Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 

Epoca H2 vs INCEPUTURI DSLR

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#91
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
asa sa fie, cum zici tu.
:)

#92
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View PostTaxon, on May 10 2007, 17:46, said:

asa sa fie, cum zici tu.
:)

Asa sa fie...ca doar e fotografia mea :D   dar merci foarte mult pentru critica.Tin cont de toate criticile voastre..ca doar aici am invatat fotografie :) Oricum acum sunt intr-o perioada in care simt ca se schimba multe la fotografia mea...incerc tot felul de chestii noi...mai ales asta cu natura...compozitiile....simt nevoia sa le fac integrale..sa le includ pe toate in fotografie in asa fel incat sa tinda toate spre aceeasi stare de spirit...sa se completeze una pe alta :)

Merci inca o data pt critica :) Pt toata lumea :)

#93
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Si una colorata :P
Attached File  s.jpg   859.13K   90 downloads

Edited by glodeanucatalin, 10 May 2007 - 20:03.


#94
Goauld

Goauld

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.02.2006
Da! Place. Poate un pic prea saturata, dar merge.

#95
skin311

skin311

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.11.2006
ce a zis Goauld + cam brutal se termina in partea de sus

#96
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Inca vreo 3 de pe la munte

Attached File  c.jpg   250.88K   88 downloads  Attached File  c3.jpg   275.99K   71 downloads  Attached File  c2.jpg   219.55K   78 downloads

#97
tytel

tytel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.04.2006
Imi plac toate trei,dar parca a doua imi place mai mult,la prima poza as fi incadrat fara acel stalp de curent(in cazul in care se putea) si as fi incercat si o varianta doar cu prima cruce.

#98
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View Posttytel, on May 12 2007, 11:33, said:

Imi plac toate trei,dar parca a doua imi place mai mult,la prima poza as fi incadrat fara acel stalp de curent(in cazul in care se putea) si as fi incercat si o varianta doar cu prima cruce.

merci tytel :) Mai am o incadrare pentru prima..cu o singura cruce...insa in asta am incadrat asa sa scot in evidenta o simetrie...cea dintre cruci si stalp :) se cheama "Extinction pattern" fotografia :)

Edited by glodeanucatalin, 12 May 2007 - 10:55.


#99
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Uite si incadrarea de care vorbeam :)
Attached File  c4.jpg   299.1K   69 downloads

#100
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postglodeanucatalin, on May 12 2007, 14:17, said:

Uite si incadrarea de care vorbeam :)
Attachment c4.jpg

imi place, dar eu sunt indragostit de efectul ala de wide pe care il ai pe la un 12-16 mm ... ar fi mers de minune aici ...

#101
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View Postshobi, on May 12 2007, 14:53, said:

imi place, dar eu sunt indragostit de efectul ala de wide pe care il ai pe la un 12-16 mm ... ar fi mers de minune aici ...

hehe shobi...eu deocamdata nici nu-mi permit sa fiu indragostit de el  :lol:  inca visez la el doar.Inca nu l-am folosit dar am simtit nevoia de multe ori...si ma oftic mereu ca nu pot face incadrarile alea superbe. Crek o sa fie primul obiectiv pe care o sa mi-l cumpar ...cand o fi asta nush...

Edited by glodeanucatalin, 12 May 2007 - 14:13.


#102
bsnecula

bsnecula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.07.2005
foarte faine ultimele foto postate...

#103
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postglodeanucatalin, on May 12 2007, 15:10, said:

hehe shobi...eu deocamdata nici nu-mi permit sa fiu indragostit de el  :lol:  inca visez la el doar.Inca nu l-am folosit dar am simtit nevoia de multe ori...si ma oftic mereu ca nu pot face incadrarile alea superbe. Crek o sa fie primul obiectiv pe care o sa mi-l cumpar ...cand o fi asta nush...
heh :) eu sunt asa de indragostit de chestia aia ca de obicei fac la modu urmator: 18 mm, ma ridic pe varfuri, pun aparatu in modu portrait, adica pe verticala :P, ridic aparatul, cat sa vad putin viewfinderu, intuitiv ... si il aplec spre pamant:P

rezultatul? am o groaza de poze pe verticala :(

Edited by shobi, 12 May 2007 - 15:55.


#104
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Eu mai incerc si altfel...ma culc pe pamant ..sau oricum cat mai aproape de sol :D depinde ce vreau sa scot...se vede clar ca ducem lipsa de wide...oare lentilele alea de conversie isi fac treaba?

Inca una...prima mea prelucrare de genul .Se cheama Lumina neagra
Attached File  c5.jpg   167.67K   89 downloads

#105
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postglodeanucatalin, on May 12 2007, 21:36, said:

Eu mai incerc si altfel...ma culc pe pamant ..sau oricum cat mai aproape de sol :D depinde ce vreau sa scot...se vede clar ca ducem lipsa de wide...oare lentilele alea de conversie isi fac treaba?

Inca una...prima mea prelucrare de genul .Se cheama Lumina neagra
Attachment c5.jpg

destul de interesanta :) ...

lentilele? :huh:

mai bine strang bani si-mi iau un 16-45 de la pentax :P sau poate chiar un 10-20 de la sigma ... ca am vaga impresie ca e pe undeva pe la 16 mil si ceva la focus94 :P

#106
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Daca gasesti mai jos de 19 mil ...ai noroc mare...dar nu cred.Eu m-am mai  uitat dupa 10-20 ...insa mai jos de 18-19 nu l-am gasit. Poate second :) Oricum deocamdata n-am bani...poate la sfarsitul verii am sa reusesc sa scot ceva.

#107
ski3.14

ski3.14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.11.2006

View Postglodeanucatalin, on May 12 2007, 03:29, said:

Inca vreo 3 de pe la munte

Attachment c.jpg  Attachment c3.jpg  Attachment c2.jpg
sunt superbe...tare as vrea sa stiu cum le desaturezi asa...sa stiu pasii pe care-i urmezi :D

#108
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View Postski3.14, on May 13 2007, 14:17, said:

sunt superbe...tare as vrea sa stiu cum le desaturezi asa...sa stiu pasii pe care-i urmezi :D

Pai n-as putea spune ca am o metoda pe care o urmaresc tot timpul...in principiu pot spune ca tind spre un anumit "stil" ... curves,levels,layere(culori,contraste  diferite,opacitati diferite)..si bine inteles CTRL+U :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate