Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

am nevoie de un script

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
namevali

namevali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.02.2007
Buna ziua!

Am un site de prezentare si as dori un scipt pe care sa il introduc in pagina de contact a site-ului, si unde clientii sa se poata inregistra cu datele de contact( nume, tel, mail,adresa) si comanda pe care o doresc. Aceste date sa se salveze automat intr-o baza de date sub forma unui tabel pe care sa il pot administra cum doresc si la care sa am acces din site. Ca dministrare a bazei de date as dori sa pot adauga sau sterge oricand un client precum si posibilitatea de trimitere de mail-uri sau newsletter-uri oricand doresc si oricui, la toti odata sau separat la fiecare in parte.

Atept raspuns daca puteti realiza scriptul si care ar fi costul unui astfel de script.

Multumesc!

Vali

id mess-costumdehaine

#2
WhiteSoul

WhiteSoul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.01.2007

View Postnamevali, on Feb 3 2007, 19:09, said:

Buna ziua!

Am un site de prezentare si as dori un scipt pe care sa il introduc in pagina de contact a site-ului, si unde clientii sa se poata inregistra cu datele de contact( nume, tel, mail,adresa) si comanda pe care o doresc. Aceste date sa se salveze automat intr-o baza de date sub forma unui tabel pe care sa il pot administra cum doresc si la care sa am acces din site. Ca dministrare a bazei de date as dori sa pot adauga sau sterge oricand un client precum si posibilitatea de trimitere de mail-uri sau newsletter-uri oricand doresc si oricui, la toti odata sau separat la fiecare in parte.

Atept raspuns daca puteti realiza scriptul si care ar fi costul unui astfel de script.

Multumesc!

Vali

id mess-costumdehaine

iti trebuie server de mail ca sa trimiti mailul dar scriptul nu e asa de greu. da-mi un pm daca nu te descurci singur ;)

#3
namevali

namevali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.02.2007
daca puteam sa-l fac singur nu mai ajungeam sa cer ajutor aici.

#4
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006

View Postnamevali, on Feb 4 2007, 10:00, said:

daca puteam sa-l fac singur nu mai ajungeam sa cer ajutor aici.
http://sourceforge.n...ojects/eticket/

de aceste scripturi ai nevoie....
un exemplu il poti gasi la http://adisoft.han-net.ro/contact.php

#5
namevali

namevali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.02.2007
Formularul este asa dar datele sa se salveze intr-o baza de date dupa ce trimite vizitatorul site-ului. Iar eu sa am acces la aceasta baza de date si sa o pot administra in felul urmator. Sa pot salva baza de date cu clienti pe calculator de pe server, sa pot adauga sau sterge dupa bunul plac oricand si pe orcine din baza de date. Iar cel mai important este sa pot trimite mail-uri sau newsletter-uri la tori sau la fiecare in parte( sa bifez pe cei carora vreau sa le trimit mail si sa trimit mail). Nu este ceva f complicat sunt sigur dar tr sa stii programare.

#6
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006

View Postnamevali, on Feb 7 2007, 13:45, said:

Formularul este asa dar datele sa se salveze intr-o baza de date dupa ce trimite vizitatorul site-ului. Iar eu sa am acces la aceasta baza de date si sa o pot administra in felul urmator. Sa pot salva baza de date cu clienti pe calculator de pe server, sa pot adauga sau sterge dupa bunul plac oricand si pe orcine din baza de date. Iar cel mai important este sa pot trimite mail-uri sau newsletter-uri la tori sau la fiecare in parte( sa bifez pe cei carora vreau sa le trimit mail si sa trimit mail). Nu este ceva f complicat sunt sigur dar tr sa stii programare.

daca stii putin PHP ii foarte simplu sa editezi scripturile si sa-l faci dupa placul tau... El salveaza tot intr-o baza de date MySQL...
Se poate folosi ca baza la ce vrei sa faci tu...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate