Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cat este salariul in politie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
dannydanct

dannydanct

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.09.2006
salariile incep undeva pe la 10 -12 mil in mana + prime de toale si ce mai au
unii chiar si la inceput ajung usor pe la 14 -15 mil in mana

#38
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
La politia comunitara, un agent comunitar debutant cat castiga ?

#39
D_G_N

D_G_N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.05.2007

View PostUn-Baiat, on Jan 29 2007, 17:04, said:

Aveti cunostinte, rude, prieteni in politie?
cam cat este salariul acolo ?
un politist castiga ...cat poate sa numere...
Daca el are multimea |R limitata superior pe la vreo 12-13 milioane....poti sa ii dai bani cu caru,degeaba(nu face parte din multimea |R)

#40
Award

Award

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 24.04.2005
Un prieten sectorist de 11 ani , 18 mil .
Alt prieten , sef post 23 mil ( vechime la fel )  

Mi se par MICI .

#41
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Un vecin iesit la pensie plutonier in 1996 are acum o pensie de aproape 17-18 milioane, cat un locotenent-colonel iesit la pensie in 1980. Deci va dati seama ca astia care ies acum la pensie la 45 de ani ii doare la basca, vreo 20-30 de milioane lei vechi tot iau.
@Un-Baiat: un agent comunitar debutant nu castiga mai mult de 6 milioane pe luna!  :( Ei au statut separat, sunt angajati de primarie.

#42
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007
As dori sa stiu si eu daca de ex:
Eu sunt originar din Tg Jiu si as vrea sa ma angajez ca politai in minunata noastra capitala as primi bani de cazare, iar cazarea sa fie platita integral de catre sectie?

#43
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
primesti bani de  cazare, care pot fi consistenti, nu mai tiu minte acu cit%, si barbatu e plecat si n-am pe cine intreba, dar iti trebuie contract de inchiriere. daca ai apartament sau te insori cu una de are, poti sa iti pui pofta-n cui.

#44
intel_p

intel_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 09.05.2007
Un politist comunitar (fara vechime) in Timisoara ia aproximativ 12 milioane in mana.

#45
luc4s

luc4s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2005

View PostDevanu, on Mar 13 2008, 00:32, said:

As dori sa stiu si eu daca de ex:
Eu sunt originar din Tg Jiu si as vrea sa ma angajez ca politai in minunata noastra capitala as primi bani de cazare, iar cazarea sa fie platita integral de catre sectie?
Pentru a putea beneficia de banii de chirie|(pana la 50% din salariu fara ordinul 50), trebuie sa fii numit in acea localitate in interes de serviciu(ori sa termini academia, ori sa te numeasca conducerea institutiei in acea localitate)
Daca tu incerci si reusesti sa te angajezi in politie in Bucuresti, nu vei beneficia de banii de chirie pentru ca se presupune ca ai unde sa stai .
Oricum, meseria implica multa responsabilitate, iar cei ce cred ca e usor o sa aiba o surpriza daca o sa reuseasca sa intre in sistem.

#46
mistiqutz

mistiqutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.05.2006
218 mil.

http://www.freenews....ro/stire/49163/

#47
Award

Award

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 24.04.2005

View Postluc4s, on Mar 13 2008, 21:36, said:

Oricum, meseria implica multa responsabilitate, iar cei ce cred ca e usor o sa aiba o surpriza daca o sa reuseasca sa intre in sistem.

  :lol:  care responsabilitate ?
- te scoate la "actiuni" cand ai ziua libera ?  
- ca daca nu ai infractiune sau infractiuni /luna s-au dus liberele tale ??
- acum am inteles ca se considera infractiuni doar daca SE INCEPE URMARIREA PENALA !!!
- daca nu ai activitate ( nu a venit hotu` ce sa faci ) te scoate pe traseu dupa orele de program ?
- daca ai "eveniment" in sector pe durata serviciului iarasi itzi zboara un liber ...
- daca ai luat permisul unuia care te ameninta cu faimoasa ..." stii cine sunt eu , o sa-mi aduci permisul TU la usa " te trezesti ca a doua zi il opresti in trafic si are permisul la el ?


La responsabilitati de genul asta te referi ?  :lol:  :lol:  :lol:

#48
The_dutchess

The_dutchess

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2007
te angajezi in politie pentru bani?
si in capitala? mai bine te faci fierar betonist.
cand vine respectabilu cetatean si spune sa-l respecti ca din banii lui iti iei tu salariul, iti trece tot cheful de politie, iar asta este una din cererile de baza.
sa te lasi umilit de orice idiot, majoritatea se cred mai inteligenti decat tine,
la ce sunt supusi zilnic, banii astia multi de care vorbiti voi...nu sunt suficienti,
dar ma rog, ce stiu eu?
imi dau cu parerea

#49
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005
Fost coleg, corijentul clasei, cu scoala de subofiteri de la Campina are in Bucuresti vreo 1500-1700 de lei (e adevrat ca lucreaza si noapte si in unele week-end-uri, dar in mare parte la birou) + procent din chirie platit, probabil in Bucuresti nu se gasea unul care sa lucreze pe postul ala, trebuia adus om din provincie ca sa stea in capitala pe banii nostri + de nu stiu cate ori pe an bani de uniforma desi el se duce in civil la munca.
Mie mi-a trebuit facultate si master ca sa castig acum 1000 de lei.  

Am vrut sa fac masterul la SRI pentru ca salariul banuiesc ca e mare si incepi sa il primesti inca de la inceperea masterului. Mi-am luat gandul cand am vazut testul de admitere. Ori tre' sa fii geniu ca s aintri acolo, ori e facut testul asa incat sa nu intre nimeni fara pile.

#50
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Salarul e ca salarul. Nu prea mai conteaza la cat spaga incaseaza militienii.

#51
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005
Ba tocmai ca salariul conteaza. Spaga o da fiecare din buzunarul lui daca isi permite si vrea s-o dea. Dar salariul e din banii nostrii ai tuturor. Si pana la urma nu salariul este cel mai enervant. Enervante sunt toate celelalte: chiria platita, banii de uniforme, faptul ca nu platesc abonamet sau bilet RATB/tren.

#52
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Ei lasa. :D Ce bine ca militia vegheste la bunastatea patriei noastre mioritice.. Ma bucur ca traiesc in Romania si sunt protejat de cei mai competenti/inteligenti/savanti/mestesugari/firavi/sexsi/pregatiti/antrenari/reantrenati/educati/scoliti/promovanti militieni care au existat vreodata.. PS: tocmai am mintit.

Edited by IVAN_V, 15 April 2008 - 15:38.


#53
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003

View PostIVAN_V, on Apr 15 2008, 15:37, said:

Ei lasa. :D Ce bine ca militia vegheste la bunastatea patriei noastre mioritice.. Ma bucur ca traiesc in Romania si sunt protejat de cei mai competenti/inteligenti/savanti/mestesugari/firavi/sexsi/pregatiti/antrenari/reantrenati/educati/scoliti/promovanti militieni care au existat vreodata.. PS: tocmai am mintit.


Tu ai vreo problemă ? Nu știi că n-ai voie la internet în Penitenciarul Botoșani ?

#54
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008
b3b3lusha, toata lumea stie ca sunt salarii mari in politie.

Daca tu crezi ca este asa usor sa intri de ce nu dai la Campina sau la Academia de Politie si te plangi de salariul de kkt pe care-l iei acum?

Dar stai ca trebuie sa INVETI pentru asta.
Daca ai stat si ai supt ^#$# in facultate salariu asta il ai.

Cine invata, se descurca si reuseste in viata frustrato!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate