Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Febra hi5

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Un nou trend.. daca asa se zice :) Lumea prima data te intreaba: "Ai hi5?" Commenturi peste commenturi, poze, un mod de a cunoaste lumea. Voi ce parere aveti despre moda asta "hi5" si despre alte siteuri de acest gen.

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mai sunt topicuri despre haifaiv pe Softpedia.

Oicum, cred ca faci furori cu poza aia. "Ai hi5?"

Edited by don_dannielo, 07 February 2007 - 22:30.


#3
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
yo zic ca maispeis bate haifaiv. parerea mea.

#4
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
hi5 e o porcarie, nu pentru ca intra toti ***** acolo dar pentru ca sunt niste SPAMERI legali. Ma seaca atatea mailuri.

Si myspace e mult mai cunoscut decat hi5... si oricum siteurile de genul sunt pentru generatia tanara. Cati oameni de peste 30 ani ati vazut pe hi5? dar de 14 ani?

#5
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
hi5 = jeg, tampenie, manelism

#6
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
Si dupa parerea mea site-urile gen hi5 sunt nasoale. Nu stiu ce au in cap cei ce se inscriu pe acele site-uri. Spre exemplu daca eu ma inscriu pe un site din acesta cu ce ma ajuta? Nu stiu ce sa zic...multi sunt de acord ca acolo cica iti poti face prieteni <_< insa eu sunt de partea celor care le urasc. Primesc si eu pe mail o gramada de chestii cu "Esti invitat pe...". La inceput ma enerva la culme, insa acum pur si simplu le ignor. :cursing:

#7
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
nush ce sa zic.. intr-adevar e-mailurile sunt enervante, nu exista zi in care sa nu intru si sa vad  cel putin 5 mailuri noi. Dar eu folosesc serviciu ala.. si pot spune ca imi place.. am cunoscut destula lume acolo :P

#8
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
site-urile de genu asta sunt facute pentru naivi
ziceti voi ca nu aveti cont sau ca nu v-ati face nici in ruptul capului, dar ce n-ati da ca sa aveti un site cu 5-7-10 milioane de afisari pe zi
e pus cam prost topicul in zona asta pentru ca fiind zona de webmasteri , fiecare isi da cu parerea din calitate de webmaster

din punctul meu de vedere , nu-s contra acestor site-uri , atata timp cat e al tau :D

#9
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Eu am cont , da` n-am poze ! Se pune ?

Calitate zici ? Exista?

#10
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postagain, on Feb 9 2007, 22:38, said:

site-urile de genu asta sunt facute pentru naivi
ziceti voi ca nu aveti cont sau ca nu v-ati face nici in ruptul capului, dar ce n-ati da ca sa aveti un site cu 5-7-10 milioane de afisari pe zi
e pus cam prost topicul in zona asta pentru ca fiind zona de webmasteri , fiecare isi da cu parerea din calitate de webmaster

din punctul meu de vedere , nu-s contra acestor site-uri , atata timp cat e al tau :D

Ai dreptate. Cred ca se castiga dintr-un astfel de site de nu se poate numara  :naughty:

#11
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Bine zis avramseby . Sunt de acord. Dar ei castiga bani noi castigam prieteni etc. :P Cam mare diferenta, dar tot e ceva :)

#12
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View Postagain, on Feb 9 2007, 22:38, said:

site-urile de genu asta sunt facute pentru naivi
ziceti voi ca nu aveti cont sau ca nu v-ati face nici in ruptul capului, dar ce n-ati da ca sa aveti un site cu 5-7-10 milioane de afisari pe zi
e pus cam prost topicul in zona asta pentru ca fiind zona de webmasteri , fiecare isi da cu parerea din calitate de webmaster

din punctul meu de vedere , nu-s contra acestor site-uri , atata timp cat e al tau :D


HAHAH. Ce bestial e dulcele mod de gandire romanesc. Daca nu castiga el ...nu e bun.
Spune-mi drept again , atunci de ce esti pe acest forum? Tu nu esti un naiv ca stai pe un forum contribuind la bunul mers al afacerii altora? Asta asa ca raspuns pentru ideea "site-urile de genul ala sunt facute pentru naivi"
Ma intreb atunci - in ideea ta- , nu toate site-urile care au in spate motiv comercial sunt destinate pentru naivi?
Jesus , ce mod de gandire.

#13
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View Postagain, on Feb 9 2007, 22:38, said:

site-urile de genu asta sunt facute pentru naivi
ziceti voi ca nu aveti cont sau ca nu v-ati face nici in ruptul capului, dar ce n-ati da ca sa aveti un site cu 5-7-10 milioane de afisari pe zi
e pus cam prost topicul in zona asta pentru ca fiind zona de webmasteri , fiecare isi da cu parerea din calitate de webmaster

din punctul meu de vedere , nu-s contra acestor site-uri , atata timp cat e al tau :D

de acord si eu.

Eu nici asa nu sunt impotriva lui, nu primesc e-mail-uri de la ei. :D

#14
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
"interesul-si poarta fesul"

topicul fiind postat la "dezbateri dpdv al webmasterilor" , n-ar trebuii acum sa postam despre moralitatea oamenilor care activeaza pe hi5 ci doar din prisma unei persoane care vede un site ca pe o afacere

ps: pentru fiecare site se gasesc destul naivi care sa-l viziteze si sa contribuie la dezvoltarea lui

#15
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postagain, on Feb 10 2007, 19:21, said:

"interesul-si poarta fesul"

topicul fiind postat la "dezbateri dpdv al webmasterilor" , n-ar trebuii acum sa postam despre moralitatea oamenilor care activeaza pe hi5 ci doar din prisma unei persoane care vede un site ca pe o afacere

ps: pentru fiecare site se gasesc destul naivi care sa-l viziteze si sa contribuie la dezvoltarea lui

Ps naiv este oarecum sinonim cu prost. Si nu cred ca ai tu calitatea sa te pronunti cu privire la niste oameni care folosesc un site.
Un site se dezvolta daca ofera ceva util, iar hi5 ofera acest serviciu gratuit. Tu stii cine a creat si dezvoltat Myspace?

#16
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Bold eu sunt curios. Cine a crea si dezvoltat MySpace?

Vreau sa imi cer scuze, dar intentia mea nu a fost sa fac un topic in care sa primesc parerile numai ale unor webmasteri. Sunt nou pe softpedia si m-am cam grabit cand am deschis topicul. Se poate cumva muta undeva unde sa primesc parerile tuturor ? si webmasteri si oameni simplii care folosesc serviciile de acest gen?

Va rog daca se poate sa o faca cineva..

Edited by darkangelbv, 28 February 2007 - 23:51.


#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
s-a umplut internetul de asemenea tip de site-uri. nu e zi sa nu primesc vre-o invitatie de inscriere de la vre-o 3-4 asemenea site-uri

#18
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Eu am hi5, dar am si 16 ani...

Intr-adevar pentru cineva de peste maxim 25 de ani nu are nici un rost.

Insa hai sa ne gandim asa:
Liceul meu , majoritatea au hi5, mergem undeva si se fac niste poze....

Pun pozele acolo.. si atunci incep comentariile: " da ma imi aduc aminte... mai sti atunci ...." etc.
Sau in loc sa imi dea pozele cineva prin send file , sa stea sa le caute etc. Mai bine imi trimite linkul si le vad direct.

Dar aici e vorba de varsta... Si majoritatea utilizatorilor cred ca au pana in 18 ani.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate