Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Epoca H2 vs INCEPUTURI DSLR

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#19
bsnecula

bsnecula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.07.2005
Imi plac mai toate.. in special cele din prima serie..
Succes

#20
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Am mai incercat ceva insa nu a reusit cum vroiam eu ...e facuta mai pe seara ...lumina era destul de proasta..si nu am avut nici mult timp.Am sa o refac astazi pe lumina calumea si mai am unele detalii pe care vreau sa le introduc.
Attached File  005.jpg   215.82K   154 downloads

#21
vimp

vimp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,337
  • Înscris: 03.12.2004
Lucrarile sunt in general bune, insa in primul rand apreciez, ceea ce zicea si Shobi, faptul ca tinzi (cel putin in ce vad aici) catre un stil. Ca va fi bun sau rau depinde numai de tine. Bafta.

#22
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Din aceeasi serie

Attached File  qq2.jpg   165.35K   109 downloads    Attached File  zzz2.jpg   214.37K   117 downloads

#23
meios4us

meios4us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 15.01.2006
F faine pozele tale, te invidiez ca ai un model cu care poti sa faci orice si care chiar pozeaza :) Keep up!

#24
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
da asa e..am un model de invidiat :P ... a suportat multe pentru mofturile mele :)

#25
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Si primul HDR pe care l-am facut ... Attached File  hdr.jpg   293.03K   165 downloads

#26
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Si al doilea..:)  Attached File  hdr2.jpg   175.1K   162 downloads

#27
bsnecula

bsnecula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.07.2005
imi plac..La prima ai ceva halo la turnul acela.. tr sa fii atent cu halo-ul la HDR

#28
meios4us

meios4us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 15.01.2006
Ma serios acum, voua va plac astea? Pasul pana la kitsch a minuscul. Musama chinezeasca, sau ce e asta? Pacat de munca, macar mai desaturate un pic. Prea dur? Nu te supara ca nu sunt cine stie ce priceput si la randul meu nu ma laud cu opere de arta. Dar zic si eu asa... Imi plac coloratele dar astea sunt deranjante rau ca si prelucrare, se vad aiurea trecerile etc. Imi plac mult pozele tale dar nu astea.

#29
tytel

tytel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 18.04.2006
Putin prea saturate ultimele doua(HDR-urile),in rest imi place mult,bravo.

#30
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Astea 2 nu, sunt mult prea saturate. HDR nu inseamna saturatie extrema neaparat.

#31
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ai grija cu HDR-urile, diferenta dintre wow si cuvertura turceasca / pictura naiva din piata cu 500 de mii tabloul e enorm de mica.

Imi plac mult mai mult alea LDR de mai sus. :)

#32
skin311

skin311

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.11.2006
eu cand fac hrd plec de la premiza ca vreau un rezultat mai aproape de ceea ce vade ochiul, ceva cat mai realist. oricum, foarte greu iti ie hrd-urile bine din prima. tre sa experimentezi oleaca, sa te chinui

#33
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Stiu ca sunt exagerate...m-am lasat purtat de val si am alterat unpic realitatea.. :P ...si asa e..diferenta de la wow la carpeta sau fata de masa e mica de tot..insa sunt primele pe care le-am facut si sincer sa zic mi-a placut putin sa am posibilitatea asta de a colora unpic lumea...Apropo de culori am fost in weekend prin Brasov si mi-a placut la nebunie sa vad atatea culori..etc...insa azi am iesit prin Iasi la pozat si am innebunit de cat comunism e in orasul asta..totul e gri..in afara de biserici :D .Probabil si asta a fost cauza acelor HDR-uri.Oricum nu este genul meu de fotografie...de obicei nu prea imi plac culorile insa am stat mai toata ziua pe site-uri cu HDR-uri si am vazut atatea chestii misto trase de par dar superbe si mi-a venit si mie parca sa "colorez".Am sa incerc sa le fac din nou insa mult mai aproape de realitate..trebuie putin exercitiu :) si mai multa rabdare..astea le-am facut in cateva minute.

Merci pt critici :D

#34
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
mai pun 2 mai desaturate :P
Attached File  1.JPG   387.91K   103 downloads   Attached File  2.JPG   340.54K   89 downloads

#35
fury_4ever

fury_4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 21.12.2006

View Postglodeanucatalin, on Apr 3 2007, 21:16, said:

Attachment 2.jpg     Attachment rose.JPG

exceptionala prima! felicitari!!!! mi-ar fi placut sa vad si varianta cand intoarce capul spre obiectiv si ii se vede fata, care exprima ori nebunie ori setea de libertate... sa fi facut o serie, si s-o fi surprins si cum vine spre obiectiv....
si a-2-a mi-a placut textura. numai bine!

#36
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
M-am mai jucat unpic cu jpg-ul ..ca pozele originale nu le am aici ...acum nu sunt acasa.... ca de' asa e cand stai pe unde apuci (ma refer la prietena mea..nu ca n-as avea unde sa stau  :D  )
Attached File  hdr.JPG   143.23K   111 downloads

Si referitor la prima poza am o intreaga serie...sunt multe insa asta mi-a placut cel mai mult :) ..poate am sa mai pun din seria aia ..ca vad ca va plac  ;)

Edited by glodeanucatalin, 11 April 2007 - 23:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate