Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cat este salariul in politie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#73
ot_57_bac

ot_57_bac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.11.2004
apropo de spaga....cine strica ...cel ce o ia sau cel ce o da.........inca ceva daca gasiti 100 de mii pe jos o luati...dati spaga sa va lase cu permis.....kiar daca ati trecut pe rosu sau nu ati dat prioritate la trecerea de pietoni...rusine......e la fel de vinovat si cel ce da si cel ce ia ......asa ca sa nu mai ziceti ca ala a luat spaga ....politia e corupta,,,,,,,,,cel ce da strica....el comite in primul rand o ilegalitate...e multumit ca a scapat de "ochiul " legii...asa ca va las pe voi sa deducveti...in continuare...asat daca ati luat testul psihologic...si daca nu ziceti....se intra pe pile in politie...........ca voi nu ati fost in stare sa invatati sau nu va duce intelectul........daca v-ati afla in 1 din miile de situatii in care se afla un politist......nu ati face fata .....asta o garantez..............iar cand vine unul cu un cutit/sabie/pistol/topor....pun pariu ca va strigati mamele...........apropo...............nu am incredere decat in pistol si colegul de patrula.......

Edited by ot_57_bac, 24 July 2008 - 21:28.


#74
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
mda...nu este saptamana sa nu fac ore suplimentare...
stau pana la 5..6..7 depinde cum arde...
weekendu trecut am fost de 3 ori la servici...
orele astea suplimentare nu le plateste nimeni, da asta este
ai raspundere mare...
multi vorbesc aiurea...asta e..treaba lor..niste frustrati

#75
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 ot_57_bac, on Jul 24 2008, 22:28, said:

apropo de spaga....cine strica ...cel ce o ia sau cel ce o da.........inca ceva daca gasiti 100 de mii pe jos o luati...dati spaga sa va lase cu permis.....kiar daca ati trecut pe rosu sau nu ati dat prioritate la trecerea de pietoni...rusine......e la fel de vinovat si cel ce da si cel ce ia ......asa ca sa nu mai ziceti ca ala a luat spaga ....politia e corupta,,,,,,,,,cel ce da strica....el comite in primul rand o ilegalitate...e multumit ca a scapat de "ochiul " legii...asa ca va las pe voi sa deducveti...in continuare...asat daca ati luat testul psihologic...si daca nu ziceti....se intra pe pile in politie...........ca voi nu ati fost in stare sa invatati sau nu va duce intelectul........daca v-ati afla in 1 din miile de situatii in care se afla un politist......nu ati face fata .....asta o garantez..............iar cand vine unul cu un cutit/sabie/pistol/topor....pun pariu ca va strigati mamele...........apropo...............nu am incredere decat in pistol si colegul de patrula.......
ai mare dreptate, am multi prieteni in politie si de la academie, si de la campina, si in rutiera si in jandarmerie, si asta e un capitol f. important pe care multi il desconsidera...atitudinea fata de un individ, si cand completeaza PV-ul, sa nu isi imagineze cineva ca politistul te scapa din ochi...printre altele...

probabil lumea isi imagineaza ca la rutiera stai degeaba si dai amenzi :death:

Edited by spare-me, 25 July 2008 - 10:19.


#76
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 spare-me, on Jul 25 2008, 11:19, said:

probabil lumea isi imagineaza ca la rutiera stai degeaba si dai amenzi :death:
Doamne fereste sa stea degeaba!..pandesc greseli ascunsi pe dupa colturi sau pomi,stau in intersectii sa ne arate culoarea semaforului,dau amenzi selectiv dupa criterii cunoscute doar de ei,dar mai ales vaneaza spaga.

#77
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 99ton, on Jul 25 2008, 15:33, said:

Doamne fereste sa stea degeaba!..pandesc greseli ascunsi pe dupa colturi sau pomi,stau in intersectii sa ne arate culoarea semaforului,dau amenzi selectiv dupa criterii cunoscute doar de ei,dar mai ales vaneaza spaga.

nu discutam acest aspect cu care, evident, sunt de acord
discutam ceea ce a relatat forumistul de mai sus citat de mine

#78
cristi82d

cristi82d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.07.2008
sa le sugeti penis la toti politistii din tara,cei care aveti ceva impotriva lor si sa stiti ca nu sunt multi doar vreo 50.000 asa ca spor la treaba,la supt ma refer...

#79
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 cristi82d, on Aug 31 2008, 15:12, said:

sa le sugeti penis la toti politistii din tara,cei care aveti ceva impotriva lor si sa stiti ca nu sunt multi doar vreo 50.000 asa ca spor la treaba,la supt ma refer...

uite un frustrat de la ordine publica care se crede la Febei :lol:

sper sa vada MIRA acest mesaj, sa te indentifice si sa te treaca la sapa, unde ti-e locul ba tarane.
cu d-astia ca tine politia n-o sa ia niciodata in imagine in plus, numai in minus.

asa se vorbeste ma nesimtitule pe un forum public ?! :death:

huo

Edited by spare-me, 31 August 2008 - 16:14.


#80
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 cristi82d, on Aug 31 2008, 15:12, said:

sa le sugeti penis la toti politistii din tara,cei care aveti ceva impotriva lor si sa stiti ca nu sunt multi doar vreo 50.000 asa ca spor la treaba,la supt ma refer...
dobitocule, din cauza celor ca tine, Politia Romana are imaginea sifonata in halul asta. Stiu destui politisti care daca ti-ar citi postul ar vedea cum merge treaba cu 'friendly fire'.

#81
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 cristi82d, on Aug 31 2008, 15:12, said:

sa le sugeti penis la toti politistii din tara,cei care aveti ceva impotriva lor si sa stiti ca nu sunt multi doar vreo 50.000 asa ca spor la treaba,la supt ma refer...
Dupa ce ca politia are o imagine de rahat in Romania, mai vine un destept ca tine sa confirme cu varf si indesat asta!
Ce cretini....

Edited by Frankie, 31 August 2008 - 22:39.


#82
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007

 cristi82d, on Aug 31 2008, 15:12, said:

sa le sugeti penis la toti politistii din tara,cei care aveti ceva impotriva lor si sa stiti ca nu sunt multi doar vreo 50.000 asa ca spor la treaba,la supt ma refer...

Cate amenzi ai de platit de faci comentarii dastea....

Tata e politist zis si gabor si curcan.... la metrou la Unirii... si castiga intre 15-20 de milioane nu mai stiu exact oricum un 18-19 asa.... cu 15 ani in politie (fara academie facuta a intrat pa naspa...)

#83
motorist

motorist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.04.2008
exista pareri si pareri despre politisti si despre salariile lor. lucrez in sistemul asta de mai mult de 8 ani si salariul meu nu depaseste 18 milioane, asta in conditiile in care am 19 ani de scoala. Cred ca sunt pe forumul asta "comentatori" care nu au atatia de viata. E adevarat ca sunt si salarii foarte mari, insa pana a ajunge acolo, ai nevoie de "sustinere", de vechime, de un anume tipar de a vedea lucrurile si oricum ar fi, astefl de salarii sunt 20-30%, celelate, a "clasei muncitoare" sunt derizorii. Deci renuntati la a va mai da cu presupusul despre salarii. Exista spaga, insa domnii de la DNA sau DGA au salarii duble fata de un omolog din MIRA, chiar daca munca este sensibil egala.
cine vrea sa se faca politist, sa isi gaseasca alt argument decat salariul sau spaga, pentru ca de la spagar la detinut e un pas tare mic, in conditiile actuale.

#84
Phergus

Phergus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.09.2008

 The_dutchess, on Apr 12 2008, 21:54, said:

cand vine respectabilu cetatean si spune sa-l respecti ca din banii lui iti iei tu salariul, iti trece tot cheful de politie, iar asta este una din cererile de baza.
sa te lasi umilit de orice idiot, majoritatea se cred mai inteligenti decat tine,
la ce sunt supusi zilnic, banii astia multi de care vorbiti voi...nu sunt suficienti,
si in plus as adauga si gradul de periculozitate, care e cam sporit in craiova, constanta, timisoara, bucuresti...unde nu stii cand te pomenesti ca iti sare unu cu cutitu la gat.

dar de...unii stiu doar sa dea din gura.

salariul de baza e 800-900roni plus norma de hrana si plus sporuri...
cineva inteligent ar sta de 3 ori sa se gandeasca daca pentru banii astia ar sta 8 ore pe zi sa fie umilit in public de smecherii de cartier pe care ii doare in cot ca le dai o amenda pe care oricum nu o platesc si bineinteles ca stiu ca nu-i poti bate, ca deh...au drepturi.
sa vezi ce mishto e sa te trezeasca la 3 noaptea la o alarma si sa-ti dea drumu la 10-11 iar la 14 sa intri iar la lucru..etc.
daca un politist ar lua cel putin 2000 ron poate ar fi mai responsabil cu munca lui. in primul rand si-ar permite un credit pentru apartament (ca nu toti iau bani de chirie) poate si-ar lua o masina si i-ar mai ramane si bani sa-si scoata nevasta in oras.

cu o rata de 9 milioane(pentru o casa), cu 3 milioane bani de benzina pe luna, cu un CASCO, cu o piesa schimbata la masina, gaz, curent, taxe comune, abonamentul la telefonie mobila, cablu, internet si ca sa spunem vreo 4-5 miliaone pe luna de mancare in casa, plus un copil si doar o nevasta care ia 7 maxim 10 milioane...va las pe voi sa va ganditi ce salarii babane au politistii....

#85
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005
Cat este salariul unui ofiter la departamentul informatica in politie, stie cineva?

#86
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 maradona13, on Oct 30 2008, 16:31, said:

Cat este salariul unui ofiter la departamentul informatica in politie, stie cineva?
Vreo 12 - 13 mil cu tot cu sporuri....

#87
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

 Frankie, on Oct 30 2008, 17:19, said:

Vreo 12 - 13 mil cu tot cu sporuri....
Tu vorbesti serios? Cam putin, nu prea imi vine sa cred... :)

#88
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 maradona13, on Oct 30 2008, 17:50, said:

Tu vorbesti serios? Cam putin, nu prea imi vine sa cred... :)
Eu ma refeream la agenti, ofiterii s-ar putea sa aiba vreo 15 - 17 mil.

#89
motorist

motorist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.04.2008
mai oameni buni,daca nu stiti, nu va dati cu parerea.
un ofiter proaspat incadrat,  are salariul cam 16-17 milioane, indiferent de  structura unde lucreaza.
abia dupa 1 an,  exista diferentieri, pentru  ca unele functii sunt mai mari, altele mai mici, spporuri de noapte, de pericol, etc.
deci, va pot spune cu certitudine, ca un ofiter, la incadrare, nu are mai mult de 17  mil, iar un agent, maxim 13 milioane.
daca are vechime  si functie, salariul se mareste.
in concluzie: NU SUNT SALARIILE  ATAT DE MARI, PE CAT SE SPUNE.

PS: cei din conducere,  care de obicei au cel putin 15-20 ani vechime, au salarii mari, insa marea majoritate se descurca cu credite si cheltuieli calculate  la sutime.

#90
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 13.12.2006

 motorist, on Oct 30 2008, 19:23, said:

mai oameni buni,daca nu stiti, nu va dati cu parerea.
un ofiter proaspat incadrat,  are salariul cam 16-17 milioane, indiferent de  structura unde lucreaza.
abia dupa 1 an,  exista diferentieri, pentru  ca unele functii sunt mai mari, altele mai mici, spporuri de noapte, de pericol, etc.
deci, va pot spune cu certitudine, ca un ofiter, la incadrare, nu are mai mult de 17  mil, iar un agent, maxim 13 milioane.
eu as spune vreo 15...pentru ca salariul de incadrare e 848 lei plus ordinul 50 plus sporuri...cam trece de 13. un subinspector ia cu un milion mai mult ca un agent, ambii proaspeti incadrati

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate