Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

Epoca H2 vs INCEPUTURI DSLR

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#55
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Ma bucur ca va plac :)
Si mai pun cateva cu un gen pe care nu prea l-am incercat pana acum...prelucrarile sunt de 5 minute la fiecare...ca abia acum o ora am ajuns si m-am si bagat in calculator  :)
Attached File  pis2.JPG   220.76K   90 downloads  Attached File  pis1.JPG   302.33K   101 downloads     Attached File  pis3.JPG   295.39K   73 downloads

#56
ski3.14

ski3.14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.11.2006
modelul tau te ajuta foarte mult...astfel, toate pozele de genul postate in topicul asta, sunt exceptionale (doar suntem fani catalinglodeanu, vorba lui shobi)
btw, imi plac foarte tare si pisocii... :D

#57
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001

View Postglodeanucatalin, on May 2 2007, 23:52, said:

Ma bucur ca va plac :)
Si mai pun cateva cu un gen pe care nu prea l-am incercat pana acum...prelucrarile sunt de 5 minute la fiecare...ca abia acum o ora am ajuns si m-am si bagat in calculator  :)
....

Mistoace si astea. Mi-ai dat idei, ca am si eu niste gorobeti din astia proaspeti :lol:

#58
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View PostPac_Man, on May 3 2007, 07:46, said:

Mistoace si astea. Mi-ai dat idei, ca am si eu niste gorobeti din astia proaspeti :lol:

Bun asa :) abia astept sa vad gorobetii  :lol:  am sa mai pun si eu cateva indata ce le prelucrez...cred ca mai pe seara.

Intr-adevar modelul meu ma ajuta f mult...ceea ce conteaza f mult este ca ii place ceea ce face.

Edited by glodeanucatalin, 03 May 2007 - 09:23.


#59
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Inca vreo 2 gorobeti  :P

Attached File  pis7.jpg   188.12K   49 downloads         Attached File  pis8.jpg   261.42K   39 downloads         Attached File  pis4.JPG   444.59K   75 downloads

#60
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Imi place mult ultima. Primele doua nu ma incata prea mult, dar sunt ok.

#61
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View PostPac_Man, on May 3 2007, 21:32, said:

Imi place mult ultima. Primele doua nu ma incata prea mult, dar sunt ok.

Merci Pac_Man pt feed-back :P ...la primele 2 am incercat ceva mai nou pt mine..ceva high key..sau nush exact cum se cheama..e mai mult pt comercial...insa pana la urma tot in universul meu colorat pesimist a ajuns :D .Se pare ca n-am deloc inclinatie pt comercial... :)

De asta ce ziceti?
Attached File  zaza2.jpg   197.45K   171 downloads

Edited by glodeanucatalin, 03 May 2007 - 22:09.


#62
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postglodeanucatalin, on May 3 2007, 23:01, said:

Merci Pac_Man pt feed-back :P ...la primele 2 am incercat ceva mai nou pt mine..ceva high key..sau nush exact cum se cheama..e mai mult pt comercial...insa pana la urma tot in universul meu colorat pesimist a ajuns :D .Se pare ca n-am deloc inclinatie pt comercial... :)

De asta ce ziceti?
Attachment zaza2.jpg

pai ce sa mai zic ... invidie mare pe capul meu (nu neaparat pt model :P)

#63
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View Postshobi, on May 3 2007, 23:21, said:

pai ce sa mai zic ... invidie mare pe capul meu (nu neaparat pt model :P)

Sa stii ca intr-un fel ai dreptate...si eu acum ceva ma uitam pe site-urile unora si muream de ciuda ca nu am si eu nush ce model...sau acum mai nou nush ce studio..fundaluri..etc..ca sa nu mai zic de aparatura..ca inca trag cu kitul.Dar am descoperit spre surprinderea mea ca imi place mai mult cea in natura...unde nu poti schimba chiar orice...joci intr-un fel dupa regulile naturii si te ajuti de frumusetile ei.Am in cap niste chestii mai serioase pe care sper sa reusesc sa le fac vara asta...o serie de nuduri si nu numai...in general o serie cu subiecte feminine,fotografii regizate in natura...deja am vreo 5 locatii stabilite.Colectia o sa aiba si un nume...dar deocamdata nu prea pot spune mai multe despre ea.Imi mai trebuie niste modele ... sa vad pe unde gasesc :) .Sper ca la toamna sa fie gata...cred ca o sa contina vreo 20 de fotografii in locatii diferite...o sa o public eu cumva...ori imi fac site..etc...mai vedem :)
Pana una alta tre sa mai invat cate ceva...mai ales cu prelucrarea stau destul de prost.....dar toate in timp :)

Edited by glodeanucatalin, 03 May 2007 - 22:34.


#64
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
M-ar interesa totusi si o critica unpic mai constructiva...eventual niste mici defecte...sau chiar daca puteti sa spuneti unele lucuri care va plac la ele..calitati....etc.Vreau sa stiu cam cum vede cineva fotografiile astea...etc..sper ca intelegeti ce vreau sa zic.

Merci :)

#65
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
mai, la nivelul de nuduri sunt 0, n-am incercat, nu cred ca am ocazia ... si mai ales nervii necesari :blush:

la nivel de poze cu gagici in natura, well ... aici stiu cate ceva si pot spune ca imi plac (chiar cam suspect de mult in ultimul timp) ... oricum mult mai mult decat pozele de studio :)

cumva ai dat cu blitzul in ultima poza? :) ... daca da, si mi se pare ca ai dat cu blitzul si la seria precedenta de nuduri, dai bine :P (probabil tot cu onboardul) ... felicitari :)

eu unul duc lipsa acuta de locatii momentan, dar vine vara ...

#66
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cataline, eu iti zic numa o chestie: sa nu crezi ca nu esti comercial, nudurile tale s'ar vinde. :P Baga'ti watermarkuri de acuma incolo sa nu te trezesti ca iti foloseste cineva pozele. Aia prima din seria chircita de pe 1 mai si asta ultima arata ca ai potential. Keep up the good work. ;)

#67
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
Merci baieti pt vorbele de bine :) Shobi in ultima nu am tras cu blitz...nu era lumina prea buna afara insa m-am hotarat totusi sa trag fara (1/50s ; 6.3 ; ISO 400 dist focala 18 mm) iar la seria precedenta am tras cu blitz..ca altfel imi iesea o silueta neagra...sau eventual un cer ars ..imi pare rau ca nu am un blitz mai bun insa au iesit bine si asa..sunt multumit si de poza neprelucarata.Deci la seria aia am folosit 1/125s ; f13 ; ISO 200 ; Flash ..la o dist focala de 21mm ..am spus si asta pt a putea aproxima distanta de subiect).

AlexIP sper sa te auda cineva acolo sus :P si sa reusesc in viitor sa vand ceva din fotografie...dar asta nu ramane decat de visat deocamdata..pt a vinde nuduri trebuie sa ai sute..si multe modele..deocamdata sunt doar la inceput...Am sa dau anunturi in ziar ca platesc modele pt nud cu bonuri de masa  :lol:

Edited by glodeanucatalin, 04 May 2007 - 08:35.


#68
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Foarte interesant nudul, cu precizarea ca personal, ma distrage partea de sus, care e prea luminoasa.

#69
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006

View PostTudor_DX, on May 4 2007, 14:46, said:

Foarte interesant nudul, cu precizarea ca personal, ma distrage partea de sus, care e prea luminoasa.

Asa am spus si eu prima data...la prelucrare...ca e unpic cam luminoasa pt restul pozei.Am mai prelucrat..am facut un layer masca ..mai ales ca e f usor sa faci treaba asta ca subiectul este delimitat de o zona destul de mare de negru...insa parca ii lipsea ceva...am facut inca un layer pe care luminat putin si i-am dat si un sharp sa scot in evidenta liniile si contrastul ...si... imi place mai mult asa :) ...mi se pare ca partea aia da gravitatea pozei...nush exact cum sa spun insa fara ea ar fi cam "goala"...cam fara volum.Imi place sa se concentreze atentia nu numai asupra nudului...ci si a copacului...de fapt cam asta va fi tema principala a colectiei pe care vreau s-o fac vara asta. :)

Edited by glodeanucatalin, 04 May 2007 - 15:10.


#70
glodeanucatalin

glodeanucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 30.07.2006
proaspata...de azi :)  dati cu biciu' :P

Attached File  Picture_035_3.jpg   226.07K   124 downloads

#71
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006

View Postglodeanucatalin, on May 6 2007, 00:03, said:

proaspata...de azi :)  dati cu biciu' :P

Attachment Picture_035_3.jpg
Mai de grabă aș arunc petale in fața ta  :worthy:   :P

#72
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Faina! Hmm.. ai incercat si niste variante mai "vesele" ? Poate chiar color ... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate