Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Apostati contemporani

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
293 replies to this topic

#37
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007
De ce femeile imorale îți sunt mai antipatice decât bărbații imorali?

#38
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Din cauza faptului că femeile imorale se fac de râs mai mult decât bărbații imorali. Adică le stă urât să fie fumătoare, băutoare...mai urât decât bărbaților, dar și bărbaților le stă urât să păcătuiască...

Edited by dark, 18 September 2022 - 14:27.


#39
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postsorin2007, on 14 mai 2007 - 14:57, said:

“Revenit” iti place tie sa crezi, dar asta e altceva.Din expierenta, poti sa-mi spui cum  ai aplicat in viata  versetele urmatoare(care pentru mine inseamna ortodoxie,problema e ca nu sunt  in stare,inca, sa le pun in practica):  
Matei cap.22
“35. Unul dintre ei, învăţător de Lege, ispitindu-L pe Iisus, L-a întrebat:  
36. Învăţătorule, care poruncă este mai mare în Lege?
37. El i-a răspuns:Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău, cu toată inima ta, cu tot sufletul tău şi cu tot cugetul tău.  
38. Aceasta este marea şi întâia poruncă.  
39. Iar a doua, la fel ca aceasta: Să iubeşti pe aproapele tău ca pe tine însuţi.
40. În aceste două porunci se cuprind toată Legea şi proorocii.”
Sunt sigur ca nu din cauza asta ai avut experienta nepacuta.Cred ca te-ai grabit sa confunzi marfa cu ambalajul(am vazut ce parere ai despre preoti ,ceea ce este in mare parte adevarat).Daca discutam numai de forma n-o sa terminam niciodata si nu ajungem la nici un rezultat.Problema de fond,zic eu,este ca peste 10 ani daca intru pe  forum o sa vad tot un tudorel666 zbuciumat care stie “infinit mai multe lucruri decat mine”dar care are un suflet chinuit si nu-si gaseste linistea sufleteasca.Poti sa (crezi ca) ai toata dreptatea din lume dar daca nu-ti gasesti un echilibru sufletesc face cat o ceapa degerata.Adica e nimic, zero, pierdere de timp.

Au trecut 15 ani, nu 10. M-am întors la Ortodoxie și sunt mai liniștit ca niciodată. Deși încă nu mi-am atins liniștea deplină. Dar continua să crească.

View PostSfantul Jakob, on 16 septembrie 2022 - 17:09, said:

Aici ai dreptate, Darkule! Iehoviștii au o parte bună, asta cu evanghelizarea. Au râvnă, băieții. Sunt un exemplu pentru orice creștin, la acest capitol.

Si acestia aveau aceeasi ravna!

Matei 23:15
Vai de voi, cărturari şi farisei făţarnici! Pentru că voi înconjuraţi marea şi pământul ca să faceţi un tovarăş de credinţă şi, după ce a ajuns tovarăş de credinţă, faceţi din el un fiu al gheenei, de două ori mai rău decât sunteţi voi înşivă.


#40
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Probabil că din acest motiv, bucuria că l-au numit director (al unei instituții obscure), a făcut ca să uite tot necazul și să reia discuțiile cu mine. A reușit să treacă peste invidia ce-l rodea. Acuma este și el, director. Îi zice lumea: domn` director... e....

[ https://media3.giphy.com/media/3o6EhQ2P6wkb5vVLJm/giphy.gif?cid=ecf05e475j4t8uokyl897oyhzn1tv880jr7edz0ak9vs1ukn&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Cum intri pe site-ul acelei instituții obscure, bugetofage, te ”întâmpină” o poză cu el, da, cu Sfincele nostru, având în brațe buchete de flori, de parcă ar fi un dascăl de școală primară rurală! :lol: E noul lor director! :facepalm:
La festivitate, o secretară aciuiată pe acolo (protejata cuiva, desigur), i-a ”înmânat” o cheie de carton, mare, ca și cum ar fi cucerit orașul și primea cheia orașului... oameni proști, ce să zic! Posted Image Se prostesc pe banii noștri! Posted Image
Dragă Jake, părăsește astfel de oameni care nu muncesc! Tu ai firma ta, uite, îl iei pe colegul Xlander ca asociat și împreună îți garantez că veți rupe, veți ajunge în top Forbes pe județ, ca oameni de afaceri, sunt convins de asta! Posted Image Tu ești jmt-ist, ce cauți printre ipocriții aceia?Posted Image  De ce-ți vinzi sufletul pentru o slavă lumească deșartă? Posted Image Tu știi să faci bani și prin muncă cinstită, nu doar cu chestii religioase penibile...Posted Image

Uite așa o cheie i-au dat noului director:

[ https://media0.giphy.com/media/kbXG32xrhlDF7lP7Mf/giphy.gif?cid=ecf05e47fc9qciizw5affhpev5f1gafwmrgdai39r8w9pgws&rid=giphy.gif&ct=s - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostPaco_ste1, on 24 octombrie 2022 - 15:00, said:

Daca e lunga povestea mai bine sa posteze pe un topic dedicat.
Aici e de preferat sa postam fiecare cum intelege efectul mantuirii prin CREDINTA.
Speram ca vor fi mai multi interesati de acest subiect.

Observ că pe topicul tău, nici ție nu-ți convine să se scrie off-topic.

#43
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,613
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 24 octombrie 2022 - 16:37, said:

Observ că pe topicul tău, nici ție nu-ți convine să se scrie off-topic.

Eu cred că tu ar trebui să fii ultimul de p'aicișa, care să vorbească despre off-topic... tu care ai reînviat zeci de thread-uri ca să faci off-topic la greu, tocmai tu te-ai găsit să îi acuzi pe alții de off-topic!

E ceva normal ca într-o discuție să se abată de la tema centrală, însă asta nu este off-topic, ci scurte paranteze ale temei în discuție... însă tu, campionul off-topicului, sari la gâtul colegilor tăi când greșesc, însă atunci când tu greșești, taci ca melcul, păi e bine, e frumos, nu e asta ipocrizie și nesimțire din partea ta?! 🤔

#44
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Jake, fata aia care ți-a dat cheia aceea imensă, acum s-a măritat și merge cu bărbată-su ca misionară prin toată lumea. Acuma este în Libia. Ce face acolo, încearcă să convertească musulmani? Care sunt rezultatele? Avem un site în care să verificăm activitatea acestei cuconițe? :huh: Bah, îmi pare că mai mult se plimbă pe banii voștri!

#45
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007
Eu zic să nu mai scrii de la petrecere că spui numa' trăznăi.
Dar ești liber să faci cum te taie capul:

[ https://i.ibb.co/3zJpp77/giphy-downsized-large-gif-cid-790b7611599ec3a2c139eab465327790b97f22316a5aa6fd-rid-giphy-downsized-l.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
image upload gif

#46
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y76TybvvEeY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Profet feminin, 17 ani... având o părere atât de pesimistă... la o vârstă atât de fragedă...Posted Image

#47
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 02 februarie 2023 - 18:26, said:

Mă gândesc să-ți recomand o expresie mai academică, așa, potrivită perfect pentru goangele ce le debitezi Posted Image
http://dexdefinitie....53;ideaici.html


Observ, Sfince, că ai început să agreezi un limbaj urât, mult mai urât decât ceea ce dezavuai odinioară...Posted Image

#48
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007
Numai atunci când depășești mult limita gogomăniilor.

#49
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Păi, tu ar trebui să fii un exemplu! Tocmai tu, care te arătai oripilat de un limbaj, caracterizat chiar de tine ca fiind „murdar”, să începi a te comporta în asemenea hal, folosind expresii cu adevărat vulgare? Ție nu ți-e puțin, rușine?Posted Image

#50
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
De ce vorbești urât cu mine, Jake, care ți-am spus numai adevăr, și nu-l bălăcărești pe ăsta, ia fii atent, minutul 8 și 30 sec., zice ”în numele lui Isus să se lungească oasele”:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qHi3xHmmijY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

... sau ești și tu în cârdășie cu misionarii ăștia? Posted Image așa să fie oare? Posted Image de ce nu vrei să faci echipă cu Expertul în Biblie și te dai pe mâna acestor hoți corupători mincinoși escroci? chiar crezi că fata aia a fost ”vindecată”? dar ce avea, că mergea foarte bine și înainte de ”operația” sfântă!Posted Image

#51
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 03 februarie 2023 - 13:08, said:

De ce nu vrei să faci echipă cu Expertul în Biblie și te dai pe mâna acestor hoți corupători mincinoși escroci?
Pentru că eu cred că tu ești de 27 de ori mai hoț corupător și mincinos escroc decât ei... :habarnam:

#52
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,613
  • Înscris: 06.03.2021

View PostSfantul Jakob, on 03 februarie 2023 - 14:57, said:

Pentru că eu cred că tu ești de 27 de ori mai hoț corupător și mincinos escroc decât ei... :habarnam:

Jake, cu tot respectul dar Dark nu se poate compara cu nenea ăsta! Sincer, mi-e milă de oițele alea prostite de lupul ăla îmbrăcat în haină de oaie!

Deci să te lași prostit de un analfabet și un semiretardat cum e ăla... trebuie să-ți lipsească toate doagele...

No offence! :no:

#53
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 03 februarie 2023 - 14:57, said:

Pentru că eu cred că tu ești de 27 de ori mai hoț corupător și mincinos escroc decât ei... Posted Image

Așa vorbești tu cu privire la Subtilul cunoscător al Scripturilor, adică cu privire la mine? Posted Image
Cine te-a învățat pe tine Biblia, spune drept...eu sau Cornel Urs...? :dontgetit:

#54
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007
Cam cât m-a învățat Cornel Urs cam la fel și tu! :yes:
Dacă învățam Biblia de la tine eram cu tine-n prăpastie, bah Darkule!

View Postheartu, on 03 februarie 2023 - 16:46, said:

Deci să te lași prostit de un analfabet și un semiretardat cum e ăla... trebuie să-ți lipsească toate doagele...
No offence! Posted Image
Ai dreptate dar și să te lași prostit de Dark tot la fel trebuie să-ți lipsească.
Chiar dacă al nostru coleg nu e retardat.

View Postdark, on 03 februarie 2023 - 13:08, said:

ia fii atent, minutul 8 și 30 sec., zice ”în numele lui Isus să se lungească oasele”:
După tine, să te rogi pentru vindecarea cuiva e ceva... malefic? :vampire:
Ce ar fi trebuit să se roage, să i se scurteze și mai tare piciorul?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate