Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Cum te pregatesti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#55
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007

View Postedy_wheazel, on Nov 9 2008, 23:35, said:

:mellow:  :huh:
Deci retardatii cei fara incelepciune nu prea au sanse de mantuire indiferent de costumu' D&G cu care il ingropi??
Zezelica, te intreaba bine omul, retarzii au sanse? Hristos pentru cine a venit, pentru initiati ca tine? Curvele, orfanii, prostii, ai cui sunt? Tare infumurat mai esti.

#56
muzicianul2008

muzicianul2008

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.11.2008
CE SE INTAMPLA CU SUFLETUL DUPA MOARTE

TAINA MORTII.
MOARTEA  DREPTULUI
SI  MOARTEA  PACATOSULUI

http://www.sfaturior...r_mitrofan.html

IEROMONAH SERAFIM ROSE Sufletul dupa moarte:
http://www.crestinor...E-c152-new.html

#57
dressel

dressel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.11.2008
Am si eu o intrebare - ce se va intampla la judecata cu acei oameni care au apartinut diverselor religii inainte de venirea lui Iisus? Dar cu cei la care a ajuns destul de tarziu cuvantul Domnului? Ei unde se vor afla : La Dreapta sau La Stanga ?

#58
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postedy_wheazel, on Nov 9 2008, 23:35, said:

:mellow:  :huh:
Deci retardatii cei fara incelepciune nu prea au sanse de mantuire indiferent de costumu' D&G cu care il ingropi??
Daca ai fi citit cu atentie Scriptura, ai fi gasit ca Ioan a fost salvat in burta la ma-sa, deci nu stia nici engleza, ebraica sau greaca, insa...... A AUZIT Cuvantul.

Luca 1

15Căci va fi mare înaintea Domnului. Nu va bea nici vin, nici băutură amețitoare, și se va umplea de Duhul Sfînt încă din pîntecele maicii sale.
Hotul de pe cruce, la fel. A AUZIT Cuvantul.

Insa, daca sustii ca esti crestin, adica echivalent ca ai Duhul in tine si nu intelegi spiritual Scriptura, inseamna ca inca nu ai Duhul. Aici nu e pe desteptaciune si inteles lumesc.

Incearca sa intrebi orice om care se da crestin Daniel 12:12 si ai sa vezi ca nu stie nici de unde sa apuce demonstratia.

Cine are Duhul, stie cel putin o cale de a demonstra, pt ca asta cere de la Dumnezeu si El ii da.

Edited by zexelica, 16 November 2008 - 23:52.


#59
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

View Postzexelica, on Nov 16 2008, 23:49, said:

Daca ai fi citit cu atentie Scriptura, ai fi gasit ca Ioan a fost salvat in burta la ma-sa, deci nu stia nici engleza, ebraica sau greaca, insa...... A AUZIT Cuvantul.

Luca 1

15Căci va fi mare înaintea Domnului. Nu va bea nici vin, nici băutură amețitoare, și se va umplea de Duhul Sfînt încă din pîntecele maicii sale.
Hotul de pe cruce, la fel. A AUZIT Cuvantul.

Insa, daca sustii ca esti crestin, adica echivalent ca ai Duhul in tine si nu intelegi spiritual Scriptura, inseamna ca inca nu ai Duhul. Aici nu e pe desteptaciune si inteles lumesc.

Incearca sa intrebi orice om care se da crestin Daniel 12:12 si ai sa vezi ca nu stie nici de unde sa apuce demonstratia.

Cine are Duhul, stie cel putin o cale de a demonstra, pt ca asta cere de la Dumnezeu si El ii da.

Nu mi-ai zis nimic. CUM a auzit cuvantul in burta la maica-sa? Care este metoda ca o persoana fara discernamant, indiferent de aparteneta religioasa sa fie mantuita d.p.d.v. crestin?

#60
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postedy_wheazel, on Nov 17 2008, 00:02, said:

Nu mi-ai zis nimic. CUM a auzit cuvantul in burta la maica-sa? Care este metoda ca o persoana fara discernamant, indiferent de aparteneta religioasa sa fie mantuita d.p.d.v. crestin?
Scrie in Romani 10:17.

#61
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007
Eu am niste bani pusi deoparte si ma duc la o clinica in Elvetia ca sa mor fara chinuri cum si cand vreau eu,cred doar in mine si in oameni(cei care merita titlul de om) restul sant povesti pt fricosi si disperati care spera degeaba in loc sa-si puna mintea s-au mainile la contributie,si sant sigur ar disparea saracia si prostia

#62
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Original ar fi să faci călătoria în limuzină, să se vadă valoarea :w00t:

#63
cristifettik10

cristifettik10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 06.11.2007

View Postjafpefata, on Dec 10 2008, 22:26, said:

Original ar fi să faci călătoria în limuzină, să se vadă valoarea :w00t:
Nu am limuzina,ma duc cu camionul...Masina mare=Valoare mare :naughty:

Edited by cristifettik10, 11 December 2008 - 00:26.


#64
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postzexelica, on Nov 9 2008, 23:17, said:

Ia-i pe toti de pe forum care se dau crestini si intreaba-i daca stiu cand incep cele 1335 de zile din Daniel 12 sa vezi daca-ti raspunde vreunul la concret cu proba biblica!!!!!
Din gura e usor sa zici.......

Pai, nu esti tu amabil sa ne explici cum stau lucrurile din perspectiva invocata de tine :)?

#65
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDayDreamer, on Dec 17 2008, 14:29, said:

Pai, nu esti tu amabil sa ne explici cum stau lucrurile din perspectiva invocata de tine :)?
Sigur, respectand Evrei 6:1, 2, trebuie intai sa punem la punct principiile salvarii, fara de care nu poti inainta in cunoasterea lucrurilor mai complicate, cum ar fi calendarul biblic.
Nerespectand caracterul Scripturii, pasaje ca Apoc13:18, Daniel 9:24-27; 12:11,12 s.a., iti vor ramane inchise.
Nu o sa poti niciodata stii de ce sunt 153 de pesti in Ioan 21, 276 de suflete in Fapte, 24 de batrani si 144.000......... sau, la ce data s-a nascut Hristos, cand a fost potopul sau caderea Samariei.

iar, deocamdata, Scriptura nu este autoritativa pt tine, ci biserica ta si teologii tai. Spiritual, nu ai cum sa mergi mai departe. Limitaza-te la intelesul moral si istoric al Scripturii.

Edited by zexelica, 20 December 2008 - 01:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate