Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Apostati contemporani

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
306 replies to this topic

#19
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Ești tributar fixismului iehovist, Darkule.

#20
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
Pentru mine este o onoare să mă identifici cu Organizația Religioasă Martorii lui Iehova, creștinismul autentic actual! Posted Image

[ https://storage.googleapis.com/afs-prod/media/fe323ba7b790460a8609019e4b278175/600.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://s.hdnux.com/photos/01/25/04/47/22301154/4/1200x0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tot timpul cu Bibliile la ei! Ce fețe surâzătoare, ce oameni frumoși, ce creștini adevărați!

Sunt singurii persecutați pentru credința lor (în Rusia... și alte țări). În tot acest timp, baptiștii zac tolăniți pe sofa, cu cracii în sus, pufăind vape și privind filme dubioase! Da, da!Posted Image

 Sfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 12:32, said:

Ești tributar fixismului iehovist, Darkule.

Mulțumesc, nici nu știi cât de bine îmi face, mă unge pe suflet, este un adevărat compliment! Posted Image

[ https://variety.com/wp-content/uploads/2018/02/confessions-of-a-teenage-jesus-jerk.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004

 GRATEFUL, on 13 septembrie 2022 - 12:38, said:

disimuland esti capabil sa joci la amandoua capete, mimand cu excelenta convingeri diametral opuse.
Ce sa-ti mai zic? Este alegerea ta...

Eu să joc la două capete? Posted Image Sărumâna...[ https://www.emotipad.com/emoji/v2/EmotiPad-253.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Nu, dragă colegă Grateful, nu sunt în stare să joc nici măcar la un singur capăt...iar de disimulat, nici atât...”mimând cu excelență convingeri opuse”...hmmm...nu, deci nu, nu mai am nicio convingere, nu văd decât discrepanțe peste tot... din păcate...Posted Image Posted Image

#22
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 16 septembrie 2022 - 13:16, said:

hmmm...nu, deci nu, nu mai am nicio convingere, nu văd decât discrepanțe peste tot... din păcate...Posted Image Posted Image
Chiar nu înțelegi de ce?
Chiar nu înțelegi că aceste discrepanțe sunt în tine?
În inima ta, în mintea ta, în sufletul tău.

Cineva te-ar putea ajuta, Acela care a zis: Veniţi la Mine, toţi cei trudiţi şi împovăraţi, şi Eu vă voi da odihnă!
Dar tu-L înjuri! :no:

#23
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 16 septembrie 2022 - 12:52, said:

Pentru mine este o onoare să mă identifici cu Organizația Religioasă Martorii lui Iehova, creștinismul autentic actual! Posted Image
Mulțumesc, nici nu știi cât de bine îmi face, mă unge pe suflet, este un adevărat compliment! Posted Image
Aici ai dreptate, Darkule! Iehoviștii au o parte bună, asta cu evanghelizarea. Au râvnă, băieții. Sunt un exemplu pentru orice creștin, la acest capitol.

#24
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i.ibb.co/RTQgWmq/59.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 17:09, said:

Aici ai dreptate, Darkule! Iehoviștii au o parte bună, asta cu evanghelizarea. Au râvnă, băieții. Sunt un exemplu pentru orice creștin, la acest capitol.

Mulțumim pentru aprecieri! Te așteptăm și pe tine să faci parte dintre noi! :)

#26
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,473
  • Înscris: 19.03.2022

 dark, on 17 septembrie 2022 - 15:04, said:

Mulțumim pentru aprecieri! Te așteptăm și pe tine să faci parte dintre noi! Posted Image
Mai, tu ne traduci dupa bunul plac. Ai spus ca nu faci parte dintre ei. Ca ai plecat de la ei.

#27
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i.ibb.co/4MLWGQX/60.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004

 Paco_ste1, on 17 septembrie 2022 - 15:22, said:

Mai, tu ne traduci dupa bunul plac. Ai spus ca nu faci parte dintre ei. Ca ai plecat de la ei.

Cu sufletul, sunt și voi fi întotdeauna, alături de frații și surorile mele, creștinii din ziua de astăzi, Martorii lui Iehova.Posted Image

#29
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Iar cu trupul vei fi prin tot felul de spelunci în care înveți un limbaj infect și minciuni despre un...  Isus mitologic :no:

#30
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
Asta se vrea a fi o prorocie? :huh:

#31
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Nu.

#32
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
Nu prea agreezi, nu-ți prea plac prorociile astea, din ziua de astăzi, am dreptate?Posted Image Nici mie nu-mi mai plac, nici măcar ca amuzament, am dat ”unfollow” acelor canale penticostale care le prezentau... Posted Image

#33
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Eu nu știu de ce le-ai dat "follow" dar nah, gusturile nu se discută, ti-e și iehoviștii îți plac... :habarnam:

#34
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
^ ție

”iehoviștii” sunt singurii care-mi plac, fiind singurii creștini, la ora actuală, voi toate celelalte culte, sunteți eretici.

#35
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,229
  • Înscris: 26.01.2007
Păi ție, deodată, au început să-ți placă... creștinii? :eek:
Parcă erai tovangă cu jemetiștii

#36
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,572
  • Înscris: 16.03.2004
Dacă sunt ființe morale.Posted Image  La mine criteriul este moralitatea. Altfel, nu-mi place de acel individ, iar femeile imorale îmi sunt și mai antipatice!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

15 user(s) are reading this topic

0 members, 15 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate