Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Super Mercedes

- - - - -
  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#37
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
@arty nu te contrazic , poate ca ei dreptate , poate nu ... cert e ca in romania o masina japoneza se intretine destul de scump ( my oppionion)
Ai deja un parc auto , din cate spui ... cu ce te ocupi?

Thankz!

#38
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Iata mercedes-ul C230 Sports Coupe 2004

Mai multe poze cu aceasta masina la http://forum.softped...8092#post208092

Attached Files



#39
daf_kobebenz

daf_kobebenz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.02.2004
Frumos!!New design!!New MONEY!!Mai bine More MONEY!!

#40
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by xfil3s
@arty nu te contrazic , poate ca ei dreptate , poate nu ... cert e ca in romania o masina japoneza se intretine destul de scump ( my oppionion)
Ai deja un parc auto , din cate spui ... cu ce te ocupi?

Thankz!


4 masini sunt un parc? una e cam pe duca... probe'ul... :) dar vine un corssfire soon sa intareasca randurile...

cu ce ma ocup? eu ? sunt artist :) hehehe

#41
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003
Interesant ce vorbiti voi aici

Arty, serios de nu, si eu sunt foarte curios ce ocupatie ai si ce varsta ai ca intradevar vorbesti de zeci si sute de mii de $ ca de bani de buzunar!

Oricum sa treci de la un S430 la un Civic, si ziceai ca stai in Orange County, cartier cunoscut in toata america pt numarul mare de multi-milionari si miliardari, sincer mi se chiar pare ciudat cum ai in parcare un Civic si stai in Orange County, eu stau in "ghetto" daca vrei sa spunem asa si nu mi-as lua Civic nici sa ma bati. Daca n-ai fost satisfacut de S430 , lucru care l-am mai auzit despre Mercedes, mai ales astea mai noi, de ce n-ai luat LS430 mai ales daca fiabilitate era #1 pt tine?

Bine ca ai luat Crossfire, ce model ai comandat? SRT-6?

#42
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
man, Orange County e un "judetz" sa'i spun asa. nu e un cartier :)

am trecut de la s430 la un chrysler 300m intai, apoi la honde. n'am mai luat Mercedes pt ca costa carutze de bani, nejustificabile dupa parerea mea.

varsta? cum se poate deduce.. mid 30's :) ocupatia.. am spus ceva mai sus.. artist :)

ai condus vreodata un civic EX ? well, daca nu, iti recomand ... am avut azi treaba in sandiego si de acolo apoi am condus pana in montebello, pe 5 asta.. am avut medie de aproape 100 :) si au fost peste 25 radare si pal'ul functiona.. am pierdut si acolo aproape 10 minute.

EX'ul e o nebunie. daca vrei ceva mai nervos, iei un coupe accord cu 2 usi... (nevasta are d'asta).

de ce ma plimb cu ex'u? e simplu, cosumul... plus ca e o masina suficient de ok pt bantuit de colo colo. pt cazurile celelalte o sa am crossfireul.

habar n'am ce este srt-6, crossfire'ul la care stau eu la coada nu are nici un nume... cred... s'ar putea sa ai dreptate, nu te contrazic

#43
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
ebruary 2004: Nine more spy pics revealed. click
The W164 will start with these models:
ML350 with 3.7 liter, 232 hp
ML500 with 5.0 liter, 288 hp (mid term 326 hp)
Two six cylinder V6 diesels with 188 hp and 212 hp
Production to start mid 2005, and for the 8" longer model end of 2005.
The air suspension (Airmatic DC) allows the chassis height to be varied by 12 inches (30 cm),
either speed controlled or by pressing a button.
The 7-speed automatic (7G-Tronic) is standard on the V8s.

ML63 AMG with 476 hp and 6.3 liter V8 to appear January 2006

  

Mercedes claims: "The new M-Class will be more like a Geländewagen..." But the new M must first prove itself off-road, on the Dakar and FIA Cross Country Worldcup before this claim can be taken seriously! Will it be able to win the cross country worldcup in four successive years like the W163?


Chris in Belgium scanned the next 4 pictures from Autobild 38/2003 (9/19/2003) and uploaded them

"Mercedes places much value on quality. Exquisite materials and a new design with round instruments angled to the center betray a love of detail."

[ http://bilder.autobild.de/bilder/1/45155.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://bilder.autobild.de/bilder/1/40049.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://bilder.autobild.de/bilder/1/40051.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://home.comcast.net/~anthoni6/w164_11_2003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://home.comcast.net/~anthoni6/w164_12_2003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://home.comcast.net/~anthoni6/w164_13_2003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://home.comcast.net/~anthoni6/w164_14_2003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
:) sa ne aduci poze cu crossfire-ul curand artistule :P

#45
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

Quote

Originally posted by xfil3s
:) sa ne aduci poze cu crossfire-ul curand artistule :P

2004 Chrysler Crossfire?
adica asta?
[ http://www.autosdesign.com/images/chrysler-crossfire.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.nctd.com/04/04-crossfire-hero.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
[ http://vnexpress.net/Vietnam/Oto-Xe-may/2003/04/3B9C6A90/Crossfire2B.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://vnexpress.net/Vietnam/Oto-Xe-may/2003/04/3B9C6A90/Crossfire4B.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://vnexpress.net/Vietnam/Oto-Xe-may/2003/04/3B9C6A90/Crossfire_noi_that1B.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003
Asta e Crossfire ro-tunning

Arty:
SRT-6 este noul model de Crossfire care o sa se faca si Convertible si are motorul de pe SLK32 AMG putin detuned la 330 CP, e foarte misto dar normal ca va fii putin mai scump ca cel de baza dar oricum, nu scump pt ce performante anunta!

-O.C stiu ca un "judetz", la asta ma refeream, dar oricum, are reputatie ca fiind preintre cele mai bogate regiuni din toata america de nord

-N-am condus un Civic generatia noua, dar am fost cu mai multe, nu m-a impresionat cu nimic, mi se apre la fel ca orice alta masina din clasa Econo (ok, e mai bine ca un Cavalier sau Sunfire, ma refer la celelalte).........personal din clasa Econo cel mai mult mi-a placut Mazda protege si noul 3 e destul de reusit dar tot vechitura mea imi palce mai mult decat toate compactele astea (mici exceptii de gen SRT-4). Oricum, cat de mult s-ar fii stricat S430, care sunt de acord cu tine ca e overpriced la maxim, totusi nu m-as mai fi intors la clasa asa de mult inferioara de masina, chiar daca consuma mult, cand iti premiti masina de 60-70K, nu te mai intereseaza consumul ! SI 300M e misto si din ce am auzit destul de fiabila, dar e posibil sa fi avut un lemon daca t s-a stricat mult, se mai intampla la Chrysler ce sa-i faci :).  Si daca esti nebun dupa Honda, de la 300M era tot timpul diponibil CL-S sau TL-S, ambele masini foarte frumoase, destul de performante si luxuoase si destuld e ieftine pt ce ofera!  ;)

Deci esti artist, pai, gata imi schimb si eu Majorul de la Economics la Arts ca poate am si eu sansa sa fac asa mult banet :), dar trebuie sa ma indrumi spre profilul potrivit

#48
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
contabilii numara banii altora de obicei :) cateodata o iau pe cont propriu si cu punga lu' cine nu trebuie... si apoi e gasit undeva intr'un lac cu picioarele in ciment...

seria ex cu motor vtech e ceva deosebit. incearca! e econo si asta am si vrut, sa nu platesc prea mult pe benzina... nu mai mult decat e decent :)

man, mie nu'mi cade nici o coroana de pe cap... pot sa trec de la bentley la dacie fluierand...

sunt cateva masini insa pe care nu le'ash purta... de pilda, un Volvo... daca as aparea cu unul ar rade lumea de mine... o saptamana :)

sau o convertible rosie... :)

nu'mi plac convertibilile, imi place sa fie liniste... cat mai liniste in masina...

#49
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
@arty sa stii ca si eu as trece de la actuala masina la bentley , si fara sa fluier :P
De ce ar rade lumea de tine daca esti in Volvo?
Si inca ceva , toti artistii din sua au cate un decapotabil .... so ...

#50
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Volvo....ce masina...ce masina...auzi...rade lumea la Volvo....no comment. Honda Accord 2.4 suna tare bine. Dar Mercedes e Mercedes orice mi-ai spune eu nu cred. Isi merita fiecare cent fara drept de apel. Nemultumiti sunt multi. Obiectivi sunt putini. Punct.

#51
pimp

pimp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 09.09.2003
rade lumea de tine in Volvo, nu prea inteleg, Volvo sunt super, si au prestigiu destul de bun, mie personal imi place mai mult ca masinile Germane, oriucum nu prea inteleg, poate e in cercul tau acolo un fel de "ura" pe Volvo, explica si tu, ca in general Volvo e masina cu reputatie foarte buna, ce n-as da sa am un S60R

Cu Civicul, ma rog, n-am ce zice, cum ziceam, cand ai bani, consumul de benzina e nesemnificativ deci nu stiu de ce-ti pasa, intre motorul normal si cel V-tec de 127cp nu-i mare diferenta, accelereaza ceva mai bine cea V-tec dar that's about it, in rest, nu stiu, mi se pare cheap masina cu totul (ca celelalte compacte de altfel), asamblaj, interior, confort, tot, aici normal comparand cu alte masini pe care ziceai ca le-ai avut, S430 si 300M. Pe langa asta, ziceai ca ai intalniri cu clienti, intr-un job de natura asta stiam ca totusi ce conduci conteaza, imaginea care o denota masina ta cand te intalnesti cu un client, e o chestie si de status symbol, ma rog eu unul nu inteleg felul asta de a gandi dar daca tu esti fericit, asta conteaza.
Cu Crossfire se schimba treaba intradevar, asina are prestanta, e frumos echipata si cam toata lumea stie ca e de fapt facute de Mercedes(motorizarea, interiorul), ai alta imagine in fatza unui potential client cand vii cu Crossfire.

#52
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
da, d'aia il iau... conteaza. necauzul e ca nu prea are loc in portbagaj si cand am treaba am o groaza de gear. so va raane cam ... asa, de fitze :)

honda vtech e insa minunata...

conteaza si cat consuma man, chiar daca nu am probleme cu asta nu ma dau banii afara din casa. initiam am vrut sa iau un hybrid :) dar n'are vâna deloc... man, pot sa'mi iau si Ferrari daca vreau la ao adica, le gasesti pe la 70k linistit. am vazut un anunt in autoweek pt un 328 GTS din 86, roshu/tan nu foarte purtat... avea vreo 50k mile pe el... guess cat... 35k !!!! ceea ce e un deal bun la o adica... acolo scria "divorce sale" dar daca cauti gasesti fineturi la preturi foarte normale. mai e unu cu 18k mile, un 348 TS, Mint condition, itsi dai seama cum l'a ingrijit.... la 65k.

si alte Lamborghini si alte demente, daca ai rabdare si ai banii, poti sa sari pe ele. problemele apar la piese atunci cand ai nevoie de ele... daca ai... dar daca as lua sa zicem un Gallardo nou noutz si as marca ubercarutza de bani pe el... as avea pretentia sa ma tina 10 ani fara reparatii sa zicem.... cam asa gandeam si la Mercedes... ala cand mi'a vandut'o la dealer mi'a zis ca ma tine o viata... s'a vazut... de •••••... minciuni

si auzi, crede'ma ca accordul coupe v6 da clasa la seria C si poate chiar E de la mercedes linistit la orice capitol... confort, design, consum, optiuni si nu in cele din urma fiabilitate

d'aia cred in japoneze...

in us, Volvo e masina de mamici... asta este si greu va scapa de zicala asta. stiu ca au si modele cool, dar au aceasta stigma.. ce sa le fac.

civicul e masina de umblat... si eu umblu nu gluma. uite, maine am sa merg aproape 1000 mile... am treaba la Salt Lake City, sunt 668 de mile pana acolo, am un portbagaj de stuff cu mine ... d'aia nu zbor... duminica dimineata imi fac treaba in 3 ore si am plecat home.... total peste 1500 mile, ca la plecare tre sa mai trec si prin palm springs... de fapt tre sa fiu acolo, dimineata la 9, de acolo plec la SaltLakeCity.

Ma costa drumul... cat sa zic... $55 ... sau pe acolo, nu stiu cat costa gasul in Utah.. anyway... masina.. bag piciorul, e japoneza.. tzine.. si daca nu tine am roadside assistance si i dont care :) daca ma lasa, actually fac bani :) lol

daca fac povestea asta cu alta masina ma costa dublu... daca as fi facut cu s430 drumul asta.. era tragedie...

#53
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by xfil3s
@arty sa stii ca si eu as trece de la actuala masina la bentley , si fara sa fluier :P  
De ce ar rade lumea de tine daca esti in Volvo?  
Si inca ceva , toti artistii din sua au cate un decapotabil .... so ...


man, bentley'ul e altceva. cand spun "bentley" ma gandesc la clasa masinilor gen Rolls Royce, de clasa/rasa cu pedigree :)

eu n'am fata de asa ceva .. inca, poate in 20 ani :) pana atunci stau la ce ma prinde... sunt foarte incantat de viitoarea mea masina. :)

povestea cu Volvo cam asa e... e masina supersecure pt mamici... foarte rar ai sa vezi un barbat in us conducand un volvo... e o prejudecata, stiu, dar tre sa te porti ca atare :)

de decapotabile... nu stiu, mie nu'mi plac pt ca ma deranjeaza zgomotul si vantul, plus cand e cald, inebunesti.. so prefer masina inchisa... stiu ca poti sa inchizi si aia, dar nu e aceasi treaba. personal nu cunosc pe nimeni cu decapotabila... dar in general pe cine vad cu decapotabile sunt ori in varsta.. pe la 50 ani, plecati pe la agatzat... (pariez ca traznesc a colonie dar nu am cum verifica :) sau curve... pe la plimbare. nici unul din prietenii mei nu au decapotabile.... sau or fi avand dar n'am vazut pe niciunu cu vre'una. in general au lexus, BMW, honde, toyote etc.

@pimp: apropos, am fost iar la dealer sa vad si noul 300C de la Chrysler... e ok, n'am fost superimpresionat... un sedan cool insa! m'a intrebat IARA daca vreau sa renunt si sa'mi cedez locul altcuiva... i'am zis ca nici vorba si ca abia astept sa'l bag in garaj :)

#54
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
@arty
De curiozitate....si despre Saab au aceasi parere americanii?
Lol..masina de mamici..nu prea imi imaginez cum ar arata una intr-un XC90..:D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate