Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

DC & pirateria

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
M-am tot gandit unde ar fi cel mai bine sa postez, la multiplex, la video, la internet sau la idei/discutii generale.

http://www.romaniali...08032004&idx=53

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
pai ce, nu era logic? toti care ma roaga sa imi pun dc++ pe calc se ocupa cu asa ceva..

#3
jotte_ct

jotte_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 19.06.2003
pana la urma hacker sau furt este tot una pentru dl. rector (sau sa spun rectal?)

#4
UnuSimplu

UnuSimplu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.02.2004
Si sa vezi ca acum cateva saptamani se dadeau mari panaramele alea din Iasi cu ce genii au ei pe la Micro$oft...

Astea este partea negativa a OpenSource-ului... din pacate...

#5
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
ha ha ha ... e penal , sa fim seriosi , cam tot romanu cu internet prin cablu a intrat la un moment dat pe dc.

#6
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

Quote

Originally posted by UnuSimplu
Si sa vezi ca acum cateva saptamani se dadeau mari panaramele alea din Iasi cu ce genii au ei pe la Micro$oft...

Astea este partea negativa a OpenSource-ului... din pacate...


E vb de dark side. ;)

#7
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Hai sa-l linsam.
kILL tHE bASTARD !!!!!

#8
Hellriser

Hellriser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 21.12.2003

Quote

hackerii au acces gratuit la filme, jocuri, muzica, pachete de programe etc.

;yeslol;   ;yeslol;   ;yeslol;

#9
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
Stirea a aparut si intr-un ziar local (Evenimentul)

Mai este un post pe aceeasi tema aici , rog un moderator sa le reuneasca.

#10
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Internet was meant to be free

#11
Pest

Pest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 10.11.2002
Hacker ? pai daca era hacker nu il prindeau. Si ce a facut el seamna mai mult cu in cracker :D
Anyway ... toata lumea intra pe dc++ si shareaza chestii mai putin personale, cum sunt filmele si mp3-uri, etc.
Ce a facut articolul de mai sus este decat sa prezinte lumii cam ce se poate face "rau" pe net, desi sunt convins ca pe forum nu exista om care sa nu dtie de asa ceva sau care sa nu aibe macar un CD cu soft piratat sau vreun film luat de la X sau Y (fie el pe dc sau din retea sau de la vreun amic pe CD-uri).
Intr-o oarecare masura ma deranjeaza, caci daca as fi fost in locul Columbia Pictures as fi pierdut niste bani pt care s-a muncit. Dar cum si eu sunt detinator de asemenea filme nu pot sa ii dau nici acelui student in cap.
Am luat de pe dc multe lucruri, dar acolo se presupune ca e privat ce iei, deci nu au cum sa-ti faca ceva caci zici domne' nu am stiut, nu e vina mea, e vina aluia de la care am luat.

eh ... cam atat. Bafta!

#12
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
Da de asta  ce ziceti?

Vad ca presa a lansat a vanatoare de vrajitoare, numai ca, din necunostinta de cauza, au pus tunurile pe cine nu trebuie.

E exact ca lupta anti-coruptie de la noi: surle si trambite, titluri pe prima pagina, si aresteaza un gigel care luat 100.000 spaga pentru un fleac, dar e oleaca indezirabil ...  :ciocan:

#13
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Vai si-amar. I-au prins.

E drept, si internet cafeurile sunt o bomba. pe un P133 cu 32 de ram nu exista pretentia sa instalezi Linux si sa te mai si folosesti de interfata grafica.

@Thorr

Ideea e ca daca continuam sa gandim ca haide sa furam si noi ca si altii fura nu ajungem nicaieri. E vorba de respect.

Oricum, Interpolul s-ar putea ocupa de chestii mai decente cu de cateva licente puturoase de Win98 (pt care parca oricum nu mai exista suport)

#14
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
@cmidp
Nu m-ai inteles. Eu consider ca si ala care fura 100.000 e la fel de HOT ca si ala care fura miliarde. Ambii merita puscaria, dar nu despre asta era vorba.

Eu ma refeream la atitudinea presei (sau a unei parti e ei) care scoate la iveala niste fleacuri, le "imbraca" in alta haina si le arunca pe piata.

La Romania Libera, articolul asta e scris de aceeasi persoana ca si cel care a deschis thread-ul ... pe forumul ziarului i-am trimis la definitia termenului de pe Google

#15
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003

Quote

Originally posted by cmidp
Internet was meant to be free



:oK:  :oK:  :Jump:

#16
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Iti dai seama cat au platit pe articolul ala. Pe www.anchete.ro este un articol foarte misto despre disparitia reporterilor de investigatia din Romania si diversele cauze. Un articolas din ala nu supara pe nimeni. Ce-o sa le poata face ziaristilor/ziarului amaratii aia ce sunt dati in judecata? Nimic.

Poate l-au dat pe post de pilda.

#17
AndreiTk

AndreiTk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 23.10.2003
eu nu inteleg cum dracu un lector e atat de prost si nu stie sa faca diferenta intre un hacker , ripper, si usser!

si pana la urma de ce il acuza pe ala ca facut nu stiu ce?, nu trebuia sa atentioneze mai intai userul ca are un film in calculator, ca este propietatea acestora si ca este ilegal ce face?
Adica eu daca intru pe dc++ si unu imi zice ca e un film moca si ca nu este ilegal eu il trag si apoi ma baga la parnaie ca a fost ilegal!

traiasca pirateria

#18
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Bine asa ! :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate