Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Command & Conquer 3 Tiberium Wars

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
AsusRay

AsusRay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.04.2007
La GDI Campaign - Ground Zero - este ultima misiune? ... :huh:

#38
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004

View PostAsusRay, on May 6 2007, 21:39, said:

La GDI Campaign - Ground Zero - este ultima misiune? ... :huh:
Da

Eu am ajuns la prima misiune cu Scrin, care mi se pare extrem de enervanta, ma ataca prea mult aia  <_<

#39
AsusRay

AsusRay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.04.2007
Dar si voua va apare la misiunea din Ground zero ultima oara dupa ce termin misunea imi da victory si dupaia ca am omorat multi oameni ca nush ce si se ia cheliosu de mine ...you have to live with yourself....chiar este ultima misiune nu zic si ei ca ai terminat?misunea ground zero mi-o arata neindeplinita...nush ma ofica...chiar cand ma invatasem si io :mellow:  :mellow:  :mellow:  :mellow:

#40
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View PostAsusRay, on May 7 2007, 17:17, said:

Dar si voua va apare la misiunea din Ground zero ultima oara dupa ce termin misunea imi da victory si dupaia ca am omorat multi oameni ca nush ce si se ia cheliosu de mine ...you have to live with yourself....chiar este ultima misiune nu zic si ei ca ai terminat?misunea ground zero mi-o arata neindeplinita...nush ma ofica...chiar cand ma invatasem si io :mellow:  :mellow:  :mellow:  :mellow:

"GameSpot" said:

Your ending cinematic will depend on whether or not you used the Liquid Tiberium Bomb. If you did use, it, Lando Calrissian will congratulate you on a job well done; if you refrained from its use, Sam Fisher will be the one to praise you.

http://www.gamespot....68146/p-16.html

#41
AsusRay

AsusRay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 04.04.2007
ba fratilor la misiunea de la nod crek ultima e ie asa de grea Kane's Tower doamne cum trec????voi cum ati facut???nu stiuu am incercat toate solutiile ...imi sistrug generatoarele alea rpd nu pot sa le apar.nu stiuuuuuuuu.ma oftic de vreo 3 zile la ea.... :cursing: :cursing: :cursing: :madanimated: :madanimated: :madanimated: :madanimated:

#42
irutehe

irutehe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.04.2007

View PostAsusRay, on May 21 2007, 18:33, said:

ba fratilor la misiunea de la nod crek ultima e ie asa de grea Kane's Tower doamne cum trec????voi cum ati facut???nu stiuu am incercat toate solutiile ...imi sistrug generatoarele alea rpd nu pot sa le apar.nu stiuuuuuuuu.ma oftic de vreo 3 zile la ea.... :cursing: :cursing: :cursing: :madanimated: :madanimated: :madanimated: :madanimated:

Din cate tin minte trebuie sa iti faci macar o baza cu pentru avioane. Bagi 4 avioane si mai intai distrugi toti juggernautii. Pe urma le trimiti in bazele lor. Eventual axeazate pe distrus reactoarele sau rafinariile. Intre timp sa trimiti si echipe de zburatori din aia langa juggernautii lor si cativa sabotori sa le capturezi, desi nu o sa iti foloseasca prea mult ...

#43
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004

View PostAsusRay, on May 21 2007, 18:33, said:

ba fratilor la misiunea de la nod crek ultima e ie asa de grea Kane's Tower doamne cum trec????voi cum ati facut???nu stiuu am incercat toate solutiile ...imi sistrug generatoarele alea rpd nu pot sa le apar.nu stiuuuuuuuu.ma oftic de vreo 3 zile la ea....

Am folosit trainer, e imbecila misiunea aia  <_<

L-am terminat si eu, pe bune, mai putin misiunea de mai sus.

Concluzie : Ce-as mai juca un RA 2  :bigwhitegrin:

Poate urmatorul joc pe care-l scot o sa fie RA 3, mie personal mi-au placut mai mult Red Alert-urile decat C&C.

#44
maddriver

maddriver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.04.2006
Eu m-am blocat la campania GDI, misiunea Cologne unde am de-a face cu o groaza de alieni. De fapt nu eu m-am blocat ci calculatorul nu mai face fata si merge cu one frame per minute. Si asta la low details si cu setarile placii video tot pe low. Adevarul este ca e o mare furnicaraie in acest nivel. Totusi nu ma asteptam sa-mi faca de rusine calcu' intr-un asemenea hal. Am un procesor Athlon Barton OC la 3200+, adica 2200Mhz, 512RAM (noname), Virtual Memory 2000MB, Video Winfast GeForce 6600 GT TDH 128RAM. E prima data cind am patit asa ceva pe configuratia asta. Ma mira ca altii cu sisteme asemanatoare sau mai slabe au ajuns la celelalte campanii. Pina la nivelul asta toate misiunile au mers OK pe medium details si poate mergeau si pe high, dar misiunea asta... Oare ce setari sa-i mai fac? Sau poate inca 512RAM ar salva situatia?

#45
maddriver

maddriver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.04.2006
Ok, am dat pe medium difficulty si s-a rezolvat. Procesorul si RAMul imi erau sabotate de prea multi alieni.

#46
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006

View Postirutehe, on May 23 2007, 15:51, said:

Din cate tin minte trebuie sa iti faci macar o baza cu pentru avioane. Bagi 4 avioane si mai intai distrugi toti juggernautii. Pe urma le trimiti in bazele lor. Eventual axeazate pe distrus reactoarele sau rafinariile. Intre timp sa trimiti si echipe de zburatori din aia langa juggernautii lor si cativa sabotori sa le capturezi, desi nu o sa iti foloseasca prea mult ...
juggernautii ii faci din prima cu eroul :) nu e nimeni prin zona care sa prezinte vruen pericol .

#47
maddriver

maddriver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 30.04.2006
Nevermind what I've just said... Nu erau alienii de vina ci temperatura prea mare. Se pare ca coolerul de la carcasa nu a facut fata la caldurile din perioada asta. Totusi softul de monitorizare NVMonitor imi indica o temperatura de 40 grade la proc., 38 la placa de baza, 46 la placa video, deci nimic anormal la prima vedere... Am mai jucat o data pe hard dar era seara si mai racoare si a mers perfect.
Inca ceva. Am terminat si eu campania GDI si mi-a parut rau ca s-au zgircit la sfirsit cu filmuletele. Adica daca foloseam sau nu tiberium liquid bomb era totuna. Dupa ce m-am straduit sa fac misiunea fara a folosi bomba ma asteptam si io la un dram de recunostinta. Dar nu. Apare ala si-mi zice ca am folosit bomba... si am omorit 25 de milioane. Altfel, foarte fain jocul, bine facut, bine echilibrat cu unitati bine gindite si grafica de nota 10.

Edited by maddriver, 29 May 2007 - 21:38.


#48
Mihai19121989

Mihai19121989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.03.2007
mie imi da o eroare...please insert cd/dvd...si nush ce sa fac:P

#49
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View PostMihai19121989, on Jun 25 2007, 15:21, said:

mie imi da o eroare...please insert cd/dvd...si nush ce sa fac:P
CUMPARA JOCUL ORIGINAL, AICI NU INCURAJAM JOCURILE PIRATATE :death:

#50
Vv3n0M

Vv3n0M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 22.11.2006
Nu exista coduri pentru C&C cheaturi sau alte de-astea? Nu pot sa trec de Croatia de la GDI

#51
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
NU :)
Hai ca e simpla Croatia. Eu am pierdut de 2 ori la misiunea aia ca o aparut juggernauts sus si mi-au rupt masinuta :D Si alta data ca au aparut 2 tancuri de-ale lui si  cum masinuta mea era aproape rupta m-a facut rapid . Altfel e simpla, nu stiu de ce va chinuiti.

#52
ateboss2005

ateboss2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.07.2007

View Postbogdanozaurus, on Apr 16 2007, 19:09, said:

si eu tot pe harta aia m-am blocat ! ma ajuta cineva , please ?

Harta aceea e destul de usoara....activati mai intai tunurile de aparare(acelea din nord si din est) si cate unu din vest si sud.In vest si sud vin de obicei numai infanterie deci trimiteti niste APC-uri cu unitati de infanterie puse in ele si le lasati akolo....isi vor face singure treaba.Apoi construiti niste predator tank....cat mai multe posibile...trimiteti 2-3 tancuri in nord si respectiv in est si le lasati la granita bazei.Apoi cu restul tancurilor va duceti pe dealul acela din nord-est(akolo e baza nod unde produc astia tankuri).Distrugeti baza(dak nu puteti din prima nu va alarmati....e destul de bine protejata...mai faceti tankuri si mai dati un rush).Nu va duceti dupa MCV.Nu are nici un rost.Dupa ce ati distrus baza din NE a NOD-ului faceti din nou niste tankuri si niste APC-uri cu unitati de infanterie in ele(va sfatuiesc sa le luati pe acelea puse la marginea bazei pt protectie-pana ati distrus baza din NE acestea ar trebui sa avanseze in grad) si va duceti pe baza din SV(baza de infanterie)....dupa ce ati distrus baza aceea si ati curatat partea din V de trupe inamice....atunci va puteti duce dupa MCV.Aveti grija mare la avioane....in SE este o baza NOD care produce avioane....nu aveti acces la ea decat prin transport aerian.dupa ce ati distrus cele 2 baze....dezactivati din tunuri de protectie si activati toata protectia antiaeriana....si va sfatuiesc sa construiti niste pitbulli si protejati Harverster-ul.Dupa ce ati aduc MCV-u in baza,in desfasurati,construiti niste powerplants,inca un harvester(in toate misiunile va sfatuiesc sa aveti 2-3 sau chiar 4 harvester....produce mai multe credite si inamici va pot distruge din ele)...un Tech Lab si un airfield.Luati Upgradul Railguns de la TechLab,construiti predator(nu mammoth k nu puteti transporta aceste tancuri in baza din SE),cat mai multe,chemati transportul aerian si duceti tancurile pe dealul din SE si distrugeti baza inamica ramasa.Deci nu va omorati cu defensiva....Cea mai buna defesiva este ofensiva.In jocul acesta totul se bazeaza pe atac...cine ataca primul si cu cea mai mare forta....la GDI cel mai bun rush se face cu 20-30 de mammoth si cu railguns(fara railguns mammothurile sunt total varza)....iar la nod....cat mai multe unitati...si tancuri si infanterie cu upgradul de lasere...va sfatuiesc sa luati si niste elicoptere din alea;).....asta e strategia mea si merge de fiecare data.

#53
DeathOfArt

DeathOfArt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.07.2007
Scrin:imi zice ca sa mobilizez armata de invazie si iese in meniu,e normal?
daca da e aiurea sa te lase asa cu ochii in soare...are cineva idee cand apare vr-un addon?

#54
Vedy90

Vedy90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.08.2006
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti de ce imi da "Conflict with emulation software detected" si nu intra in joc (nu trece de start screen)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate