Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Epoca H2 vs INCEPUTURI DSLR

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#1
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Am pus Inceputuri DSLR cu litere mari pt ca sunt iceputuri.Inca n-am apucat sa trag cine stie ce cadre cu el...am tras mai mult sa ii invat setarile si sa ma invat cu trecerea brusca la reflex.
Am sa pun unele dintre cele mai reusite poze facute cu H2(sau cele care imi plac mie cel mai mult) :) Probabil unlele dintre ele le stiti deja unii dintre voi.
EPOCA H2:
Attached File  2.jpg   207.58K   465 downloads       Attached File  z3.jpg   41.75K   130 downloads        Attached File  distortion.jpg   107.65K   152 downloads         Attached File  z1.jpg   42.72K   107 downloads        Attached File  1.JPG   160.39K   182 downloads      Attached File  zzzzzzzzzzzzzzzz2.jpg   75.21K   101 downloads      Attached File  zzz.jpg   145.29K   132 downloads        Attached File  amprenta_timpului.jpg   157.61K   110 downloads       Attached File  rose.JPG   175.26K   161 downloads

Attached Files

  • Attached File  c1.jpg   66.93K   129 downloads
  • Attached File  99.jpg   46.26K   72 downloads
  • Attached File  14.jpg   161.69K   60 downloads

Edited by glodeanucatalin, 03 April 2007 - 20:19.


#2
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Ai mai multe ok, dar prima este exceptionala. Excelenta ca si lumina si ca idee. Si ca o observatie legata de model, ce muschi are la spate (se vede ca face escalada). Se potrivesc (muschii) cu ideea de lanturi.

Bravo!

#3
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
:) merci pt laude.Am multe tare in seria aia ...in diferite ipostaze insa asta e speciala pt mine...mesajul ei..elibererea..etc.Sunt facute anul asta in vama prin februarie...iti dai seama ce frig era.

Si acum niste inceputuri DSLR (inca nu am incercat nimic special ci doar sa ma acomodez cu aparatul).maine voi avea prima sedinta cu DSLR-ul.-la 6 dimineata :D

Attached File  a2.JPG   89.56K   136 downloads    Attached File  a1.JPG   98.04K   55 downloads   Attached File  a8.jpg   156.24K   106 downloads   Attached File  a3.JPG   181.62K   103 downloads       Attached File  a5.JPG   151.25K   86 downloads     Attached File  a4.jpg   155.9K   123 downloads   Attached File  a6.jpg   138.29K   149 downloads

Edited by glodeanucatalin, 03 April 2007 - 20:44.


#4
bogdan_albei

bogdan_albei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 24.08.2006
prima este superba.

#5
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
intr-adevar ... epoca h2 este geniala ... cel putin prima ma lasa masca :w00t:

in epoca slr ... o sa dai de o perioada confuza, pana te obisnuiesti cu aparatu & stuff ... o sa faci numai poze cu dof mic, la inceput, ca ti-a lipsit chestia asta pe compacta & so on ... dar o sa treaca si o sa vezi ca o sa iasa niste poze exceptionale ...

cele cu alpinismul sunt destul de ok :)

poate stiai, dar sunt fan catalin glodeanu :P

#6
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Ma bucur nespus pt vorbele de bine Shobi... banuiesc ca pentru toti fotografii asta e cea mai mare satisfactie.Ca fotografiile lor sa fie admirate.Tie iti place fotografia mea asa cum mie imi place cea a lui Bogdan Albei si asa mai departe :)

Iar la chestia cu DOF-ul mic - TRUE  :D  asa e...tare mult imi mai lipsea treaba asta la compacta.Oricum este o perioada destul de brusca de tranzitie pt ca o singura data am mai pus mana pe un DSLR -Pentaxul lui Florinel..cu care am tras 2 cadre mai mult sa vad cum se aude :)
Pana acum sunt f incantat de el si sper sa fac treaba buna cu el :) Am sa mai pun poze pe parcurs.

Edited by glodeanucatalin, 04 April 2007 - 00:49.


#7
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Foarte bune cadrele (majoritatea lor). Iti urez multa bafta si idei multe in "noua era"! :)

#8
believe

believe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 26.10.2006
Intr-adevar ff bune poze, imi plac mult, maestre.
Pe langa prima poza, deja comentata, imi mai place mult a 8-a, pt multitudinea de detalii, pe care eu nu am reusit inca sa le surprind cu H2-ul meu, dar fotografiile acestea minunate imi dau sperante  :P

Asteptam sa vedem curand capodoperele erei DSLR  ^_^

#9
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
foarte atmosferice pozele. cel putin alea facute afara mi-au placut foarte mult,mai ales cea cu biserica. Biserica e din iasi?

#10
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
catalin, daca rebelul iti va scoate poze la fel de faine ca h2-ul ...
pina una alta, jos palaria!

#11
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Merci inca odata pt vorbele de bine :)
Din pacate sedinta de azidimineata de la 6 s-a amanat ca mi s-a imbolnavit modelul :unsure:  insa tot voi face ceva astazi.
romaximusro Da biserica e in Iasi...sunt atatea biserici pe aici...ai ce sa pozezi :)
Attached File  1.JPG   62.91K   74 downloads    Attached File  seeing_through.JPG   189.11K   112 downloads     Attached File  golia.JPG   150.46K   97 downloads

Edited by glodeanucatalin, 04 April 2007 - 11:07.


#12
Chris_Cat

Chris_Cat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.01.2007
Salut,

Din prima serie, cea cu copilul, apoi cea cu afisul crapat imi plac cel mai mult.
Parca comunica ceva.

Iar din a doua serie, a treia fotografie parca este cea mai reusita.
Felicitari si tine-o tot asa.


Christian

Edited by Chris_Cat, 04 April 2007 - 14:39.


#13
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
In acea fotografie nu e un afis..este un gard destul de lung vopsit in albastru si vopseaua s-a scorojit...si nush cum de am gasit pe tot gardul ala aceasta forma de trandafir.Cu ochiul liber nu am vazut-o...cautam ceva subiecte pt tema "Texturi" ..si am vazut trandafirul doar prin obiectiv :)

#14
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Proaspete..de azi :)
Attached File  001.jpg   183.3K   172 downloads   Attached File  002.jpg   294.24K   179 downloads

Edited by glodeanucatalin, 04 April 2007 - 19:29.


#15
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
fainute... imi place ca incerci sa-ti pastrezi stilul, desi nu e deloc usor :)

#16
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Nu pot spune ca mi-am insusit un stil anume insa imi place f mult genul de fotografie.Inca incerc sa fac cate putin din toate.
Si ca tot veni vorba hai sa mai pun una facuta tot azi...nu sunt fanul declarat al fotografiilor de genul..dar am zis sa incerc :) Attached File  003_copy.jpg   245.6K   135 downloads

#17
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Si o mica schimbare Attached File  Picture_322_copy.JPG   190.5K   82 downloads

Edited by glodeanucatalin, 05 April 2007 - 00:05.


#18
Goauld

Goauld

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.02.2006
Trebuie sa spun si eu ca imi plac super mult fotografiile tale. Te-ai descurcat f bine si cu H2 dupa cum se vede. Nu-ti urez decat sa te descurci si mai bine cu rebelul.

Despre ultima.. Mi-a placut mai mult prima varianta. Era ceva mai naturala, si parca dadaea mai bine.

Bafta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate