Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Review Benq-Siemens EF81

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#109
mystyk

mystyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2007
Sunt multumita de acest telefon in principiu. Dar clacheaza cateodata. Acum am o problema si poate ma ajuta cineva caruia i s-a mai intamplat. Nu e in regula cu registrul de apeluri caci nu vede apelurile pierdute. Cand dau ok sa vizualizez apelul pierdut  imi apare lista goala. Acelasi lucru si petru numerele formate si receptionate......imi arata list is empty. Nu vizualizez nici un numar pierdut, receptionat......sper sa ma poata ajuta cineva, asta daca e vorba de vreo setare din telefon

#110
danutz77

danutz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.06.2007

 ClassAt, on Jul 11 2007, 17:00, said:

Am reusit pana la urma merci brebe85, singura parte nashpa e cati trebuie  jar si jad sa poti instala :( da totusi am reusit sa fac rost de un alt Mp3 player pe el :D  . Da so ivit alta problema nu reusesc sami fac sa mearca WAP-ul pe el, is pe orange am dat sami trimita setari automate da tot nu merge , are cineva wap pe el????
Saluti,cum de ai reusit cu jad si jar?eu ma chinui de ceva timp sa-mi instalez de pe cd(JMi)in telefon insa nu vrea deloc,da numai eroare.Programul de mp3 unde l-ai instalat?????merci mult

#111
danutz77

danutz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.06.2007

 carpediem78, on Aug 2 2007, 09:41, said:

salutare. mi am luat si eu telefonul de cateva zile si nu prea sunt incantat. bine zicea cineva pe aici ca e facut pe graba.am inteles ca daca iti face update de pe adresa benq.ro nu iti pierzi garantia dar acel software nu se paote instala. In cazul in care il instalezi de altundeva iti pierzi garantia?
      de asemenea nu am reusit sa instalez nici o tema sau aplicatie pt ca nu le deschide. am inteles ca trebuie instalat programul JMI de pe cd dar nici acela nu il pot instala. cine ma poate ajuta raman superindatorat :) ADRESA  mea e ionelori@yahoo
       sfatul meu pt cei ce doresc sa il achizitioneze este sa renunte mai bine. intr adevar nu e un tel scump dar te vei lovi de multe probleme. mai bine mai pui un milion si un pic si iti iei un k750.
        transferul din pc se realizeaza destul de greu : o melodie de exemplu cel putin 1 minut.
        fotografierea spre exterior se face doar cu clapeta inchisa prin acel ecran exterior care e destul de mic. cu clapeta inchisa nu poti intra in meniu astfel ca esti nevoit sa deschizi foarte des clapeta.
        bateria tine foarte putin.
        intr adevar suntele se aud destul de ok si pozele sunt acceptabile(ziua).
        designul e super ok cand e cu clapeta inchisa. cand deschizi clapeta devine un mic monstru.
        de asemena dupa 2 zile nu mai aud in difuzorul meu cand sun pe altcineva. trebuie sa cronometrez in gand daca vreau sa dau un apel sau sa nu intre mesageria vocala
Salut,ai reusti sa instalezi JMI-ul de pe cd????

#112
cese

cese

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.02.2007

 danutz77, on Aug 21 2007, 00:54, said:

Salut,ai reusti sa instalezi JMI-ul de pe cd????
Frate, JMI-ul de pe CD-u' este un simplu executabil (cel puțin la mine pe Cd-u  :P ). Adică nu trebuie instalat, il copiezi in calculator si il rulezi de fiecare data cand ai nevoie sa uploadezi ceva Java pe Telefon.

Eu am alta problema de care ma tem ca lumea o sa cam râdă. Exista vreo metoda sa activez ecranul extern dupa ce se activeaza screensaver-ul fara a trebui sa deschid si sa inchid clapeta? Stiu ca e destul de puerila intrebarea, dar apreciez orice raspuns util!

#113
drumhighguy

drumhighguy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.02.2007
salut! uite am si eu un ef81 si nu prea reusesc sa fac mare lucru cu el :cursing: ... mi-am pus un mp3 p el, da cand dau play zice "there is no aplication available to open this file"  am inteles k se poate pune LyricShow si asa ar merge.. culmea.. l-am downloadat p pc si am incercat sa-l pun p tel cu JMIu.. da culmea.. ala nu vede numa foldere.. si cik nu poate instala foldere... pai normal k nu poate, da de ce nu ma lasa sa vad fisiere!? :death:    am verificat si am versiunea 48.... am tot vazut k se zice k v58 il face sa mearga mai bine.... de unde wownloadez 58-u si cum il bag in telefon!? si care e faza cu garantia, k citisem ca o pierzi dak nush ce faci!?  
Daca ma poti ajuta as fii recunoscator. idu meu e drumhighguy si p messenger si p mail (yahoo).
Merci! :peacefingers:
Salut!

#114
danutz77

danutz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.06.2007

 cese, on Aug 21 2007, 20:43, said:

Frate, JMI-ul de pe CD-u' este un simplu executabil (cel puțin la mine pe Cd-u  :P ). Adică nu trebuie instalat, il copiezi in calculator si il rulezi de fiecare data cand ai nevoie sa uploadezi ceva Java pe Telefon.

Eu am alta problema de care ma tem ca lumea o sa cam râdă. Exista vreo metoda sa activez ecranul extern dupa ce se activeaza screensaver-ul fara a trebui sa deschid si sa inchid clapeta? Stiu ca e destul de puerila intrebarea, dar apreciez orice raspuns util!
Pare simplu cum spui tu,insa nu e asa.Nu pot instala nimic in Pc.Imi da eroare.Ma pune sa aleg un folder din pc ,insa nu vrea de nici un fel....probabil ai un altfel de cd.....merci

#115
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Eu am reusit sa transfer muzica , imagini , mesaje , filmulete si teme  prin conexiune "Bluetooth", intre "BenQ- Siemens EF 81 "  :coolspeak:  si "Sony Ericsson- K - 610 i "  :coolspeak: , "Nokia 5300 XpressMusic" :coolspeak:  , "Sony Ericsson k 750" , "Sagem myc 501" , si "PC-MBAT" un port bluetooth pentru computer , toate se aud si se vad foarte bine si pe "BenQ-Siemens-EF 81"  :peacefingers: si pe computer si pe "Sony Ericsson - K 610 i" , "Nokia 5300" si celelalte terminale !

Edited by Teophileos, 23 August 2007 - 15:20.


#116
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

 drumhighguy, on Aug 22 2007, 13:16, said:

salut! uite am si eu un ef81 si nu prea reusesc sa fac mare lucru cu el :cursing: ... mi-am pus un mp3 p el, da cand dau play zice "there is no aplication available to open this file"  am inteles k se poate pune LyricShow si asa ar merge.. culmea.. l-am downloadat p pc si am incercat sa-l pun p tel cu JMIu.. da culmea.. ala nu vede numa foldere.. si cik nu poate instala foldere... pai normal k nu poate, da de ce nu ma lasa sa vad fisiere!? :death:    am verificat si am versiunea 48.... am tot vazut k se zice k v58 il face sa mearga mai bine.... de unde wownloadez 58-u si cum il bag in telefon!? si care e faza cu garantia, k citisem ca o pierzi dak nush ce faci!?  
Daca ma poti ajuta as fii recunoscator. idu meu e drumhighguy si p messenger si p mail (yahoo).
Merci! :peacefingers:
Salut!

poate e stricat fisierul

 danutz77, on Aug 22 2007, 23:22, said:

Pare simplu cum spui tu,insa nu e asa.Nu pot instala nimic in Pc.Imi da eroare.Ma pune sa aleg un folder din pc ,insa nu vrea de nici un fel....probabil ai un altfel de cd.....merci

pune te rog un screenshot cu eroarea

#117
danutz77

danutz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.06.2007

 brebe85, on Aug 24 2007, 10:39, said:

poate e stricat fisierul
pune te rog un screenshot cu eroarea
Merci pt ajutor...

Attached Files

  • Attached File  ef81.JPG   86.97K   60 downloads


#118
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

 danutz77, on Sep 5 2007, 00:32, said:

Merci pt ajutor...

pai din cate vad eu in poza ar trebui sa selectezi folderul ce contine ambele fisiere jar si jad

tu ai selectat general C:

incearca asa, eventual cauta-ma pe messenger diseara sa iti dau un tutorial

#119
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
De ce nu functioneaza "Opera mini" pe un "BenQ-Siemens EF 81"   :mellow: , nici pe cartela cu optiune "mobile internet" , nici pe cartela pre-pay cu WAP -unlimited , mentionez ca are un browser Openwave foarte slab  :thumbdown: , are mai putine optiuni decat browserul de la un telefon mai vechi , "Siemens MC 60" -" T-mobile", ce se poate face , e vreo solutie ?
:angry:

#120
Soleil

Soleil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.04.2005
Salut

Am de azi un EF81 si as vrea si eu contul de pe landy ca sa dau jos fw58. Pe site-ul nemtesc al lui znuff m-am inregistrat dar nu am primit mail de confirmare. Sau nu trebuie?

#121
acroscad

acroscad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 30.11.2004
pls help me!! Am si eu o problema, parca mai zicea cineva de ea... nu aud cand sun pe cineva , mentionez ca sunt abonat ORANGE, insa cu o cartela prepay de cosmote merge brici ... ma puteti ajuta va rog ... Multumesc

#122
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

 acroscad, on Sep 16 2007, 13:39, said:

pls help me!! Am si eu o problema, parca mai zicea cineva de ea... nu aud cand sun pe cineva , mentionez ca sunt abonat ORANGE, insa cu o cartela prepay de cosmote merge brici ... ma puteti ajuta va rog ... Multumesc

e de la orange

#123
romulandu

romulandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 25.06.2007
Am o mare problema cu EF 81: nu mai are nici o liniuta la antena oriunde as fi. Mentionez ca functioneaza pe abonament ORANGE. Stie cineva ce poate fi sau cum se repara? Am instalat FW 58.
Si inca o intrebare : se poate dezactiva 3G sa nu mai apara la antena ca nu ma intereseaza acest serviciu?

#124
neuradu

neuradu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.10.2007

 mszilard, on Jul 12 2007, 12:58, said:

da. la mine merge wapul. am fost eu la un orange shop si acolo trei persoane au reusit rezolve problema. dupa connectivity/internet profile/ dupa profile name este o optiune "type". acolo tre sa setezi http in loc de wap.


am si eu E81 de ceva vreme
l-am luat de la vodafone  si nu reusesc MMS sau wap cu orange
la orange shop in zalau nu au reusit sa-l faca
aproape am renuntat
apoi am citit cu ai scris tu si speranta a renascut

te rog da-mi si mie setarile pt mms si wap
dau un palinca mare de Zalau

multumesc

[email protected]

#125
mszilard

mszilard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.06.2007
a incercat cineva sa instaleze programul de pe cd (mobile manager) pe vista? la mine nu merge, imi da un mesaj de eroare :(

#126
mykeyboy

mykeyboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 01.06.2006
vreau si eu sami cumpar telefonul acesta,dar vreau sa stiu cum se aud melodiile in handsfree,ca mai am un bs s88 si se aude foarte naspa in hs...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate