Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Salivat excesiv...

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Am o problema, dimineata (sau noaptea) cand ma trezesc din somn, pe orice parte as sta, perna e uda. Salivez foarte mult in timpul noptii iar perna mea devine pana dimineata "o chestie uda" :blush: .

Azi am fost la stomatolog, probleme cu o masea, si acelasi lucru mi-a spus si el, ca salivez foarte mult (trebuia sa-mi curete foarte des cavitatea bucala de saliva).

E vre-un soi de boala problema asta? Sunt anumiti factori care ma fac sa salivez in halul asta? Remedii sunt?

#2
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
vezi si tu ce gasesti pe-aici

#3
PL_500

PL_500

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.10.2006

 nasorum, on Feb 27 2007, 23:33, said:

Am o problema, dimineata (sau noaptea) cand ma trezesc din somn, pe orice parte as sta, perna e uda. Salivez foarte mult in timpul noptii iar perna mea devine pana dimineata "o chestie uda" :blush: .

Azi am fost la stomatolog, probleme cu o masea, si acelasi lucru mi-a spus si el, ca salivez foarte mult (trebuia sa-mi curete foarte des cavitatea bucala de saliva).

E vre-un soi de boala problema asta? Sunt anumiti factori care ma fac sa salivez in halul asta? Remedii sunt?
Aveam si eu problema asta, mereu imi zicea dentistu'. Acum nu, poate asaaa din cand in cand mai "salivez" cand trece vreo "bunaciune" prin fata mea :lol:  E acu pe bune chiar imi recomandase stomatologu respectiv un medicament care sa-l iau inainte dar nu l-am ascultat niciodata.

#4
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Mai bine saliva abundenta decat o gura uscata. De asemenea te ajuta la dinti, ii tine mai curati intre mese.

#5
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Iti curge din gura inseamna ca ai gura deschisa :-)
Ar trebui sa te intrebi de ce ai gura deschisa cand dormi.
Explicatia mea (neavizata) este ca nu poti respira normal pe nas sau poate nu ti-e suficient aerul care il respiri pe nas (asta pp ca respiri normal).
Mi se mai intampla faza cu perna uda cand sunt racit si am nasul infundat. :-)  Mi-aduc aminte ca odata am salivat atat de tare incat a iesit culoarea din perna pe cearceaf. hi hi hi

#6
ancast

ancast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.12.2005
Buna si eu salivez excesiv insa este o mostenire de la mama mea. Niciodata nu adorm in tren sau avion pentru ca sigur voi saliva peste tot:P
Insa partea buna este ca fac carii f rar probabil din cauza faptului ca saliva este dezinfectant. Salivatia excesiva daca se manifesta cu alte simptome poate fi un semn bun, esti tanar, glandele functioneaza bine...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate