Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Skoda Octavia II

- - - - -
  • Please log in to reply
1361 replies to this topic

#37
Sime

Sime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.01.2007

View Postdragos_d25, on Feb 22 2007, 08:06, said:

Nu stiu ce dracu sa fac ca mi se pare mult pana vine!!! Daca nu treci in puii mei prin toate starile. De ex azi dimineata chiar nu ma mai gandeam la masina si la cate am vazut pe strada mi s a luat. O sa fiu plictisit de ea pana vine. Ce draqu dureaza atata? Si p -afara se sta la fel la coada? Atata timp? Mai dar chiar asa de ingrozitoare are sonorizarea? Mie mi au pus 4 boxe. Ce sa inteleg? doua mari si tweeter ele alea micutze sus?Sau numai alea mari de jos? Si inca o intrebare: Am vazut la unele configuratii ca scrie "pregatire casetofon". Asta inseamna ca am mufa la "botu' calului" acolo dar casetofon nu am ?... Oricum , mi se pare un lucru greu asteptarea asta dar puii mei, imi iau masina , nu ma insor!!! Parca e mai bine !  :coolspeak:
Si yo sunt exact la fel si nici macar nu am dat comanda:)). Azi ma duc sa dau comanda si m-am hotarat sa iau 1,6 si cu optionale k am dat d un prieten care cunoaste un dealer la pba si o sa imi faca un discount. Si pana vine masina stam si vb aici k altcva nu avem d facut.Tie in cat timp ti-au zis k vine?Knd ai dat comanda?

#38
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
4 boxe inseamna 2 difuzoare si 2 tweetere, doar pe fata. trebuia sa le pui si pe alea pe spate, se schimba treaba.

eu am soriciu gros, deci pot spune ca-mi place cum se aude, totusi nu se compara cu cabasse pe care l-am avut inainte, dar nici ca-i simt lipsa. voi va puteti oricum bucura ca pt 2007 stream stie si mp3.

#39
dragos_d25

dragos_d25

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.02.2007
:coolspeak: Pai mi au spus ca intr o luna jumate - doua.dar asta pentru ca am vrut culoarea neagra si nu era prin nici o vama si cu configuratia asta. Apoi m au sunat sa mi spuna ca intre 2 - 6 aprilie o am. N am mai dormit in noaptea aia!!! O sa ne tzinem de urat pe aici pana le primim sa treaca mai repede timpul.Pai nici nu mai stiu ... cand am semnat contractul desi cred ca se pune data cand ai dat avansul. Poate tu ai noroc mai mult si vrei o culoare care e pe stoc. Eu m am bucurat mai mult ca o sa fie an fabricatie 2007 si pbbil cateva zeci de km la bord...poate pana in 10. Cred!!! :) Asa ca du te si da avansul mai repede ca si asa ai de asteptat . Eu am tot taraganat o ca poate scot astia taxa de prima inmatriculare. Aiurea!! O tot amana pana ii schimba numele si tot o platim. Asa ca am zis ce mai astept? ... acum masina  :D O sa va tzin la curent cu pashii urmatzi si poate si niste poze cand o s avina. Am fost in carreffour sambata si, in parcare, super cool. Pe inserat asa taman venea o Skoda II neagra si am ramas masca la cat de bine ies in evidentza in noapte stopurile aprinse. Super belea cu forma aia de scoaba !!! Sant bolnav dreaqu!!! Sa vina mai repede ca nu mai pot !!! :) Hai mai scrieti si voi impresii! De casetofon, cd sau mp3 ce drq este  nu prea ma afecteaza cat de bun e ca bag laptop sau un mp3 in mufa de intrare de la cotiera.Si boxe am sa i pun eu .. dar oare, pierd garantia daca ma bag eu sa le montez pe spate?O avea fire trase?Si pt faptul ca am sa o tzin afara cred ca i cumpar o prelata.Tot mai protejeaza de pomi, curiosi si alte alea!!! Sper sa nu tzina umezeala si sa transpire. (sa raceasca)  :ph34r: Sa auzim de bine si bagati material tare aici, impresii, figuri, idei, pareri etc etc ... E oktavia 2 doar, nu ?

#40
Sime

Sime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.01.2007

View Postsebulbus, on Feb 22 2007, 12:10, said:

4 boxe inseamna 2 difuzoare si 2 tweetere, doar pe fata. trebuia sa le pui si pe alea pe spate, se schimba treaba.

eu am soriciu gros, deci pot spune ca-mi place cum se aude, totusi nu se compara cu cabasse pe care l-am avut inainte, dar nici ca-i simt lipsa. voi va puteti oricum bucura ca pt 2007 stream stie si mp3.
astea sunt alea standard? sau sunt alea 4 optionale?yo mi-am pus optional 4 difuzoare suplimentare. km cum s aud?

#41
dragos_d25

dragos_d25

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.02.2007
Asa am pus si eu 4 suplimentare.Nu cred ca pun numai tweeterele ca se aude ca dracu si fara bass. Sper sa se auda cat de cat acceptabil. Trebuie sa cumpar preshuri, huse(am interiorul deschis), trusa, triunghi, stingator... Mai dar vb de masini si de dotari ...dar cum se comporta la gagici? Le atrage? E aspirator bun ? Stie careva? E confortabil cu scaunul lasat? Ca si asta e un aspect important!!!  :naughty: Nu baga si gagica la optionale? :D

Edited by dragos_d25, 22 February 2007 - 15:26.


#42
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
4 difuzoare suplimentare inseamna ca ai boxe si tweetere si in spate si e ok.

vezi daca ai airbaguri laterale ce huse-ti iei. trebuie sa aiba crestaturi pentru ele. despre agatat fete nu pot spune, pentru asta folosesc farmecul personal.

#43
dragos_d25

dragos_d25

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.02.2007
Moama!!!! Mi ai zis o ! Corect! Dar totusi ...

#44
Sime

Sime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.01.2007
km cat costa asigurarea casco pt O2 si unde e mai avantajos?

#45
a.t

a.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 30.09.2004
sal tuturor
covorase are dealerul, iar trusa, stingator si triunghi iti da tot el scrie in contract cu litere  fff mici sa nu vezi bineanteles si costa 36€ parca
cat de esp vezi ca nu are standard, e doar optional

#46
dragos_d25

dragos_d25

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.02.2007
Mai Sime de asigurare nu stiu ce sa ti spun. E CASCO pt ca e leasing si din fiecare rata pe luna am vazut ca se duce cam la 60E/luna(aprox.). Daca vb de asigurarea obligatorie cred ca la OMNIASIG ma bag. Aia la ASIROM te lasa sa mori la tejghea acolo. E chestie generala !!!

#47
dragos_d25

dragos_d25

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.02.2007
Eu am un contract in care scrie configuratia masinii. In asta trebuie sa scrie? Sau in contractul care e la dealer? Sau care o sa fie? Sa stiu cand ma duc sa iau masina sa i spun. Ap'ai noroc cu forumurile astea ca altfel nimic nu aflii si te fac dealeri in sange!!! Nu e normal sa ma duc eu s ama rog de el sa mi dea ceva care la juma de mld ar trebuii sa bati din palme.Cred! Da ce mai inseamna 500 mil? nik ...

#48
a.t

a.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 30.09.2004
la mine in contractul cu dealerul zice ca masina va fi livrata cu trusa, stingator si triunghi conform legilor in vigoare (unde appare o steluta)
iar mai jos cu litere foarte mici, ca de obicei, zice ca cele trei te costa 36 €
in rest numai de bine
ceva documentatie in format electronic aveti pentru octavia, ca nu am gasit nimic, si pana vine masina as mai citi una alta?

#49
Sime

Sime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.01.2007
bey pana la urma cate boxe si cate tweetere are in total cu tot cu alea 4 suplimentare care sunt optionale? si s n spuna si noua cineva care are cum s aude si dak putem sa mai punem noi boxe p urma

#50
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
cu tot cu alea are boxe si tweetere in fiecare usa. fara optiune ai doar in usile fata. de auzit... se aude. nimic exceptional dar se asculta si roxette si adrian copilu masline in bune conditii.

#51
rempha

rempha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 06.02.2007
Vreau sa comand si eu Octavia II 1.9TDI varianta Trend. Ce optiuni ar mai fi utile?? Eu ma gandeam la ESP + faruri ceata + pachet drumuri + stergator luneta + maxi-dot + vopsea negru metalizat. O iau in leasing deci nu se cunoaste la rata 2-3 optiuni plus sau minus.
Si inca ceva. Stau in Bucuresti (nu am mutatie pe buletin) dar masina actuala are numere de VL (oras natal). Cum se procedeaza cand vand masina aici in Buc. Trebuie sa mearga cumparatorul cu mine la VL sa o radiez?

#52
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

Quote

Persoana fizica va trebui sa se prezinte la Serviciul de inmatriculari pe raza caruia este inscris in circulatie autoturismul uzat, in vederea radierii.

http://ghid-asigurar...-i10908-l1.html

poate te ajuta si asta: http://www.phg.ro/st...=6326&cat_id=40

#53
Sime

Sime

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.01.2007
la cati km s fac reviziile la OII si km cat costa?stie cineva?

#54
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Fara suparare, O Tour sau O2 numai aspiratoare de gagici nu sunt. Mai ales cu motorase de genul 1.4 sau 1.6.
Pentru asta s-au inventat SLK, Seria M, RS-urile si multe alte celebritati :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate