Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Radiocom, provider internet national

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
htoma

htoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2006
Am si eu o mica problema legata de o conexiune, am un contract cu un furnizor national din luna decembrie pentru o conexiune de 512kps broadband, as vrea sa stiu daca cineva a mai patit ca dupa 3 luni sa nu fie instalata conexiunea, e de stiu un lucru acolo unde urmeaza sa fie instalata conexiune este o zona unde nu exista acces cu fibra, problema e ca de la inceput am intrebat daca au posibilitatea sa ajunga acolo, caci mai aveam o locatie si acolo a picat din start ca nu puteau sa ajunga, daca a mai intampinat cineva astfeld e probleme chiar si cu alti provideri poate ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi.
Ce ar putea sa fie eu stiam ca radiocom e foarte operativ

merci

#2
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005

View Posthtoma, on Mar 21 2007, 14:05, said:

Am si eu o mica problema legata de o conexiune, am un contract cu un furnizor national din luna decembrie pentru o conexiune de 512kps broadband, as vrea sa stiu daca cineva a mai patit ca dupa 3 luni sa nu fie instalata conexiunea, e de stiu un lucru acolo unde urmeaza sa fie instalata conexiune este o zona unde nu exista acces cu fibra, problema e ca de la inceput am intrebat daca au posibilitatea sa ajunga acolo, caci mai aveam o locatie si acolo a picat din start ca nu puteau sa ajunga, daca a mai intampinat cineva astfeld e probleme chiar si cu alti provideri poate ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi.
Ce ar putea sa fie eu stiam ca radiocom e foarte operativ

merci

Salut!
As vrea sa te intreb cateva lucruri referitor la Radiocom:
1- contractul l-ai facut pe pers fizica sau firma
2- cat costa (instal, abo, chirie echipamente, etc)
3- ce fel de leg este? Radio 2,4; 3,5 ?
4- Care este locatia in cauza?

Te intreb aceste lucruri pt. ca eu caut un furnizor de net undeva in zona Vrancea si singura alternativa in afara de Zapp  :death: ar fi Radiocom (vad unul din releele lor), insa nu stiu daca fac contracte cu pers.fizice si cati $ ar fi o conex broadband de 512 sa zic!

Mersi!

#3
htoma

htoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2006

View Posthotm, on Mar 26 2007, 15:21, said:

Salut!
As vrea sa te intreb cateva lucruri referitor la Radiocom:
1- contractul l-ai facut pe pers fizica sau firma
2- cat costa (instal, abo, chirie echipamente, etc)
3- ce fel de leg este? Radio 2,4; 3,5 ?
4- Care este locatia in cauza?

Te intreb aceste lucruri pt. ca eu caut un furnizor de net undeva in zona Vrancea si singura alternativa in afara de Zapp  :death: ar fi Radiocom (vad unul din releele lor), insa nu stiu daca fac contracte cu pers.fizice si cati $ ar fi o conex broadband de 512 sa zic!

Mersi!
NU stiu daca merita sa te incurci cu RADIOCOM ca eu le-am zis domnilor daca e nevoie sa platesc mai mult abonament pt banda de 1 G sau mai mult spuneti cat da sa punem odata in lucru si au zis ca nu bani pe care ii platesc sunt problema ci tot felu de probleme technice de ale lor maine o sa va atasez o parte din raspunsul lor la faptul ca nu au onorat contractul eu am solicitat 512 sau 1 G dar problema e ca atata vreme cat astept de 4 luni nu stiu ce sa mai zic poate daca as lua o banda de 10G pe satelit nu broadcasting ...., tarifele ei le-au facut nu eu si instalarea si taxa lunara dar au spus ca nu asta e problema. POATE FATA CLIENTULUI sau POATE CHIAR PROBLEME TECHNICE LA RADIOCOM SAU DISFUNCTIONALITATI MANAGERIALE

HAT

#4
htoma

htoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2006

View Posthotm, on Mar 26 2007, 15:21, said:

Salut!
As vrea sa te intreb cateva lucruri referitor la Radiocom:
1- contractul l-ai facut pe pers fizica sau firma
2- cat costa (instal, abo, chirie echipamente, etc)
3- ce fel de leg este? Radio 2,4; 3,5 ?
4- Care este locatia in cauza?

Te intreb aceste lucruri pt. ca eu caut un furnizor de net undeva in zona Vrancea si singura alternativa in afara de Zapp  :death: ar fi Radiocom (vad unul din releele lor), insa nu stiu daca fac contracte cu pers.fizice si cati $ ar fi o conex broadband de 512 sa zic!

Mersi!
Apropo daca te intereseaza costurile si cam cat ai putea sa pierzi dupa masa o sa calculez eu ce pierderi am bagat ca am asteptat dupa RADIOCOM 4 LUNI  si pe deasupra e posibil sa isi baga picioarel si dupa cum zicea domnul Radu care sa ocupat de mine la un momendat de judeci cu statu 3 ani si oricum nu castigi asa ca mai bine ramai cu cele cateva mii de euro pe care catre i-ai pierduti pentru despagubiri ca nu merge netu cum vrei asta pt ca eu am facut contractul pe persoana juridica si ... acum astept inca un raspuns cine stie ce o sa zica domni daca ei decid ca nu au mai vor asta e am primit nenumarate mesaje de gen : .... ....Sper ca in cursul zilei de maine 07.02.2007 colegii din Bucuresti sa vina cu o solutie favorabila pentru conectarea locatiei ...." si tot asa in martie si tot asa in aprilie si tot asa....

#5
htoma

htoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2006

View Posthtoma, on Apr 3 2007, 10:01, said:

NU stiu daca merita cu RADIOCOM daca esti persoana fizica ca nu cred ca lucreza cu persoane fizice eu le-am zis domnilor daca e nevoie sa platesc mai mult abonament pt banda de 1 G sau mai mult spuneti cat da sa punem odata in lucru si au zis ca nu bani pe care ii platesc sunt problema ci tot felu de probleme technice de ale lor maine poate o sa iti ofer o parte din raspunsurile lor la fapt ca nu au onorat contractul eu am solicitat 512 sau 1 G dar problema e ca atata vreme cat astept de 4 luni nu stiu ce sa mai zic poate daca as lua o banda de 10G pe satelit nu broadcasting ...., tarifele ei le-au facut nu eu si instalarea si taxa lunara dar au spus ca nu asta e problema. POATE FATA CLIENTULUI sau POATE CHIAR PROBLEME CARE NU TIN DE EI

HAT


View Posthtoma, on Apr 3 2007, 14:03, said:

Apropo daca te intereseaza costurile si cam cat ai putea sa pierzi dupa masa o sa calculez eu ce pierderi am bagat ca am asteptat dupa RADIOCOM 4 LUNI  si ce poti sa faci  te judeci cu statu 3 ani si oricum nu castigi asa ca mai bine ramai cu cele cateva mii de euro pe care catre i-ai pierduti pentru despagubiri ca nu merge netu cum trebuie la clienti; asta pt ca eu am facut contractul pe persoana juridica si ... acum astept inca un raspuns cine stie ce o sa zica domni daca ei decid ca nu au mai vor asta e am primit nenumarate mesaje de gen : .... ....Sper ca in cursul zilei de maine 07.02.2007 colegii din Bucuresti sa vina cu o solutie favorabila pentru conectarea locatiei ...." si tot asa in martie si tot asa in aprilie si tot asa....


#6
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Din cate inteleg, vad ca tu vrei ceva pe persoana juridica, deci in mintea mea, vrei ceva mult mai scump decat as fi eu dispus sa dau!
Eu doream sa stiu asa informativ cam cat se ia pt.un 512 kbps si ce conditii trebuie sa indeplinesti ca sa vina sa-ti instaleze.
Oricum, m-ai lamurit intr-o oarecare masura despre cum se misca treburile la ei.
Una peste alta ei sunt un fel de balene pe langa ceilalti furnizori de net. Cred ca ei furnizeaza celorlalti banda de net, de aceea nu prea vor sa se incurce cu "pitici".

#7
htoma

htoma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.09.2006

View Posthotm, on Apr 3 2007, 21:18, said:

Din cate inteleg, vad ca tu vrei ceva pe persoana juridica, deci in mintea mea, vrei ceva mult mai scump decat as fi eu dispus sa dau!
Eu doream sa stiu asa informativ cam cat se ia pt.un 512 kbps si ce conditii trebuie sa indeplinesti ca sa vina sa-ti instaleze.
Oricum, m-ai lamurit intr-o oarecare masura despre cum se misca treburile la ei.
Una peste alta ei sunt un fel de balene pe langa ceilalti furnizori de net. Cred ca ei furnizeaza celorlalti banda de net, de aceea nu prea vor sa se incurce cu "pitici".

Asa m-am gandit si eu ca  nu sunt unul prea mic pentru ei ideea e ca unde am intrat eu nu au fost altii si nici nu s-au gandit iar internetu o sa fie in curand in toata tara asa ca eu vreau sa dezvolt, ideea e ca e destul de scump dar depinde si de locatie unde esti ca daca ajung usor; si nu au nevoie de repetoare si  asa mai departe ca in cazul meu; se misca repede si sunt mai buni la tarife ca oricare altii, oricum politica e ca fiecare client are oferta personalizata asa ca e mai bine sa incerci sa ii contactezi si vedem daca vrei pot sa ii contactez eu si nu iti mai bag majorari ca eu sunt om care merg la biserica [/[b]b]si nu fur la clienti, asa ca as merg pe oferta lor dar daca vrei sub 128 garantat nu cred ca o sa obti cel mai bine scrie un mail la [email protected] si tine legatura ca aici chiar nu o sa postez informatii confidentiale, ramane la latitudinea ta ce si cum.

#8
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
Radiocom e foarte bine dotat din punct de vedere tehnic...
S-a realizat site-survey la dumneavostra?(cred ca nu a fost realizat corect altfel nu imi explic o intarziere asa mare). ce ati mai rezolvat? de ce nu ne tineti la curent?

#9
sebit

sebit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.05.2008

View Postjamalex2000, on May 9 2007, 12:23, said:

Radiocom e foarte bine dotat din punct de vedere tehnic...
S-a realizat site-survey la dumneavostra?(cred ca nu a fost realizat corect altfel nu imi explic o intarziere asa mare). ce ati mai rezolvat? de ce nu ne tineti la curent?

Chiar de ce nu mai postati nimic? Ma intereseaza si pe mine o colaborare cu Radiocom. Ofera net la persoane fizice acasa? In ce bani si in ce conditii?

#10
andreyTer

andreyTer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.10.2010
Au venit la mine in sat(murighiol,jud. Tulcea) astia de la radiocom cu net.Netul e 10 Eur cu tva si ofera viteza de pana la 2 Mbps(adica aprox 250 Kb/s down).Sunt singurii care ofera net la mine in sat si ma gandeam sa imi trag si eu net de la ei daca tot au venit.Sunt abonati din alte sate care au net de la ei?Daca da,va rog imi spuneti cum e netu:D

#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Cam mult, dar dacă nu ai AKTA în sat, e ok.

#12
vega111

vega111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.09.2008

View PostandreyTer, on 6th February 2011, 21:26, said:

Au venit la mine in sat(murighiol,jud. Tulcea) astia de la radiocom cu net.Netul e 10 Eur cu tva si ofera viteza de pana la 2 Mbps(adica aprox 250 Kb/s down).Sunt singurii care ofera net la mine in sat si ma gandeam sa imi trag si eu net de la ei daca tot au venit.Sunt abonati din alte sate care au net de la ei?Daca da,va rog imi spuneti cum e netu:D

Salut , ai un telefon ceva de la cei de pe zona ? Si eu sunt interesat de internet in Murighiol , m-am cam saturat de Zapp...
Mai erau niste baieti cu net prin Sarichioi , tot radio , dar au spus ca nu se baga la Murighiol.
Merci

#13
andreyTer

andreyTer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.10.2010
nr de telefon n-am dar uite email-ul celui care se ocupa de netul din sat: [email protected]
uite cateva informatii pe care i le-am cerut eu:
"- serviciul internet pe care il furnizam este functional in localitate avand in zona circa 12 clienti.
- internetul este furnizat prin internediul unei antene (dimensiuni aprox 20cmp) care se monteaza in exterior la locatia dorita si pe care o orientam spre Statia TV din Mahmudia. Cream astfel o legatura punct-la- punct prin care va furnizam acest serviciu
- urmatoarea serie de instalari o vom incepe in circa 30-40 zile, avand deja o lista de asteptare pe baza contractelor deja semnate "
"- oferta in curs de implementare intradevar ofera viteze down-load intre 256 kbps si 2 Mbps (2024 kbps)
- speed test nu va pot oferi pentru ca ar trebui sa fiu conectat la echipamentele respective. In acest moment sistemul functioneaza cu 512 kbps garantat urmand sa facem up-grade la oferta de care am discutat mai sus cat de curand "
"- serviciul Internet va este furnizat prin intermediul acestei antene iar terminatia ei , indoor, este un cablu UTP pe care dumneavoastra il puteti introduce in placa de retea sau intr-un router wireless. "

eu cred ca ma bag la ei ca alta solutie nu am:)

#14
vega111

vega111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.09.2008

View PostandreyTer, on 23rd February 2011, 12:29, said:

nr de telefon n-am dar uite email-ul celui care se ocupa de netul din sat: [email protected]
uite cateva informatii pe care i le-am cerut eu:
"- serviciul internet pe care il furnizam este functional in localitate avand in zona circa 12 clienti.
- internetul este furnizat prin internediul unei antene (dimensiuni aprox 20cmp) care se monteaza in exterior la locatia dorita si pe care o orientam spre Statia TV din Mahmudia. Cream astfel o legatura punct-la- punct prin care va furnizam acest serviciu
- urmatoarea serie de instalari o vom incepe in circa 30-40 zile, avand deja o lista de asteptare pe baza contractelor deja semnate "
"- oferta in curs de implementare intradevar ofera viteze down-load intre 256 kbps si 2 Mbps (2024 kbps)
- speed test nu va pot oferi pentru ca ar trebui sa fiu conectat la echipamentele respective. In acest moment sistemul functioneaza cu 512 kbps garantat urmand sa facem up-grade la oferta de care am discutat mai sus cat de curand "
"- serviciul Internet va este furnizat prin intermediul acestei antene iar terminatia ei , indoor, este un cablu UTP pe care dumneavoastra il puteti introduce in placa de retea sau intr-un router wireless. "

eu cred ca ma bag la ei ca alta solutie nu am:)

Salut si merci mult omule.Tinand cont ca alta varianta nu avem , cred ca apelez si eu la ei.Dintr-o barfa auzita insa in vara trecuta , era vorba ca ajung in sat cu fibra optica astia de la Romtelecom. M-am interesat atunci si erau in Bestepe.Dar daca dureaza ca autostrada Bucuresti Constanta..iti dai seama ca pot ajunge intr-un an , doi sau sapte.
Din punct de vedere tehnic sigur merg mai bine si nu au caderi fiind cablu.Cu antena..ce sa zic..e cam risky.O sa iau legatura cu cetateanul prin mail  , merci mult inca odata. Daca-ti instalezi tu intre timp pana mai ajung eu in Murighiol City , adica dupa ce vine dezghetul , mai lasa si tu aici un semn , ca poate mai sunt si altii interesati din zona.

#15
andreyTer

andreyTer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.10.2010
O sa trag internet de la ei cel tarziu in iunie!Daca iti tragi tu mai repede,te rog sa postezi un speedtest(daca merge:))) sau o parere(eu sper sa mearga macar messengerul:D)!
App....trimite-mi pm cu numele de familie sa stiu cine esti!:D:P

#16
andreyTer

andreyTer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.10.2010
Si-a tras un vecin de-al meu net de la astia!
Sambata merg la el sa vad cum merge netu!
Poate reusesc sa fac niste speedteste :))

#17
costelini73

costelini73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.12.2010
sant curios cum merge

#18
andreyTer

andreyTer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.10.2010
Am fost ieri la vecin sa intreb de net!
A zis ca(momentan)nu merge pentru ca baietii care au venit si l-au instalat au zis ca nu are nu stiu ce componenta la pc.Maine cica o sa vina cu componenta respectiva sa ii dea drumu la net!
In schimb,am vazut antena...nu e foarte mare si a urcat-o pana la burlan(adica in cel mai inalt loc al casei).
Daca le da drumu la net o sa-i intreb.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate