Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 

Tzeapa la AAA Auto

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#163
Darth-Claudiu

Darth-Claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 19.06.2007
Astia de la AAAAAAA tot nu au ajuns la ZZZZZZ?
Era vorba ca pun lacatul pe poarta? Off...

#164
eras3d

eras3d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.10.2007
Bah nu mai vb aiurea daca nu ati fost acolo ( si sa nu va aud ca ziceti de mine ca sunt angajat aaa auto ) . Inainte sa ma duc acolo, am citit pe toate forumurile , daca cauti aaa auto pe google , primu cuvant care sare in ochi e TZEAPA . asta e google`u  , e un mod de informare , nu tre sa iei tot ce vezi acolo de buna . Poate astia care scrieti ca aaaauto sutn tzepari , poate sunteti samsari , si vreti sa mai dati si voi o tzeapa cu masini aduse din germania . Fiecare traiese cum poate . Eu am fost la aaaauto, si mi s-au parut seriosi , nu am cumparat nimic, pentru ca nu prea ma incadram cu ratele , daca as fi avut bani sa dau avans cu siguranta imi luam masina de la ei . Oricum , e loterie , indiferent unde te`ai duce, fie in vitan fie la aaa , pentru ca orice vanzator o sa zica ca e noua masina si merge ceas . Daca nu va pricepeti , luati unu care se pricepe .

aa, si inca o chestie , sa nu va duceti cu tembuzu acolo , ca ati pus`o :)) Duce`ti`va cu un prieten cu masina .

#165
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Da mai agramel, da' vezi tu, vecinu' si-a vandut o dacie, a mai luat imprumut niste bani si si-a luat de la zzz un astra G; toate bune si frumoase da' nu stiu de ce dracu la cateva zile tot mestereste pe sub capota pe acolo...:huh:

Te pune pe ganduri nu?

#166
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
erased, or vorbi unii din auzite, dar nu toti. Eu chiar m-am scremut sa cumpar ceva de la ei in urma cu 2 ani jumate (se auzise ca sunt tzepari, dar nu vuia ca acuma, si totusi m-am dus). Cautam ceva mai ieftinache, o a doua masina, pentru sotie. Matizurile erau scumpe cu spume, solenzele provocau la pret vw-urile, am gasit niste citroenuri nu mai stiu care dar jafuri, nici macar n-au incercat sa le mai vanda cand i-am intrebat de ele, pana la urma am incercat cu un pejo 106 benzina. Era foarte ciudatel, avea vreo 6-7 ani si "doar" 70.000km, dar discurile de frana erau panza etc. Am zis ca o iau asa, dar sa mai lase la pret, voiau 5950E, am zis ca o iau daca o lasa la 5600E. Au lasat doar 200E. i-am bagat undeva, si cu 6100E am luat un Matiz nou, cu a/c, audio, metalizata, si cu credit auto pt auto nou. Am iesit infinit mai bine, si la bani (am avut rata mica, fixa, in lei!) si matizul a fost excelent (l-am vandut in primavara). Asa ca nu toti vorbesc din auzite.

#167
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
adevaru' ca si matiz la 6100 e teapa, oricat de nou ar fi el... :D

#168
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Despre morti, numai de bine!

#169
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Posteras3d, on Oct 31 2008, 12:58, said:

( si sa nu va aud ca ziceti de mine ca sunt angajat aaa auto ) .
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

#170
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003

View Postkappa_man84, on Nov 1 2008, 23:23, said:

adevaru' ca si matiz la 6100 e teapa, oricat de nou ar fi el... :D

De-as lua eu numa' tzepe d-astea... :thumbup:

#171
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
sandyy nu mai rade, ca omul chiar nu lucreaza la AAA!  :D A intrat si el asa de doua ori la interval mare de timp si s-a nimerit sa posteze doar aici sa ii sustina pe cei de la AAA auto. E doar pura coincidenta :rolleyes:

Edited by Genesis, 02 November 2008 - 12:31.


#172
eras3d

eras3d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.10.2007

View PostGenesis, on Nov 2 2008, 13:30, said:

sandyy nu mai rade, ca omul chiar nu lucreaza la AAA!  :D A intrat si el asa de doua ori la interval mare de timp si s-a nimerit sa posteze doar aici sa ii sustina pe cei de la AAA auto. E doar pura coincidenta :rolleyes:

S-a intamplat pentru ca am pus link-u la bookmark , tu chiar crezi ca aaaauto plateste pe cineva sa stea pe forum si sa posteze de bine ? Si pana la urma eu n`am zis nici de bine nici de rau , numai ca toti vb din auzite , chiar si faptu ca era vecinu bagat sub capota , de ce nu s-a dus sa`l intrebe ? " ce-ai patit vecine? o tunezi sau ti-ai luat tzeapa ? toti vb din auzite , nici unu nu vine cu ceva concret , dar arunca cu pietre asa aiurea . Nu zic sa te duci special sa te documentezi si sa vii aici cu proiect doar de dragu userilor , da barem nu-i dezorienta .
Cat despre faza cu angajat al firmei , daca chiar nu dormi noaptea de focu asta , da-mi un pm , si-ti trimit pe mail o dovada de unde lucrez , ca sa te odihnesti tu mai bine .

#173
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
Prietene, sa zicem, am fost acolo la ZZZ acum vreo 2 ani cu 2 masini, a mea si a sotiei, BMW si Opel... Mi-au oferit un rahat de bani si testele au fost de-a dreptul nesimtite... au tras de masini in draci, doar ca nu au facut cerculete cu BMW-ul, si apoi s-au tot plimbat la sefu mare si inapoi sa imi dea un pret... si uite asa... dupa care m-am uitat la masinile vandute de ei, ca ma plictiseam fiind tratat ca un client, adica tinut sa astept in curte, si mi-a cazut fata cand am vazut in medie preturi cu 20 % peste ce gasesti pe piata SH... si apropos, cel mai deranjant la ei nu era pretul dat sau cerut pe o masina cat stilul absolut slinos si comportamentul de cocalari afisat de angajati... le urez sa aiba succes dar in alta tara...

#174
eras3d

eras3d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.10.2007

View Postakajohn, on Jan 22 2009, 02:29, said:

Prietene, sa zicem, am fost acolo la ZZZ acum vreo 2 ani cu 2 masini, a mea si a sotiei, BMW si Opel... Mi-au oferit un rahat de bani si testele au fost de-a dreptul nesimtite... au tras de masini in draci, doar ca nu au facut cerculete cu BMW-ul, si apoi s-au tot plimbat la sefu mare si inapoi sa imi dea un pret... si uite asa... dupa care m-am uitat la masinile vandute de ei, ca ma plictiseam fiind tratat ca un client, adica tinut sa astept in curte, si mi-a cazut fata cand am vazut in medie preturi cu 20 % peste ce gasesti pe piata SH... si apropos, cel mai deranjant la ei nu era pretul dat sau cerut pe o masina cat stilul absolut slinos si comportamentul de cocalari afisat de angajati... le urez sa aiba succes dar in alta tara...

Ai perfecta dreptate , angajatii sunt de 2 lei jumate , dar dupa cum s-a mai spus si pe alte forumuri, chiar daca sunt cu 20% mai scumpi decat altii , le dau in leasing , sau in rate , daca ai bani o iei cu banii jos cu 20% mai ieftin , daca n`ai si`ti frige buza , o iei in rate , si sh .

#175
vlad.A

vlad.A

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.10.2007
Da , sunt minunati. In primul rand posteaza si reinnoiesc intentionat anunturile de pe site cu masini care nu exista , dar care au un pret mic , dotari interesante si km putini . Sa vezi cum ,atunci cand ajungi la ei ( e si usor de ajuns la ei ) iti spun ca azi a cumparat unu masina ...pffff ce ghinion am .... Alte minciuni pe site ca la ei devii proprietar la masina achizitionata in leasing inca din 1-a zi cand semnezi.... cand de fapt e firma de leasing , cum este peste tot.
Angajatii parca nu exista , dar sa ziceam ca am venit eu cand era ploaie si urat afara.Am gasit unul care a fost ok dar nu avea ce sa prezinte oferta fiind PRAF .Masinile care sunt au preturi exagerate , cu un efort iti iei o masina noua , iar oferta pt pers juridice este si mai si : 19 % in plus fata de pretul afisat (cam in 80 la suta din cazuri,acolo unde nu scrie TVA deductibil) , care e valabil doar pt pers fizice .
M-am dus la ei hotarat sa cumpar o masina in acea zi , fiind presat de timp . Dar am constatat ca ar trebui sa fiu disperat sa iau un sh de 2 ani la pret apropiat de masina noua .

#176
triplecash2001

triplecash2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.05.2008
au decedat   RIP

#177
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
serios ?

#178
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,922
  • Înscris: 14.11.2004

View Postaalinn, on Mar 14 2009, 11:55, said:

serios ?

Situl e in "revizie" iar Logo New Kopel e afisat , e posibil ca cei de la New Kopel sa ii fi preluat  :cursing:  :death: , alti rechini de bani .

#179
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007

View Postconnectorxp, on Mar 15 2009, 00:24, said:

Situl e in "revizie" iar Logo New Kopel e afisat , e posibil ca cei de la New Kopel sa ii fi preluat  :cursing:  :death: , alti rechini de bani .

Eu sunt din Oradea, dar am trimis acolo o cunoștință să vadă de un Citroen C3. Din fericire nu mai erau acolo (firma bineînțeles). Au închis chioșcu și s-au mutat. Unde ? Habar nu am. Nici eu nici cunoștința mea.

#180
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

Quote

AAA Auto a anuntat incheierea unui acord cu Sixt New Kopel pentru formarea unui joint-venture care va vinde masini second - hand in Romania, din care AAA va detine 5%, dar si-ar putea creste prezenta daca piata isi va reveni. Reprezentantii AAA Auto Romania nu au dorit sa comenteze informatiile. Compania nou formata va opera sub numele AAA New Kopel, au anuntat intr-un comunicat reprezentantii Sixt New Kopel.
Sursa

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate