Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 

Efectele disparitiei Xnet FREE

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
aproapeom

aproapeom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.12.2003
dap , asa sunt si eu , sunt pe al unui prieten , ca cel de`l aveam pe nr. lu` mama a ramas agatat si mi`a fost sila sa`i mai sun ... d`abia astept sa vad cat de fericit o sa fie cand n`o sa stie cine a intrat :)) ... si cand o sa`i spun ..mmm, d`abia astept..

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,716
  • Înscris: 07.02.2003
---
Tu parca ai fi un sustinator fanatic al MobiFon/Connex! :D  Cind fac gafe le iei tot timpul apararea, aproape orbeste. De unde pina
---

Negativ, nu sustin pe nimeni in mod special. Ma folosesc de ce functioneaza scopului meu. Tu insa in mod repetat, cauti justificare pentru cruciada Cosmorom si altele... mai nou legate de xnet... Chiar, daca tot esti fan Cosmo, ca treaba ai cu xnet... are cosmo xnet ?  :P

---
Asadar, "dezinformarea" despre care vorbesti incerci sa o faci tocmai tu, iar acest lucru era de asteptat din partea fanilor "verzi".  :drac:
---

Nu draga, tu ai dezinformat din start prezentand denaturat informatia originala de pe site-ul connex... (punct).


Prin "FREE" intelegem "GRATUIT & NELIMITAT". In prezent, acest

Nu, doamne fereste... vezi unde duce libertatea prost inteleasa  :P "Free" este un simplu cuvant fara valoare jurifica... si mai e si in engleza :D ... tu trebuie sa citesti "fine print"-ul ca sa intelegi...

---
mai este "NELIMITAT", asa ca Xnet FREE nu mai exista. Daca
---

Nu a spus nimeni ca este nelimitat... ?! Este gratuit in limita a 10 ore...

---
vrei "NELIMITAT", platesti, deci nu mai exista ceva care sa intruneasca ambele conditii - "GRATUIT" si "NELIMITAT". Vrei NELIMITAT, platesti, vrei GRATUIT, ai limita de timp! CONCLUZIA: Xnet FREE nu mai exista, iar asta este rezolvarea pentru
---

"Free" am mai spus nu presupune nici gratuit in totalitate si nici nelimitat... ce vrei tu sa pricepi e numai treaba ta dar, te rog nu mai dezinforma forumul  :cya:

#21
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
>> mo Cioaca....ma uimesti...pe zi ce trece faci tot mai multa propaganda la Connex....sigur nu esti angajat la ei? O sa rog adminul sa-ti stearga posturile...

Bravo ma. Acum, daca cineva vine cu argumente FOARTE SOLIDE (ca vrei tu dovada - nu e nimeni obligat sa ti-o prezinte) e propaganda pentru connex? Let's face it - Xnet free (si nelimitat) e pentru milogi. Pentru aia cu GO sau facutri de abonament + TVA. Ca daca v-ati permite, nu v-ati mai milogi atata si n-ati mai vrea totu' moca. Vreti cent - aveti cent; vreti net - aveti net. Cand nu mai aveti sau cand va limiteaza/reduce, "wa ca nu ne da nimica".
Hah. Open your eyes.
Las' ca da si cosmo si orange de cinshpe ori cat connexu'. Free, nelimitatat si fara popupuri (stiu, n-are legatura)
Nite. :cya:

#22
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca
Ma folosesc de ce functioneaza scopului meu. Tu insa in mod repetat, cauti justificare pentru cruciada Cosmorom si altele... mai nou legate de xnet... Chiar, daca tot esti fan Cosmo, ca treaba ai cu xnet... are cosmo xnet? (...) Nu draga, tu ai dezinformat din start prezentand denaturat informatia originala de pe site-ul connex... (punct). (...)
Nu a spus nimeni ca este nelimitat... ?! Este gratuit in limita a 10 ore... (...) "Free" am mai spus nu presupune nici gratuit in totalitate si nici nelimitat... ce vrei tu sa pricepi e numai treaba ta dar, te rog nu mai dezinforma forumul.


:glol:
"Ma folosesc de ce functioneaza scopului meu...", bla, bla... Andrei Cioaca in toata splendoarea discursului sau! No comment!

P.S.: Cine a implicat Cosmorom in acest thread despre Xnet FREE?!   Ca am descris o locatie spunind "linga reprezentanta Cosmorom", asta sa fi intrigat pe unii?! Daca spuneam "linga o reprezentanta MobiFon/Connex" era mai bine?! :confused:

Hai sa revenim la subiect si sa intelegem sensul real al comunicatelor oficiale date de operatori!  :OK:

#23
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003
Hai sa nu ne mai jucam cu cuvintele.
"Free" inseamna in contextul initial "gratuit".
Asta s-a vrut la lansare.
Ca sa se respecte realitatea ar trebui schimbat in
"10 hours free" sau, ma rog, "10 ore gratuite".
Dupa aceea cu plata.
Restul sunt abureli de marketing si pr.

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,716
  • Înscris: 07.02.2003
Da pai asta e ideea, marketing, de aia se folosesc cuvinte pompoase gen fara putere juridica gen "free" care nici nu sunt in romana... omu crede ca e totul free... precum soarele dar in realitate, nu e asa.
Iar in momentul uin care iti dai seama ca nu e asa o dai la intors cu "disparitia...".

Ma gandesc cum e cand anunti viverse promotii... si spui oferim gratuit primilor 50 cumparatori... pai ia sa vedem cum interpretezi aici "gratuit"... nelimitat ?  :cool:

#25
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003

Quote

Originally posted by Andrei Cioaca
Ma gandesc cum e cand anunti diverse promotii... si spui oferim gratuit primilor 50 cumparatori... pai ia sa vedem cum interpretezi aici "gratuit"... nelimitat ?  :cool:

Noooo.Interpretez ca aia 50 au stiut de oferta inainte de lansarea
ei oficiala de aceea sunt primii :-)

#26
gaesti

gaesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 03.09.2002
Korekt...apropo de premiile oferite primilor X care fac nu stiu ce (strang capace,abtiblde,pachete, incarca x dolari pe cartela---din toate domeniile )---astia stiu dinainte de promotie , asteapta ziua de lansare oficiala si in preziua lansarii trimit plicurile...stiu asta de la orange cand se oferea un tel mobil gratis daca incarcai pe o cartela prepay toate tipurile de cartele de reincarcare existente...s-a lansat promotia la 12 noaptea, la pranz a doua zi , se stiau deja castigatorii ...concursurile astea sunt sponsorizare mascata ...si alta faza, la o societate de asigurari , in campania RCA , se ofereau tichete razuibile, se stia marele castigator , dar inca se mai facea promotia ....deci ....cat o sa fie ceva de castigat ca premiu, cineva apropiat il va ridica

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate