Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Command & Conquer 3 Tiberium Wars

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
E de la placa video, are probleme cu Pixel Shader si Vertex Shader 2.0
Eu am un Radeon 9550, care nu e mult peste 5200, dar are implementate bine functiile alea si n-am probleme cu jocul.

#20
peacemaker

peacemaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2006
nu are cerinte chiar exagerate luand in considerare grafica.

Mie imi merge pe un athlon2000+,1gb ram,radeon 9550 in 1024x768 cu detaliile la mediu fara nici o problema (nu scade sub 30 de fps)

Iar jocul in sine mi se pare destul de bun,desi momentan sunt inca la GDI campaign :)
Unitatile sunt mult mai echilibrate, iar partea de multiplayer cred ca o sa fie foarte interesanta (de exemplu impotriva NOD-ului cu un sniper infiltrat langa baza inamica poti sa ii distrugi aproape toata baza cu niste juggernaughts din baza proprie)
Oricum,astept sa termin campaniile si sa joc si ceva multiplayer ca sa-mi fac o parere mai completa

#21
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
probabil ca am eu placa video depasita rau ...

#22
xorcist

xorcist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.11.2006
fain jocul, imi place si il asteptam cu nerabdare.
problema mea: dau sa joc in multiplayer cu un tovaras. face tipul un server pe Hamachi, dam la multi, toate bune pana incearca unul din noi sa dea join. zice ceva de genul: serial key in use. probabil o fi vreo chestie de protectie. stie care despre ce e vorba?

#23
basil2912

basil2912

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 16.03.2006
Poate ca sunt fan al seriei, dar am senzatia de la primul C&C. Adica lasand la o parte grafica. Nu am jucat decat 3 harti momentan, dar prima impresie e foarte buna.

Chenezoaica arata chiar nasol :lol: . Pe un sempron 2600+ si 512 se misca ok cu toate la max (ultra high tot ce se poate, AA prima treapta de acolo si rezolutie 1024. Deci chiar e ok, fata de restul jocurilor care cer 8800GTX ca sa ai grafica la max, asta merge super :).

View Postxorcist, on Apr 7 2007, 14:17, said:

fain jocul, imi place si il asteptam cu nerabdare.
problema mea: dau sa joc in multiplayer cu un tovaras. face tipul un server pe Hamachi, dam la multi, toate bune pana incearca unul din noi sa dea join. zice ceva de genul: serial key in use. probabil o fi vreo chestie de protectie. stie care despre ce e vorba?

Da, l-ai "cumparat" de pe torrente. :naughty:

Edited by basil2912, 10 April 2007 - 12:38.


#24
Razor666

Razor666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 23.04.2006
va salut p toti!am inceput si eu ieri campania la GDI si am ramas la o misiune care se petrece prin croatia.trebuie sa protejez o baza cam distrusa pana vin baietii cu MCV!aia de la nod ma ataca in continuare si raman fara soldati/tancuri si nu pot sa ma duc sa ii iau p aia cu MCV.odata am reusit sa ii scap p aia cu MCV dar pe baza mea stateau soldati si tancuri de la nod cu zecile!please help!!!!

#25
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
pantera si xorcist: cititi regulamentul!

#26
pantera_aurel

pantera_aurel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.04.2007
o sa il citesc da cu ce am incalcat regulamentul?

#27
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View Postpantera_aurel, on Apr 12 2007, 10:50, said:

o sa il citesc da cu ce am incalcat regulamentul?

NO WAREZ, NO CRACK, NO SERIALS & SHIT!

Daca vrei un joc, IL CUMPERI! Sau macar nu intrebi aici cum il spargi!

#28
pantera_aurel

pantera_aurel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.04.2007
am inteles.

#29
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Momentan sunt la Actul II cu Nod, versiunea 1.04 a jocului.

Jocul este destul de reusit, in afara de niste probleme de pathfinding, comportamentul uneori haotic al harvesterelor si dificultatea jocului care mie mi-a lasat impresia ca nu creste progresiv, ultimele misiuni de la GDI mi s-au parut mult mai usoare decat unele de la mijloc.Misiunile variaza, de la cele clasice in care iti construiesti baza si distrugi baza inamicului, la misiuni de supravietuire un anumit timp, la misiuni de infiltrare cu o singura unitate.Unitatile sunt destul de variate, fiecare cu avantaje si dezavantaje.Ce ma deranjeaza e numarul redus de avioane.Sunetul este destul de reusit, dar chiar nu vad rostul unui sunet surround intr-un joc de strategie.Oricum, nu strica.

Storyline este realizat ca in jocurile anterioare, cu filmulete intre misiuni. Mie personal mi-a fost cam greu sa-l urmaresc, fiindca m-am dezobisnuit, cam toate jocurile din ultima vreme avand cinematici in-game la inceputul misiunilor. Am avut ceva probleme cu filmulete, blocandu-se extrem de des, problema care ar fi trebuit sa se repare cu versiunea 1.01.S-a rezolvat cu 1.04.

In ciuda problemelor de mai sus ramane un joc destul de reusit care continua asa cum trebuie seria C&C.

Ce m-a enervat la culme e ca nu au pus buton de Meniu  <_<

#30
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Am terminat jocul si cu GDI si cu NOD si cu SCRIN , cel mai mult mi-a placut de Sawyer :lol:

#31
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

View PostRazor666, on Apr 11 2007, 18:59, said:

va salut p toti!am inceput si eu ieri campania la GDI si am ramas la o misiune care se petrece prin croatia.trebuie sa protejez o baza cam distrusa pana vin baietii cu MCV!aia de la nod ma ataca in continuare si raman fara soldati/tancuri si nu pot sa ma duc sa ii iau p aia cu MCV.odata am reusit sa ii scap p aia cu MCV dar pe baza mea stateau soldati si tancuri de la nod cu zecile!please help!!!!

si eu tot pe harta aia m-am blocat ! ma ajuta cineva , please ?

#32
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View Postbogdanozaurus, on Apr 16 2007, 19:09, said:

si eu tot pe harta aia m-am blocat ! ma ajuta cineva , please ?

http://www.gamehourz...pict195298.html

#33
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Toata faza la harta aia e sa alimentati turnurile in functie de directie de unde sunteti atacati.Eu am reusit a treia oara, doar cu unitati nu faceti fata.

#34
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
am schimbat placa video (ma rog, si MB + CPU) ... si merge bine in full details, 1680 x 1050 :D Se pare ca placa mea cea veche era depasita rau :|

#35
BoolQ

BoolQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 10.12.2005
mie imi tot iese din joc zicandu-mi ca nu stiu ce .dat a intalnit o problema...am bagat si patch-ul ala 1.4...dar vad ca tot imi iese...stie cineva de la ce poate fi si ce pot sa fac?

#36
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
La misiunea din Croatia trebuie sa-ti facio cat mai repede armata si te duci sa-i salvezi pe aia cu MCV-ul. Apoi omori incetul cu incetul pe aia care stau pe baza ta. Problema e dupa ce intinzi baza ca atunci te ataca puternic de tot. Ce sa mai zic... super tare jocul. Imi merge pe laptop cu toate detaliile la max la 1280 cu nu stiu cat, asa ca la munca am ce face :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate