Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Optimizare/Incarcaew CPU X2 AMD

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
costinradu

costinradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 05.09.2005

View PostZuperman, on Apr 16 2007, 22:39, said:

Da. Primul ocupa 400mb iar al 2lea 200.

edit: acum e mai clar: erau codate diferit :)

sunt de acord cu tine ....insa raman la parerea mea....procul sux...
nu ar trebui  sa faca asa indiferent de codec...pe intel il doare in cot de ce codec a fost folosit la comprimare.
anyway .....pe 1080 mai putine filme ....ca sa nu mai vb de spatiu ....o sa ma limitez la filmele in rezolutie 720 care sunt citite fara probleme indiferent de codec.
imi pare rau de star wars
il am in 1080 si imi vine sa plang cand vad ca pe intel dual core 1.6 merge fara probleme....
ZUperman , iti recomand sa pui un film HDTV 1080 cu scene rapide.....o sa vezi ca acolo nu mai face fata .....

Edited by costinradu, 16 April 2007 - 21:58.


#38
Zuperman

Zuperman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 23.03.2007

View Postcostinradu, on Apr 16 2007, 22:56, said:

imi pare rau de star wars
il am in 1080


Daca ai rabdare, timp, si spatiu pe hdd poti sa-l decodezi si sa-l codezi intr-un format gen mpeg-2. Sau altul care ti-e mai la indemana.

#39
costinradu

costinradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 05.09.2005

View PostZuperman, on Apr 16 2007, 23:02, said:

Daca ai rabdare, timp, si spatiu pe hdd poti sa-l decodezi si sa-l codezi intr-un format gen mpeg-2. Sau altul care ti-e mai la indemana.

:)
prefer sa imi iau un laptop cu un proc adevarat.pacat de el , in rest este beton .i-am pus inca 1 gb de memorie.se misca super , dar scopul ptr care l-am cumparat a fost sa vad filme hdtv ...indiferent de codec......:(
mi-am cumparat si proiector care suporta 1080 ....sunt bolnav cu filmele .:D

Edited by costinradu, 16 April 2007 - 22:08.


#40
Zuperman

Zuperman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 23.03.2007
Procesor folosit la 100% timp de vreo 15 minute.Temperatura a ajuns la 83 grade. Am folosit doar BOINC-ul

Attached Files

  • Attached File  p100.jpg   264.12K   33 downloads


#41
Sanctuary

Sanctuary

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.12.2001
vezi ca ai aerisirile inecate cu praf de aia se incinge in halul ala, sau sunt obturate cumva.

#42
Zuperman

Zuperman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 23.03.2007

View PostSanctuary, on Apr 17 2007, 01:49, said:

vezi ca ai aerisirile inecate cu praf de aia se incinge in halul ala, sau sunt obturate cumva.

Am ridicat partea cu racirea cam un cm si temp s-a stabilizat dupa vreo 20-25 minute la 81 grade. Cine a mai incercat cu un tl-52 sa-l tina la 100% 20 minute.

Puteti folosi BOINC si il puteti lua de aici http://boinc.berkeley.edu/download.php , detalii aici: http://en.wikipedia.org/wiki/Boinc
Este open-source deci puteti vedea cum foloseste ambele procesoare la 100%.

Edited by Zuperman, 17 April 2007 - 10:03.


#43
Zuperman

Zuperman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 23.03.2007
Ajunge la 82 si coolerul abia atunci incepe sa se invarta la turatie maxima. Nu poate sa treaca de 82-83. Deja ruleaza de vreo 45 minute.

#44
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
Dupa ce citit ca va sta procesoarele la 82-83 de grade, nu mi-a venit sa cred, mi se pare enorm de mare temperatura.
In schimb, am gasit pe net cum ca procesorul asta Turion X2 TL-52 are ca max temperature 95 de grade....
detalii aici

#45
Zuperman

Zuperman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 23.03.2007

View Postmynameismada, on Apr 17 2007, 19:46, said:

Dupa ce citit ca va sta procesoarele la 82-83 de grade, nu mi-a venit sa cred, mi se pare enorm de mare temperatura.
In schimb, am gasit pe net cum ca procesorul asta Turion X2 TL-52 are ca max temperature 95 de grade....
detalii aici


M-am uitat si eu pe lista aia si am observat ca la Intel, cu exceptia core 2 duo, toate procesoarele pentru laptopuri au temp maxima de 100 de grade.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate