Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 

Cum pot face bani pe net ?

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
Yehppael

Yehppael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 29.03.2007
n-am incredere in cei care scriu cu majuscule, au nume bizare (meklars din master of orion), au posturi putine, folosesc pentru afaceri hosting gratuit  si in special cei care scriu cu MAJUSCULE!

Daca vrei sa faci bani lucrand pe internet: Te specializezi ... pe chestii serioase, nu cred ca cineva cu bani sau serios te plateste pentru cunostintele tale de DC++. Exista site-uri pentru freelanceri (imi scapa acum traducerea) unde iti faci cont si iei slujbe micute, apoi pe masura ce inveti si capeti punctaj poti lua altele mai mari mai bine platite. Aceste slujbe pot fi simple de ajustare CSS la un site pentru un bug minor, o traducere din engleza in romana sau proiecte de mii de euro ... inca ceva, mai sus a zis cineva de un portofoliu, are dreptate ... daca stii sa folosesti Photoshop creaza-ti o galerie undeva pe internet sa o poti arata cui iti cere, pentru site-uri la fel, afla daca prietenii tai vor sa-si faca site, ajuta-i gratis si pune-ti numele tau pe el ...

In cele din urma ... Invata, invata, invata ...

PS Daca stii engleza si presupun ca o stii relativ bine, iti sugerez sa cauti ebooks(Oreilly, Apress etc), sunt cateva care te trec prin PHP de la noob la pro. Si neaparat sa inveti si MySql macar notiunile de baza, PHP e zero fara MySql ...

#20
alfacentauri

alfacentauri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.12.2005
un ban stand pe net....mai greu ,nu faci avere dar mai picura cate un euro,si aia din cand in cand.eu mai imi ofeream contul de ebay pt a cumpara produse unora care nu au posibilitatea de a face tranzactii in strainatate sau nu pot primi marfa in romania pt ca vanzatorul nu trimite produsul in "est".e o metoda,dar banii grei vin prin munca si daca ai inima tare mai poti castiga si prin alte mijloace....... ;).in orice afacere trebuie sa risti.NO RISK NO FUN!

#21
Dani Mois

Dani Mois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 11.02.2007

View PostHappy_k8, on Apr 17 2007, 21:46, said:

M-am gandit cum as putea face bani pe net. Am cunostinte in:


==-----------------------------------------==
Va rog raspundeti serios si fara offtopic.
==-----------------------------------------==

Poti face bani grei stand pe net.  Mai exact cautand pe net.

De exemplu: eu cumpar anumite marfuri, si am cativa angajati care "stau" pe net si iau 400 USD lunar. Plus cate un mic bonus cand e cazul.

Ideea e ca stiu ce sa caute, unde sa caute, cum sa caute etc. Si asta fara sa fie experti in "statul" pe net sau in calculatoare/soft. Trebuie sa aiba rabdare doar. Si ceva fler.

#22
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
si nu te mai intereseaza inca o persoana care poate gasi absolut orice pe net ?
adica eu, si nici macar nu trebuie sa ma platesti...foarte mult :)
da-mi un om pentru detalii.
sunt dispus la orice test vrei tu oricat de greu

#23
rat_nicu

rat_nicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.04.2007
Fati un forum in care sa postezi numai chestii din astea de care zici tu.  B)
Fate DJ!! :coolspeak: o sa castigi mult mai multi bani :naughty: :naughty:

#24
sliks

sliks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2007
""Ce-mi plac mie astia care vor sa faca bani batand din palme!!! In somn nu vrei sa faci bani?!?! Si pe urma ii vedem la demonstratii si mitinguri ca vor salarii mai mari!! LA MUNCA!!! HUOOOO!!!



Bravo maestre... zi-le!!!  Insa ai uitat ceva!!! Unii vor bani si cand stau pe WC... P-aia cui ii lasi??? ""

Of of .. a zis cineva ca se pot face bani fara munca?....este o tampenie!
Munca trebuie , insa depinde cat te duce capul . Poti sa muncesti mult si sa nu se vada , se poate sa muncesti putin si sa fie destul , se poate sa muncesti mult si sa primesti mult mai mult inapoi. Asta depinde nu numai de harnicie , ci si de mentalitate...care se pare ca difera enorm de la persoana la persoana.

#25
sliks

sliks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2007
""in orice afacere trebuie sa risti.NO RISK NO FUN!""


Corect! Daca exista vreo afacere cu risc 0 , spuneti-mi si mie si in doua zile ma apuc si eu de afacerea asta minune.

#26
thepower2think

thepower2think

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.04.2007
Daca stii lb. engleza, construieste un site/forum in care scrii despre toate aceste cunostinte ale tale. Poti s-o faci si in lb. romana, dar ai mai putine sanse sa ai profit, pt. ca romanii nu prea cumpara on-line.

Aboneaza-te la cateva programe de afiliere on-line legate de topicuriile tale si promoveaza-le pe site-ul tau.
Cu o promovare adecvata, atat a site-ului cat si a programelor de afiliere, vei obtine profit.

PS: Sa nu te astepti sa te culci seara si dimineata sa te scoli langa o geanta cu bani!

Daca te pricepi la prelucrari audio, poate vom conlucra in viitorul apropiat.  Tinem legatura.

The Power 2 Think
http://tp2t.blogspot.com
0740.089.722

#27
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 28.12.2005
ia-ti un msr206 si niste blancuri,fa o prospectare de piata si ..enjoy.cica s-ar face multi bani. :D

#28
Dani Mois

Dani Mois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 11.02.2007

View Postspare-me, on Apr 29 2007, 23:48, said:

si nu te mai intereseaza inca o persoana care poate gasi absolut orice pe net ?
adica eu, si nici macar nu trebuie sa ma platesti...foarte mult :)
da-mi un om pentru detalii.
sunt dispus la orice test vrei tu oricat de greu


Problema nu consta numai in a gasi ceva anume pe net, cat mai ales a gasi cel mai bun pret.  Un exemplu: pantofi cu bombeu metalic, din piele de bovina. Pt muncitorii din industrie.

daniel34msm pe messenger.

Daca gasesti cel mai bun pret din lume, da-mi contul sau adresa ta iti virez comisionul. Trei sute euro lunar. Timp de 3 ani.  Fara sa mai lucrezi nimic.

Si mai am 10 "teste" de astea lunar.

#29
Yehppael

Yehppael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 29.03.2007

View Postsliks, on Apr 30 2007, 01:19, said:

n-am incredere in cei care scriu cu majuscule, au nume bizare (meklars din master of orion), au posturi putine, folosesc pentru afaceri hosting gratuit si in special cei care scriu cu MAJUSCULE!  <Yehppael>    .......Ce afirmatie PENALA! .. cu totul si cu totul deplasata...in fine..
  Cum vezi pe unu care isi ofera spre vanzare produsul , pac!..sari pe el ...mare dovada de inteligenta (mai bine te-ai informa sa vezi cum se pot face banii pe net inafara de prostiile alea cu PHP si cu construitu de pagini web , si altele de felul acesta (muncesti multi si primesti putin)..daca tie iti place sa muncesti mult si sa primesti putin...problema ta , dar nu-i obosi pe altii cu aberatiile tale deplasate...este doar o sugestie.

YDA812006 ... eu iti urez succes si sa stii ca netu-i plin de oameni de-astia care un-doi sar la tine cu vorbe de genu "e teapa! , "asa ceva-i imposibil" sau alte afirmatii de genu asta. Insa nu lasa asta sa te doboare. La inceput e cel mai greu , insa dupa ce incepi si vezi cum merge treaba n-ai sa regreti.
Traim in Epoca de piatra (cu internet)...mai bine zis in Romania...unde exista ideea ca toti sunt hoti si incearca sa te jupuiasca de ultimul banut. Putine persoane stie adevarul...pacat...

Yehppael , un sfat: daca vrei sa faci ceva banuti pe net iti dau o idee pe gratis...ca te vad mai incuiat: iti faci un site , pe care vinzi cateva produse (cd-uri cu diferite informatii) . La inceput e greu insa daca te duce capul te descuri fara prea mult efort.     <<<<Think outside the box!!!!>>>>

Imi cer scuze ... eu am avut impresia ca omul vrea sa munceasca altfel nu ar fi trecut la aptitudini PHP ... si crede-ma daca vrei bani, adica chiar vrei bani cu adevarat o sa te pui pe muncit, da, exista si cei care fac cum zic tu, exista si cei care fac cum zic ceilalti de mai sus, altfel n-ar fi postat nimeni, dar cati sunt? cati sunt cei care castiga bani grei la poker sau la reclame din site-uri? dar sa stii ca marea majoritate sunt cei care muncesc

si inca ceva trebuie sa ai o cutie ca sa poti gandi in afara ei ... noi nu avem asa ceva inca ...

#30
ggb2010

ggb2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 07.07.2006

View PostDani Mois, on May 1 2007, 13:47, said:

Problema nu consta numai in a gasi ceva anume pe net, cat mai ales a gasi cel mai bun pret.  Un exemplu: pantofi cu bombeu metalic, din piele de bovina. Pt muncitorii din industrie.

daniel34msm pe messenger.

Daca gasesti cel mai bun pret din lume, da-mi contul sau adresa ta iti virez comisionul. Trei sute euro lunar. Timp de 3 ani.  Fara sa mai lucrezi nimic.

Si mai am 10 "teste" de astea lunar.
Interesant testul tau dar ar fi si mai interesant daca ai da niste limite pentru exemplul de mai sus, pt ca eu pot sa gasesc ce cauti tu la un anumit pret de o anumita calitate, dar poate tu doresti o alta calitate la un alt pret si deci ceea ce gasesc eu ar fi irelevant pentru tine
Si in plus orice pret se negociaza in fctie de cantitatea comandata asa ca exemplul tau nu e foarte relevant

#31
Dani Mois

Dani Mois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 11.02.2007

View Postggb2010, on May 2 2007, 12:05, said:

Interesant testul tau dar ar fi si mai interesant daca ai da niste limite pentru exemplul de mai sus, pt ca eu pot sa gasesc ce cauti tu la un anumit pret de o anumita calitate, dar poate tu doresti o alta calitate la un alt pret si deci ceea ce gasesc eu ar fi irelevant pentru tine
Si in plus orice pret se negociaza in fctie de cantitatea comandata asa ca exemplul tau nu e foarte relevant


Asa e. Ai dreptate.

www.renania.ro

intra pe
http://www.renania.ro/ro31.htm
si vezi modelul FIRENZE

Vreau ceva asemanator, calitate asemanatoare, sau ceva mai slaba.

Cantitate: 10.000-20.000  bucati pe an.  Sau circa 1000 per comanda lunara.

La Renania e 33 RON +TVA
Vreau o oferta mult mai buna.

#32
euph0ric

euph0ric

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 25.01.2007
Prostitueaza`te. Singuru` demn de luat in calcul. Renunta la standardele morale, ignora etica...si ideile preconcepute.

#33
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
daca vrei sa faci bani pe net, iti recomand sa inveti html, css, php si mysql, dar ultimele 2 nu neaparat. citesti forumuri/bloguri de optimizare si promovare, apoi te apuci sa iti faci un site unde practici ce ai invatat. sau mai usor, un blog.
uite si niste resurse: http://forum.seopedia.ro http://forums.digitalpoint.com http://problogger.net http://seobook.com http://sandossu.com http://seopedia.org

#34
xantius

xantius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.07.2006

View Postxoo, on Apr 18 2007, 17:56, said:

Ce inseamna sa ai experienta in DC++?!?!?! =))
Probabil: "stiu sa caut filme si muzica. Filmele le folosesc pt a-mi omora timpul, ca nu imi place sa invat. Sau sa descarc eDJ's"
nu se referea la boti, scanare, filtrare, marketing, chating prof (consiliere pt atragere clienti)
Nu stiu nici eu din astea, dar nu imi place DC++ asta. cica e ilegal rau in esenta, practic; teoretic e un lucru bun. Deci, daca reuseste sa il faca mai legal, se poate ocupa numai de dc. altfel, 6, vine militia!

#35
xantius

xantius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.07.2006

View PostDani Mois, on May 2 2007, 22:37, said:

Asa e. Ai dreptate.

www.renania.ro

intra pe
http://www.renania.ro/ro31.htm
si vezi modelul FIRENZE

Vreau ceva asemanator, calitate asemanatoare, sau ceva mai slaba.

Cantitate: 10.000-20.000  bucati pe an.  Sau circa 1000 per comanda lunara.

La Renania e 33 RON +TVA
Vreau o oferta mult mai buna.
poate 330 RON+TVA. Cred ca in India sunt cele mai mari preturi. Poate ca in UK sunt mai mici acum, dupa nebunie. In china nu mai e piele. O sa caut pe net. Nu mai mult de 2 h. glumesc.

#36
Giliolala

Giliolala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 10.05.2007

View Postxantius, on May 14 2007, 05:38, said:

poate 330 RON+TVA. Cred ca in India sunt cele mai mari preturi. Poate ca in UK sunt mai mici acum, dupa nebunie. In china nu mai e piele. O sa caut pe net. Nu mai mult de 2 h. glumesc.


Too late. Am gasit deja la 27 RON. Nu 270 ci 27 RON + TVA. Trebuie sa ma misc repede, nu ca tine.

Alt test vrei? Sau e prea greu pt tine? Vrei sa faci bani pe net, sau sa si muncesti pt a-i castiga?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate