Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Apostati contemporani

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
306 replies to this topic

#55
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 03 februarie 2023 - 17:54, said:

După tine, să te rogi pentru vindecarea cuiva e ceva... malefic? Posted Image
Ce ar fi trebuit să se roage, să i se scurteze și mai tare piciorul?
Dar să mai facă și altceva, nu doar să lungească un picior. Toți pocăiții lungesc un picior. Atât. Și fac să dispară ce nu se vede, cancerul. Aduc eu pe cineva cu psoriazis, să zicem, și-l rog pe Cornel Urs să facă ceva, cu marea lui credință, să dispară, pe loc și în văzul tuturor, toate escoriațiile acelea... ce zici, Cornel ar fi de acord? Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JAanAAery5o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 04 februarie 2023 - 08:12, said:

Dar să mai facă și altceva, nu doar să lungească un picior.
De ce?

View Postdark, on 04 februarie 2023 - 08:12, said:

Toți pocăiții lungesc un picior.
Ete na!
Ia încearcă să lungești și tu un picior!
De pisică măcar. :)
Să vezi dacă-ți iese.

[ https://i.ibb.co/KxdB5RD/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Cât de urât ai putut să vorbești, Jake, zilele trecute... cu... uff, dar mi-e și silă, greață să reproduc... atunci îți dai tu arama pe față, când ești nervos... la supărare, dă din tine de te miri și tu! numai de tip ”copro”...Posted Image
Rușine! Tocmai tu! Tocmai tu care făceai apel ca toți să avem un limbaj elevat!

#58
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Așa e Darkule, îmi este rușine acum!
Și măcar dacă aș fi avut măcar scuza nervilor.
Dar eu mă amuzam fericit peste măsură că găsisem ceva pe măsura gogomăniilor tale.  :no:

Nu am nicio scuză și mă pocăiesc! :arigato:

#59
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Sincer, de la tine nu m-aș fi așteptat la așa expresii golănești! Ce ai scris tu acum 2 zile, este atât de vulgar încât... depășește cu mult cuvintele neobrăzate gen ”scroafă”, ”cățeaua Iadului”...:dontgetit:

#60
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Așa este, ai perfectă dreptate, nu am nicio scuză! :no:

#61
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 04 februarie 2023 - 18:28, said:

Sincer, de la tine nu m-aș fi așteptat la așa expresii golănești!
Așa e!
De 15 ani am fost aici pe forum un model de moralitate și integritate și o clipă de neveghere uite unde m-a adus! Posted Image

#62
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Pace! Este o negresă, pe un canal de Youtube, foarte populară, cu mulți abonați, care apare mereu în costum militar, cu șapcă, bocanci, uniformă de plutonier în armata US. Se consideră creștină fără cult, adeptă a Evangheliei depline. Dacă vă abonați pe canalul ei, o să vă scrie cerându-vă să cumpărați diferite articole de îmbrăcăminte, pe care le produce ea și fiii ei (niște negrișori cu ochelari, pe care o să vi-i arate în niște clipuri). Mie mi-a solicitat să cumpăr măcar un tricou pe care era imprimat un vultur și scria: ”Sunt mai mult decât biruitor prin Acela care m-a iubit”, făcând aluzie probabil la Romani 8:37...:dontgetit:
Tricoul costă 37 de dolari și este fabricat din polyester. Când i-am scris că putea să facă aceste tricouri din bumbac, mi-a blocat contul. O femeie tâmpită, ce să zic!
O penticostală incultă. Și nici nu m-am legat de faptul că este cadru militar! Păi, tricoul din polyester, când îl porți, dacă e soare, transpiri imediat, o să-ți fie cald, pielea se va irita și va mirosi într-un mod neplăcut, de la acel plastic afectat de razele soarelui de vară.
Dar de ce femeia penticostală vindea aceste tricouri cu imprimeu religios? Ca să încaseze 37 de dolari de la fraieri, iar tricoul în sine nu valorează la ce material conține, nici 5 dolari...:ermm:
O șmecheră, feriți-vă de această penticostală, chiar dacă vă spune că banii sunt destinați ajutorării persoanelor sărace din statul Mississippi, cel mai sărac stat american.
Foarte bine că vrea să ajute, dar nu în felul acesta, forțând persoane de bună credință să-i cumpere acele tricouri de proastă calitate!Posted Image

#63
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Eu nu o cunosc dar m-am hotărât să nu mai cumpăr în viața mea de la ea! Posted Image

Edited by Sfantul Jakob, 06 February 2023 - 19:33.


#64
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Jakob a ieșit și de pe forum, și de pe facebook. S-a dus să boteze niște pârțari, pe care a reușit să-i atragă în secta lui, pentru a-i jupui de bani, precum Iosif odinioară pe egipteni!...:ermm:....

#65
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,473
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 06 februarie 2023 - 17:24, said:

O șmecheră, feriți-vă de această penticostală, chiar dacă vă spune că banii sunt destinați ajutorării persoanelor sărace din statul Mississippi, cel mai sărac stat american.
Foarte bine că vrea să ajute, dar nu în felul acesta, forțând persoane de bună credință să-i cumpere acele tricouri de proastă calitate!Posted Image
E modalitatea unor secaturi de a face bani , cultul penticostal e plin de asa specimene . . . . mai era unul pe aici care tot o dadea inainte ca predica lui valoreaza 200 euro . . . o secatura si ala, dar asta e, secaturile umbla dupa arginti, iar inima lor e plina de minciuna si inselatorie.

Edited by Paco_ste1, 28 March 2023 - 12:06.


#66
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 29 aprilie 2023 - 15:07, said:


Darkule ce zici de fratele Lupy care pe mine m-a pus pe ignore dar îți citează cuvintele despre mine și mă clevetește cu tupeu?
E bine, e frumos din partea lui?

Spune tu așa, ca un ateu creștin la cub, corect și nepărtinitor!

Probabil nu știi, dar mult timp și eu am fost pus pe ignore, de către colegul Lupini, deși, nu zisesem nimic. Grateful, din câte mi-am dat seama, l-a cam ”apostrofat” pe colegul Lupini, dar, nu se știe cum, am primit și eu pedeapsă!

https://dexonline.ro...nitie/apostrofa

#67
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postdark, on 29 aprilie 2023 - 16:13, said:

Probabil nu știi, dar mult timp și eu am fost pus pe ignore, de către colegul Lupini, deși, nu zisesem nimic. Grateful, din câte mi-am dat seama, l-a cam ”apostrofat” pe colegul Lupini, dar, nu se știe cum, am primit și eu pedeapsă!

Dark, nu te-am pus pe ignore, ci pur şi simplu n-am mai intrat aici de anul trecut din Aprilie până la începutul acestui an. Atunci dădusei două Like-uri lui Jakob (Penticostalul), în două texte în care se manifestase aşa cum îi e caracterul. Am crezut că e ceva personal. După reanalizare am văzut că ai dat Like-uri pentru alte texte asemănătoare, şi când eu nu scriam aici. :)

Cât despre apostrofarea lui Grateful, spun doar atât: cum consideri tu caracterul cuiva care face public un mesaj pe care l-a primit în privat ?! Eu îl consider urât.

#68
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Grateful obișnuiește să se poarte cu "asprime" față de mulți, dar eu și cu Jakob am iertat-o de fiecare dată.
Cu privire la like-uri, eu dau cu larghețe, dacă îmi place mesajul (nu trebuie să fiu de acord în totalitate cu el).

#69
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 29 aprilie 2023 - 16:13, said:

Probabil nu știi, dar mult timp și eu am fost pus pe ignore, de către colegul Lupini, deși, nu zisesem nimic. Grateful, din câte mi-am dat seama, l-a cam ”apostrofat” pe colegul Lupini, dar, nu se știe cum, am primit și eu pedeapsă!
M-am mai liniștit!

Înseamnă că așa e el, mai pămpălău dar impulsiv totuși. :)
Eu zic să-l acceptăm așa cum e, cu bune (puține) și cu rele (multe)!
E posibil ca lăsându-l să patruleze și să mai toarne bazaconii pe aici, să se mai domesticească.

Transmite-i salutări din partea mea!

#70
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

View Postdark, on 29 aprilie 2023 - 16:30, said:

Grateful obișnuiește să se poarte cu "asprime" față de mulți, dar eu și cu Jakob am iertat-o de fiecare dată.

Eu nu am treabă cu asprimea, mă descurc cu ea. Dar ce resping e caracterul urât. M-au indus în eroare scrierile ei de versete, care o fac să pară de treabă. Scrierea de versete nu ţine loc de caracter frumos.

Închei discuţia despre altcineva în absenţă. Să fie sănătoasă.

#71
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 29 aprilie 2023 - 16:30, said:

Grateful obișnuiește să se poarte cu "asprime" față de mulți, dar eu și cu Jakob am iertat-o de fiecare dată.
Asta pentru că noi suntem niște gentlemeni, ipochimenul scriitor închipuit a făcut-o în toate felurile în mesaj privat.
Cu o doamnă te comporți ca un gentleman. Chiar dacă trebuie să-i spui ceva mai apăsat, ești totuși atent și gentil.

Asta înseamnă să fii de modă veche, cu ștaif!

#72
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,573
  • Înscris: 16.03.2004
Jakob este simpatic, scrie cu mult talent, reușește să compună scenete foarte amuzante, dar... face parte dintr-o șleahtă de hoți, cu care fură, cot la cot. Bine, la el... ce am observat, este că totuși, mai are o părere de rău așa, din când în când, dar asta nu-l împiedică să fure în continuare și să manipuleze biete suflete labile psihic...Posted Image

View PostSfantul Jakob, on 29 aprilie 2023 - 16:34, said:

M-am mai liniștit!

Înseamnă că așa e el, mai pămpălău dar impulsiv totuși. Posted Image
Eu zic să-l acceptăm așa cum e, cu bune (puține) și cu rele (multe)!
E posibil ca lăsându-l să patruleze și să mai toarne bazaconii pe aici, să se mai domesticească.

Transmite-i salutări din partea mea!

Cine te-a pus să-ți faci clonă? Posted Image
Colegul Lupini se simțea bine comunicând cu ”penticostalul”, pe care nu avea de gând să-l pună pe ignore...
Acuma tu, parcă ai alt caracter! Diferit de ... clona ta!Posted Image

View Postlupini, on 29 aprilie 2023 - 16:24, said:

Cât despre apostrofarea lui Grateful, spun doar atât: cum consideri tu caracterul cuiva care face public un mesaj pe care l-a primit în privat ?! Eu îl consider urât.

De aceea, eu mi-am pierdut încrederea în colegii de forum și, dacă sunt băgăcioși, curioși, doritori de bârfă, le ofer cu dragă inimă, informații eronate, că așa-i mai bine, să spună la alții ceea ce nu este adevărat, să se facă de râs! Posted Image
Până la urmă, mi-am închis și mesageria privată...:unsure:

View PostSfantul Jakob, on 29 aprilie 2023 - 16:37, said:

Asta pentru că noi suntem niște gentlemeni, ipochimenul scriitor închipuit a făcut-o în toate felurile în mesaj privat.

Asta tu nu ai de unde să știi, fiindcă nu ai avut la dispoziție textul convorbirilor private dintre colegii Lupini și Grateful!Posted Image

Edited by dark, 29 April 2023 - 16:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate