Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Analize urina

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
giliola

giliola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.04.2006
stie cineva ce inseamna acid ascorbic prezent in urina, la analizele de biochimie (valori normale-negativ)?
Multumesc pt raspuns. :)

#20
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 giliola, on May 11 2007, 10:49, said:

stie cineva ce inseamna acid ascorbic prezent in urina, la analizele de biochimie (valori normale-negativ)?
Multumesc pt raspuns. :)

acidul ascorbic este vitamina C. ai facut vreun tratament? apare in urina cand cantitatea ingerata este mai mare decat cantitatea pe care o poate procesa organismul.

Edited by mianna, 11 May 2007 - 11:06.


#21
georgemm

georgemm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2007
Mirovaia_Scorb : Talpile nu sunt reci deloc. Sunt normale, cred. Si nici mainile. Doar senzatia e cred ca de talpi reci. Si daca stau cu picioarele goale..chiar si vara, chiar si pe covor..problema se agraveaza. De exemplu de vreo o saptamana mi-e mult mai bine...(fara sa-mi fi trecut complet totusi) doar pt ca am avut grja sa-mi tin talpile la caldura. Doar talpile, nu si partea de sus a piciorului..(nu si mai sus de talpi) . Tin talpile pe ceva cald. De exemplu..la calculator..am o cutie de plastic care alimenteaza ceva si sta pe jos. Si e calda/caldutza permanent..si daca stau 8 ore la calculator...acum tin talpile pe chestia aia :) .
- Mult mai bine acum .
- Cu toate astea..se pare ca a fost si o infectie acolo..si nu e doar ceva in legatura cu tinutul talpilor la caldura..pt ca initial nu trecea indiferent cat am tinut talpile la cald. A trecut numai cu nu stiu cate antibiotice (desi reamintesc 3 analize au iesit negative). A trecut, dar poate a ramas ceva damage la ceva nerv ? si de aia mai am vreo 30 la suta simptome...ce le inlatur cu caldura la talpi.

Mirovaia_Scorb : mai spune-mi te rog despre asta : " Daca ai fortat sfincterul urinar printr-un blocaj, senzatia de permanenta de urinare este inevitabila, fiindca este virba de un muschi sensibil si pretentios, ce actioneaza ca un ventil !"

- cum puteam sa fortez sfincterul urinar ? ce fel de blocaj ? poti sa mai detaliezi ?

#22
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Ma refer la o posibila situatie ce apare in timpul actului sexual (sau masturbare, ca nu schimba cu nimic datele problemei in cazul acesta), cand incerci (dupa punctul de non-retur) sa intarzii momentul ejacularii prin metoda blocajului extern. Intr-o astfel de varianta sfincterul ofera o senzatie destul de enervanta. Din cate am inteles sfincterul anal se comporta exact in aceeasi maniera (ca o supapa cu unic sens) si nu trebuie fortata nota.

Daca as fi in locul tau as lua Ulei germeni de grau + Septilin sau Echinaceea cu propolis si zilnic Aswini Mudra, Padahastasana si ulterior Chakrasana (podul facut in scoala generala). Totusi iti recomand sa cauti pe google, marind timpul de la o zi la alta.

Quote

Padahastasana (postura cap-picioare)
Respiri de cateva ori linistit si te apleci lent, lasand mainile pur si simplu sa atarne degajat. Picioarele sunt drepte. Atitudinea generala, relaxata. Talpile sunt paralele.
Incerci sa aduci mainile cat mai jos cu putinta, fara a te tensiona. Degetele mainii sa atinga degetele picioarelor (daca se poate! - cu timpul, vei ajunge sa aduci degetele mainilor sub talpi).
Te concentrezi asupra picioarelor cu ochii inchisi si-ti imaginezi un flux de energie (energia telurica) urcand pana in punctul aflat exact la jumatatea distantei dintre anus si inceputul scrotului (muladhara chakra). Fluxul de energie urca de-a lungul coloanei si, prin maini, revine pe pamant. Fii cat mai relaxat cu putinta. Pastreaza picioarele drepte.
Cand apare senzatia de disconfort, ridica-te lent, foarte lent, si nu brusca nici o clipa coloana. Respira, ca si in timpul asanei, linistit, calm, de cateva ori.
Vei simti o senzatie extraordinar de placuta la nivelul picioarelor, o activare (dupa mai mult timp de executie) a centrului energetic (muladhara chakra) si, ceea ce te intereseaza si mai mult, energizarea si dinamizarea fapturii tale in intregime. Nu te uita la ceas, nu te grabi.

Edited by Mirovaia_Scorb, 13 May 2007 - 00:41.


#23
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

 Mirovaia_Scorb, on May 13 2007, 01:33, said:

 cand incerci (dupa punctul de non-retur) sa intarzii momentul ejacularii prin metoda blocajului extern. Intr-o astfel de varianta sfincterul ofera o senzatie destul de enervanta.
din cate stiu, metoda respectiva nu intarzie momentul ejacularii, ci doar ajuta sa se piarda mai putin lichid seminal.

@georgemm No, bine ca stai cu talpile pe un transformator electric. n-ai bani de papuci/scaunel.

Edited by Franco222, 13 May 2007 - 10:21.


#24
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006
Medicii generalisti nu sunt cine stie ce , din cate am observat eu, cel mai pertinent sfat il poti lua de la un urolog...eventual unul bun. Iti recomand spitalul Panduri (parca acolo am fost mai demult si mi s-a parut ca se pricep) daca esti din Bucuresti. N-au descoperit ce aveam :lol: dar si-au dat silinta. ;)

Inca o chestie, nu mai pompa atatea antibioticein tine ca s-ar putea sa-ti faca mai mult rau decat bine. Din cate stiu eu, analizele de sediment si antibiograma sau cum s-o numi descopera doar anumite bacterii, mai sunt si alte analize care poti sa le faci. Un urolog stie mai multe. ;)

#25
georgemm

georgemm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2007
am descoperit ca singurul medicament care are efect este papaverina. Nu stiu daca este exact papaverina, pt ca este medicament strain. Contine extract de (tradus din germana in engleza cu google) "sleep poppy herb".
- PIcaturile astea imbunatatesc simptomele in proportie de 60 , 70 la suta. Nu e mare lucru, dar mult mai bine decat nimic.
- Medicul care le-a prescris mi-a spus ca nu au efecte negative. Si nu cred ca e un simplu somnifer, pentru ca are pe cutie ceva poza cu tractul urinar.
- Acum incerc deasemenea si celebrul FLOMAX. Dar dupa 3 zile de FLOMAX, nu vad nici o schimbare in afara de imbunatatirea pe care deja a adus-o Papaverina aia..sau ce or fi picaturile alea.

Apropo tre sa le iau 40 de picaturi odata de 3 ori pe zi . Am observat ca daca le iau asa, ma fac sa dorm un pic mai mult, si ma culc mai devreme seara , eu care altfel stau pina la 1 zilnic. Daca iau doar 40 de picaturi o data, aproape ca nu au efect deloc, adica revin treptat simptomele. Daca le iau de 2 ori 40 de picaturi...e ok deja.

- A auzit cineva de medicamentul asta ? si de efectele lui ? Credeti cuma ca e placebo ? (dupa ce am incercat vreo 10 tratamente fara nici un efect, eu sunt convins ca nu e placebo).

EDIT : foarte amuzant. Eu uitasem ce am scris aici in primul post, ca au trecut vreo 4 luni sau mai mult. Si am scris acum fara sa citesc mai sus. Si atunci am luat prima data papaverina din asta. Si am observat ca am scris exact la fel ca si acum, inclusiv faza cu 60 la suta . Doar ca pe vremea aia habar nu aveam daca Papaverina aia e responsabila pt ameliorarea simptomelor, ca luam cate 3 medicamente odata. Si mai adaug acum, ca timp de 2 luni, am intrerupt orice medicament. Di pacate din senin, 2 luni mai tarziu, au revenit simpotmele (adica acum o saptamana). Si am luat din nou de data asta doar Papaverina din aia, si acum stiu ca se pare ca e singuru care functioneaza.

Edited by georgemm, 18 July 2007 - 07:01.


#26
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Deci iei papaverina, dar nu stii sigur daca e papaverina, de fapt se pare ca nu e papaverina, pentru ca are un extract de ceva care e probabil Eschscholzia, desi si papaverina tot de pe-acolo vine, si intrebi daca a auzit cineva de medicamentul asta. Pai nu. Ce medicament?

#27
Woland

Woland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.04.2007

 georgemm, on Jul 18 2007, 07:55, said:

am descoperit ca singurul medicament care are efect este papaverina. Nu stiu daca este exact papaverina, pt ca este medicament strain. Contine extract de (tradus din germana in engleza cu google) "sleep poppy herb".
- PIcaturile astea imbunatatesc simptomele in proportie de 60 , 70 la suta. Nu e mare lucru, dar mult mai bine decat nimic.
- Medicul care le-a prescris mi-a spus ca nu au efecte negative. Si nu cred ca e un simplu somnifer, pentru ca are pe cutie ceva poza cu tractul urinar.
- Acum incerc deasemenea si celebrul FLOMAX. Dar dupa 3 zile de FLOMAX, nu vad nici o schimbare in afara de imbunatatirea pe care deja a adus-o Papaverina aia..sau ce or fi picaturile alea.

Apropo tre sa le iau 40 de picaturi odata de 3 ori pe zi . Am observat ca daca le iau asa, ma fac sa dorm un pic mai mult, si ma culc mai devreme seara , eu care altfel stau pina la 1 zilnic. Daca iau doar 40 de picaturi o data, aproape ca nu au efect deloc, adica revin treptat simptomele. Daca le iau de 2 ori 40 de picaturi...e ok deja.

- A auzit cineva de medicamentul asta ? si de efectele lui ? Credeti cuma ca e placebo ? (dupa ce am incercat vreo 10 tratamente fara nici un efect, eu sunt convins ca nu e placebo).

EDIT : foarte amuzant. Eu uitasem ce am scris aici in primul post, ca au trecut vreo 4 luni sau mai mult. Si am scris acum fara sa citesc mai sus. Si atunci am luat prima data papaverina din asta. Si am observat ca am scris exact la fel ca si acum, inclusiv faza cu 60 la suta . Doar ca pe vremea aia habar nu aveam daca Papaverina aia e responsabila pt ameliorarea simptomelor, ca luam cate 3 medicamente odata. Si mai adaug acum, ca timp de 2 luni, am intrerupt orice medicament. Di pacate din senin, 2 luni mai tarziu, au revenit simpotmele (adica acum o saptamana). Si am luat din nou de data asta doar Papaverina din aia, si acum stiu ca se pare ca e singuru care functioneaza.

Papaverina este un antispastic traditional, care in forma comerciala are actiune antispastica si analgezica, acesta este motivul pentru care calmeaza durerile. Nu vindeca nimic.

Flomax-ul are ca substanta activa tamsulosinul, si se foloseste in hipertrofia de prostata, boala specifica barbatilor in varsta. Greu de crezut ca ar putea ajuta intr-o infectie urinara cronica, oricum, e prima oara cand aud ca este folosit in acest scop. Un alt brand pentru tamsulosin este Omnic-ul, ceva mai cunoscut.

#28
georgemm

georgemm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.04.2007
LoveDemon : sunt neclar in legatura cu denumirea picaturilor respective, pt ca fiind un medicament strain, nu are denumirea traditionala romaneasca de Papaverina, ci se cheama Paveriwern. Dar medicul roman care mi le-a prescris spune ca e totuna cu Papaverina. Si substanta activa e : "sleep poppy herb" sau pe germana : Schlafmohnblumekraut.

   Woland : Flomax-ul, sau tamsulosin il iau eu in disperare de cauza - ca un ultim resort,  fara sa-l fi prescris cineva. Si doctorul a fost de acord la insistentele mele, avand in vedere ca nu are efecte negative (pe termen scurt).

Insa singurul medicament care are un efect clar pina acum a fost aceasta Papaverina. Cine stie, poate se poate diagnostica problema mea, in functie de medicamentul care are efect ? Un fel de  - reverse diagnostic - ? :) .

- Nu am nici un fel de durere, deci nu are ce dureri sa calmeze. Manifest in schimb (aproximativ) toate simptomele hipertrofia de prostata, desi nu am varsta. Dupa ce am cautat diagnostice timp de cateva luni am ajuns sa accept ca probabil sunt unul din cei 0.1 la suta afectati chiar sub varsta de 30 de ani. Mai repet ca 3 analize nu mi-au gasit nici o infectie. Exista infectii care se detecteaza doar la analize mai sofisticate ? Sau deloc ? Si aceste infectii pot sa se manifeste puternic ..si dupa aia 2 luni sa o lase "mai moale" ..si dupa aia sa revina iarasi in forta ?

#29
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
N-am vrut sa fac topic separat si intreb aici. In urma unor usturimi la urinare, am fost la doctor, am facut urocultura cu antibiograma si acum iau Ciprofloxacin 500 mg, timp de 20 de zile. Pe langa astea, iau si Urinex, si aici intervine problema mea. Si vara trecuta m-am confruntat cu aceleasi probleme, am luat Urinex si aveam un gust foarte ciudat in gura, ceva chimic... Nu stiu cum sa descriu. Atunci nu mi-am dat seama de la ce ar putea fi, dar acum se repeta si m-am gandit ca trebuie sa fie de la unul dintre medicamentele astea. Am mirosit blisterul si intr-adevar, Urinexul are mirosul ala chimic. E normal sa-l simt chiar si dupa ce pastila a fost digerata? Ma simt ca si cum as bea benzina.

#30
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 diorama, on Jan 18 2008, 21:49, said:

N-am vrut sa fac topic separat si intreb aici. In urma unor usturimi la urinare, am fost la doctor, am facut urocultura cu antibiograma si acum iau Ciprofloxacin 500 mg, timp de 20 de zile. Pe langa astea, iau si Urinex, si aici intervine problema mea. Si vara trecuta m-am confruntat cu aceleasi probleme, am luat Urinex si aveam un gust foarte ciudat in gura, ceva chimic... Nu stiu cum sa descriu. Atunci nu mi-am dat seama de la ce ar putea fi, dar acum se repeta si m-am gandit ca trebuie sa fie de la unul dintre medicamentele astea. Am mirosit blisterul si intr-adevar, Urinexul are mirosul ala chimic. E normal sa-l simt chiar si dupa ce pastila a fost digerata? Ma simt ca si cum as bea benzina.
Da, e normal. Sunt multi care se plang de asta. Vorbeste cu doctorul si vezi daca nu poti lua altceva (Uricol sau Rowatinex), dar sunt mai scumpe si exista posibilitatea sa simti in continuare gustul respectiv. S-ar putea sa fie si din cauza capsulei, nu neaparat a substantelor pe care le contine. Eu zic sa rezisti eroic, este un dezinfectant foarte bun.
Simti acelasi gust daca le iei dupa mancare?

#31
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

 adadoi, on Jan 18 2008, 23:11, said:

Da, e normal. Sunt multi care se plang de asta. Vorbeste cu doctorul si vezi daca nu poti lua altceva (Uricol sau Rowatinex), dar sunt mai scumpe si exista posibilitatea sa simti in continuare gustul respectiv. S-ar putea sa fie si din cauza capsulei, nu neaparat a substantelor pe care le contine. Eu zic sa rezisti eroic, este un dezinfectant foarte bun.
Simti acelasi gust daca le iei dupa mancare?
Da, eu le iau oricum dupa ce mananc. Daca e normal, atunci nu imi fac probleme. Asta sa fie inconvenientul. Mersi mult!

#32
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

 georgemm, on Apr 3 2007, 04:58, said:

Incerc sa fiu telegrafic pt ca povestea e lunga :)

Din pacate toata treaba dureaza deja de o luna. Dar sa incep cu inceputul.
- Brusc (cam in 2 zile) s-au instalat urmatoarele simptome : senzatie permanenta de urinare. Cam asta e principalu simptom. Cu toate astea daca mergeam la baie... urinam normal. Si daca sa zicem ca in prealabil nu am baut apa deloc..nu aveam ce sa urinez. Si cu toate astea..senzatia era constanta aproape. Cu un an inainte am avut aproape aceleasi simptome care au trecut de la sine intr-o saptamana.
  - Acum dupa o saptamana si jumatate de chinuri si vazand ca nu trec m-am hotarat sa merg la doctor. Din pacate era vineri seara... Asa ca pina luni am incercat cu nu stiu cate ceaiuri specializate si cantitati mari (nu mai stiu exact denumirile). Absolut nici un efect. La farmacie mi-au recomandat urinex. Am luat fara efect. Doctoru m-a intrebat de simptome si a fost mirata sa auda ca nu am absolut nici o durere..si nici o  scurgere. Am facut analiza urinei la un laborator. Rezultatul negativ. Doctorita a spus ca probabil trebuie analize mai "in-depth" dar a trebuit sa calatoresc si am rugat-o sa-mi dea ceva sa pot calatori. Mi-a prescris Diclofenac Duo 75 Mg si Ciprofloxacina. Dupa 2 zile lucrurile au inceput sa fie mai ok...cam 70 la suta imbunatatire..si au ramas asa. Diclofenac luam in continuare dar Cipro s-a terminat. Cu groaza am observat ca revin simptomele. Am alergat la farmacie si am luat urgent Ciprofloxacina (alt brand dar aceeasi substanta activa)..Lucrurile s-au imbunatatit din nou (poate mai putin de data asta ? )..
- Am ajuns la destinatie... Cipro s-a terminat..Diclofenac nu am mai luat pt ca am ajuns la concluzia ca nu are nici un efect.
- Aici parca s-a inrautatit mai tare decat prima data. Dureri tot nu existau..si nici scurgeri...Dar uneori aveam impresia ca am abdomenul plin (adica multa apa bauta..) ..dar cand mergeam la baie..trebuia sa ma chinui pt cateva picaturi. Asta uneori. Uneori urinam normal...desi puterea jetului era clar mai scazuta (decat acum o luna).
  - Desi aici se gasea Cipro mai greu..cu ceva interventii am facut rost..Degeaba..acum se pare ca nu mai avea efect deloc. Am ajuns la medic (tot generalist) din nou (dupa vreo saptamana) Medicul mi-a facut din nou analiza urinei . A spus ca e negativ si can-am nimic dar la insistentele mele mi-a prescris picaturi Papaverina (sau echivalentul dupa cum a zis el) si un medicament Cotrim-ratiopharm (substanta activa : Sulfamethoxazol 400 mg si Trimethoprim 80 mg - Sau egal Cotrimoxazol 480 mg). Mai scrie pe cutie ceva in legatura cu bacterii si infectii.
  - Cred ca dupa vreo 4 zile..am inceput sa simt imbunatatiri. Nu stiu daca de la picaturi de papaverina..sau celalalt medicament. Am ajuns din nou la acelasi medic la control...din nou analiza urinei.. Negativ again.. Medicul sugera ca poate am probleme psihice. Eu m-am abtinut sa-i spun ce cred eu...dar i-am zis ca as vrea sa-mi treaca..indiferent de motive.  I-am spus ca 60 la suta ma simt mai bine. El urma sa plece in concediu din pacate, dar mi-a spus ca daca nu-mi trece dupa ce mi se termina medicamentul Cotrimoxazol 480 mg, sa iau mai departe picaturi papaverina si un medicament nou Metronidazol . 14 tablete. Cam in ultimele 2 zile cand s-a terminat Cotrimoxazol 480 mg ma simteam deja mult mai bine. Nu mai aveam deloc senzatia ca tre sa urinez. A mai ramas doar simptomul ca daca mergeam la baie sa urinez....dupa ce urinam...inca mai trebuia sa stau vreo 3 - 5 minute ca tot mai aveam ceva senzatii..si tot mai reuseam sa mai "scot"ceva picaturi. In rest cand paraseam baia totul era ok.
     Din pacate...Cotrimoxazolu ala s-a terminat...acum iau Metronidazol si se pare ca incet incet...simptomele revin. Inca nu sunt suta la suta sigur... Se pare ca se schimba lent asta. Dar oricum..Am impresia ca orice medicament iau...cand se termina medicamentul...revin simptomele. Groaznic.
- Poate am ceva probleme psihice..Si nu stiu eu. Ce-mi recomandati ? Electrosocuri ? Or what ? :)

Am uitat sa zic ca am 27 de ani ..in rest...ce as mai putea sa adaug.. Detalii..cum ca...aproape intotdeauna in masina..sau autobuz (de la vibratii cred ca) aveam uneori senzatii foarte grave cum ca tre sa urinez acum..si faceam eforturi uriase sa ma abtin. Desi erau false senzatiile. Adica probabil nu as fi urinat foarte usor nici daca as fi avut un wc acolo.
. Si nr 2..ceva probabil fara importanta..(doctorul a zis ca asta nu conteaza) e o senzatie ciudata de.....talpi reci. Desi talpile nu erau reci deloc..aveam senzatia ca sunt cumva reci..sau asa ceva. Greu de explicat. Si senzatia se accentua in perioadele cand era mai grav..si in perioadele cand aproape a trecut problema..a trecut si senzatia de talpi reci. Weird.
Cred ca doctorul ala a lipsit de la cursul despre infectiile urinare cu uroculturi sterile....Ar trebui sa ti se recomande si alte investigatii urologie:echografie, urocultura, cistografie mictionala, etc. Problema este ca o parte din ele nu le poti efectua la simpla ta cerere, ci iti trebuie recomandare de la specialistul urolog. Si daca mai dai de vreun tembel cu ifose si fara stiinta....

Edited by jderjerpelit, 20 January 2008 - 10:41.


#33
anyidulike

anyidulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 21.06.2005
Am o prietena care si-a facut analizele si la urina i-a iesit ASC 40.
Ce inseamna ASC ? Acid ascorbic ?
E o valoare normala ? La alte analize a iesit negativ.

#34
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
Rezultatul la urocultura a iesit < 80.000 e.coli/ml este cumva infectie urinara? Poate afecta fatul?
Merci

#35
ecoa

ecoa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 10.06.2009
Am 34 ani si de 2 saptamani am sintomul de a urina tot timpul ce il simt la capatul penisului si daca il masez dispare dar revine daca nu il masez si la finalul urinari de cativa ani tre sa scutur cateva secunde si sa astept sa iasa ultimi picuri , cred ca am mai avut de mai multa vreme asfel de sintome dar acum a inceput sa ma irite .

Am facut analize care au iesit ok , urina , sange ... acuma nu stiu ce sa mai fac senzatia e asa de suparatoare uneori .

Am avut probleme si la Urologie pe la 10 dr. Garbea era prin oras , astept 30 min , am obosit si ma duc acasa , dau tel. pe la 11.30 si mi se zice ca a venit vin repede dar dr. era in sedinta de la 11 , in urma cu un an aceiasi problema lipsa medic lipseste 2 zile pana saptamana viitoare , nu stiu ce sa ma fac in oras numai un urolog e .

E oroare , ca in lumea a 4 aspectul spitalului .

#36
gabriel_gabriel

gabriel_gabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2009
nu stiu cine se uita si cum se uita pe aici ....am gasit subiectul asta pe forum cautand intamplator simptomele pe care le am si le-am regasit pe toate la goregemm  ....absolut toate ....partea proasta e ca nu mai dau de el ....as fi foarte curios sa vad cum s-a descurcat .....daca cineva a citit postul si are vreo idee, sau stie ceva ...as aprecia un reply ....

Edited by gabriel_gabriel, 17 December 2009 - 04:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate