu www.numeletau.blog.com.

Ti-l poti personaliza, are ceva teme, etc... si te apuci de treaba. Scri articole,,, iti faci un cont la Google Advertising ... iti pui Ads-urile de la google pe blog-ul tau. Ads-urile nu sunt decat un mic cod ... care il inserezi in cod-ul blog-ului.

poti incepe de aici iar aici afli cateva smecherii, tips, tricks,etc

Edited by Zanetti`, 18 May 2007 - 22:50.


#45
Dani Mois

Dani Mois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 11.02.2007

View PostZanetti`, on May 18 2007, 23:41, said:

poi incepi si iti faci un blog. Ce este un blog? Este ca o pagina internet doar ca denumirea este ceva de genu www.numeletau.blog.com.

Ti-l poti personaliza, are ceva teme, etc... si te apuci de treaba. Scri articole,,, iti faci un cont la Google Advertising ... iti pui Ads-urile de la google pe blog-ul tau. Ads-urile nu sunt decat un mic cod ... care il inserezi in cod-ul blog-ului.

poti incepe de aici iar aici afli cateva smecherii, tips, tricks,etc


Si sa nu uite sfatuitorii de bine: ca blogul sa aiba reclame platite, are nevoie de trafic, de cateva milioane de vizitatori, sau macar sute de mii. Si ca sa ajungi la performata asta nu iti trbuie bani, ci numai timp. Timpul a 100 de oameni care sa munceasca gratis cateva ore pe zi fiecare.

Edited by Dani Mois, 20 May 2007 - 10:49.


#46
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006

View PostDani Mois, on May 20 2007, 10:48, said:

Si sa nu uite sfatuitorii de bine: ca blogul sa aiba reclame platite, are nevoie de trafic, de cateva milioane de vizitatori, sau macar sute de mii. Si ca sa ajungi la performata asta nu iti trbuie bani, ci numai timp. Timpul a 100 de oameni care sa munceasca gratis cateva ore pe zi fiecare.
Exagerezi...

#47
pya01

pya01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.05.2007

View PostGiliolala, on May 18 2007, 23:06, said:

O solutie care nu necesita altceva in afara de timp poate fi si cautarea pe internet. Cautare productiva.

Exemplu: te platesc foarte bine sa imi gasesti un produs greu de gasit, sa imi gasesti producatorul unui anumit produs... asta cere timp, rabdare, noroc, si aduce bani multi.

Sunt noua la voi!  As vrea sa stiu si eu cine plateste sa faci cautari pe net? Dati-mi o veste poate fac si eu ceva util pentru altii si poate castig si eu ceva banuti. Nu spun ca vreau sa ma imbogatesc dar ceva suplimentar mi-ar prinde bine, si mai ales as vrea sa-i castig cinstit, sa muncesc pentru ei.  Dar as vrea sa evit capcanele in care eu muncesc si altcineva nu imi plateste.

#48
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

View Postxoo, on Apr 18 2007, 17:56, said:

Ce inseamna sa ai experienta in DC++?!?!?! =))

:lol:  :lol:

#49
Dani Mois

Dani Mois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 11.02.2007

View Postpya01, on May 21 2007, 11:59, said:

Sunt noua la voi!  As vrea sa stiu si eu cine plateste sa faci cautari pe net? Dati-mi o veste poate fac si eu ceva util pentru altii si poate castig si eu ceva banuti. Nu spun ca vreau sa ma imbogatesc dar ceva suplimentar mi-ar prinde bine, si mai ales as vrea sa-i castig cinstit, sa muncesc pentru ei.  Dar as vrea sa evit capcanele in care eu muncesc si altcineva nu imi plateste.


Eu platesc. Dar numai pentru rezultate. Nu pt orele cat STAI pe net. Poti sa stai 5 minute pe zi, daca ai rezultate bune. Daca stii sa cauti, daca stii unde si cum sa cauti.

Si platesc bine, nu 20 de centi per chestie, ci sute de USD.

#50
Zanetti`

Zanetti`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.11.2005

View PostHappy_k8, on Apr 17 2007, 21:46, said:

Cunostinte in:
- Hub-uri DC++,
- DC++,

==-----------------------------------------==


:lol:  :lol:  :lol:

Cunostinte DC++?? Hub-uri?  :w00t:  :w00t:

Daca mai scriai si Winamp erai cel mai tare....

Edited by Zanetti`, 22 May 2007 - 15:55.


#51
keny

keny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.10.2005
Se pot face bani pe internet. Destul de multi. Dar se aplica aceeasi regula peste tot: TREBUIE SA MUNCESTI

http://woody.atspace.com/

Bafta!

#52
20cm

20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.01.2007
sa incercam si altfel. Trimite`mi mie toti banii p care tu ii investesti in plicuri si timbre

#53
only i

only i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.04.2007

View Postschumy1502, on May 17 2007, 02:03, said:

cel mai usor se fac bani MUNCIND !!!!!!!

Ce aberatii,omu' daca a zis ca stie atatea chestii e clar ca folosindu le va MUNCI.Posturi de oameni care scriu doar ca sa fie bagati in treaba.Multe idei bune pe forum si fff multi circari cum am mai spus in alte posturi.
Si legat de videochat decat sa fii performer sa faci bani cum spunea cineva mai bine iti faci site ul tau care sa gazduiasca performerii,astfel castigi din mai multe parti doar administrand site ul.

#54
Doru-01

Doru-01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 08.02.2007

View Postonly i, on May 28 2007, 03:42, said:

Ce aberatii,omu' daca a zis ca stie atatea chestii e clar ca folosindu le va MUNCI.Posturi de oameni care scriu doar ca sa fie bagati in treaba.Multe idei bune pe forum si fff multi circari cum am mai spus in alte posturi.
Si legat de videochat decat sa fii performer sa faci bani cum spunea cineva mai bine iti faci site ul tau care sa gazduiasca performerii,astfel castigi din mai multe parti doar administrand site ul.
Unii cred ca banii se fac doar in santier sau in mina.Cine are posibilitati poate sa isi aleaga o meserie usoara nu sa muncesti ca o sluga cat esti tanar si sa mori la 50 ani

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate