Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

infiintare PFA dupa 1 ian 2007 questions...

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004

View PostEPoX, on Feb 21 2007, 19:08, said:

am fost la finante astazi sa scot declaratia 200 cu privire la venitul pe 2006 pentru a-mi face un card de credit

la finante mi s-a spus sa-l extrag de pe www.mfinante.ro
dupa care a vin la ei ptr legalizare sau autenticitate ceva d egenul

intru la ei pe site si NIMIC ....

care ma poate ajuta ?

ce naiba mai chiar nu stie nimeni ?

#20
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View Postrazvandragomire, on Feb 21 2007, 02:50, said:

Exista administratii financiare care nu te lasa sa emiti facturi cind esti cu norma de venit??? Pai si atunci cu cine sa lucrezi, doar cu persoane fizice? Orice firma are nevoie de factura... Mi se pare o absurditate, dar nu ma mai mira nimic in Romania.
Probabil era o absurditate, dar asta a fost raspunsul admin. financiare din Cluj prin 2003 - "daca vreti cu norma de venit, nu puteti emite facturi/chitante"... Au zis ca e doar o norma interna a lor, dar ca trebuie respectata...

#21
p3trix

p3trix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.02.2006
Acum cu noile prevederi din codul fiscal, stampila nu mai este obligatorie pe facturi. Intrebarea este: o persoana fizica cu norma de venit are nevoie de stampila ?

#22
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 04.04.2003

View PostEPoX, on Feb 21 2007, 19:08, said:

am fost la finante astazi sa scot declaratia 200 cu privire la venitul pe 2006 pentru a-mi face un card de credit

la finante mi s-a spus sa-l extrag de pe www.mfinante.ro
dupa care a vin la ei ptr legalizare sau autenticitate ceva d egenul

intru la ei pe site si NIMIC ....

care ma poate ajuta ?

Pai pe 2006 nu ai cum sa ai impozitarea finala, aia se da dupa ce depui declaratia 200 mai prin primavara, apoi pina o prelucreaza ei ... prin toamna ai si finala.
Pina atunci te descurci cu finala pe 2005 , anticipata pe 2006 si anticipata pe 2007.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate