Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Command & Conquer 3 Tiberium Wars

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005
Promite multe, pare a fi o continuare a seriei tiberiane pe masura si, probabil cel mai important, apare in martie  :w00t:.  

Detalii, screenshot-uri, trailere:

http://www.gamespot......tiberium wars

#2
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Hmm, mai intrebi? :coolspeak:
Il astept de mult, dar nu stiu ce fel de cerinte are.

#3
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
A apãrut demo-ul

#4
user118

user118

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 25.08.2006
Am o problema cu demo-ul. L-am downloadat din 2 locuri diferite dar dupa ce il instalez are aceeasi problema. Cand incerc sa-l deschid, apare welcome screenul pentru vreo jumate de secunda si se inchide. Si atat. Am inchis si antivirusul dar tot la fel face. Pls help.

#5
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostWizzBizz, on Jan 16 2007, 00:24, said:

Promite multe, pare a fi o continuare a seriei tiberiane pe masura si, probabil cel mai important, apare in martie  :w00t:.  

Detalii, screenshot-uri, trailere:

http://www.gamespot......tiberium wars

Pare a fi mai putin divers decat C&C Generals : Zero Hour .

Supreme Commander e un RTS mult mai reusit , de la dimensiuni pana la durata unei partide .

Pe de alta parte , se doreste exploatarea la maxim a unei fransize cum e C&C , fara ca noul joc sa aduca ceva original .

#6
Parise

Parise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 23.06.2004

View Postuser118, on Mar 3 2007, 10:18, said:

Am o problema cu demo-ul. L-am downloadat din 2 locuri diferite dar dupa ce il instalez are aceeasi problema. Cand incerc sa-l deschid, apare welcome screenul pentru vreo jumate de secunda si se inchide. Si atat. Am inchis si antivirusul dar tot la fel face. Pls help.


si eu am aceeasi problema, doar ca imi da si un mesaj, ceva de genul ca nu gaseste d3dx9.

#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
Instaleaza DX 9.0c FEBRUARY si n`o sa mai ai probleme :)
Jocul e superb . Cel putin demoul . Desi la mine e out of sync filmuletul :( Vocea se aude la un decalaj de vreo 2 secunde :lol:

#8
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005
ha ha nu am bani acuma :))) ca vreau sa imi fac pre order la joc...  It looks awsome... si chiar vreau sa il joc... are cineva cumva tiberium sun original?? il cumpar :D

#9
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Am fost putin dezamagit cand am auzit ca apare C&C, a aparut C&C Generals, trebuia sa apara Red Alert 3, mereu au aparut alternativ, insa dupa ce am jucat demo-ul mi-a mai trecut supararea, a fost chiar reusit.
Ce mi-a placut in special a fost interfata, un hibrid intre Red Alert 2 si Generals, mai exact sunt 5 tab-uri pentru constructii, asa cum erau la Red Alert 2 (parca acolo erau doar 4), cladiri principale, cladiri de aparare, soldati, vehicule si ultimul nu stiu exact, ori nu e inclus in versiunea demo ori n-am construit eu nimic care sa-l activeze.Diferenta e faptul ca s-a pastrat de la Generals e posibilitatea de a construi mai multe unitati sau cladiri de acelasi tip daca ai mai multe fabrici, respectiv mai multe santiere, cu ajutorul unor sub-tab-uri care se afla sub cele 5 tab-uri.Unitatile selectate apar grupate pe tipuri sub tabul de constructii, cu posibilitatea deselectarii a anumitor grupuri, ceea ce nu era posibil la jocurile anterioare.
Alta schimbare e faptul ca la infanterie s-au introdus squad-urile, care nu e un lucru bun sau rau, e pur si simplu diferit fata de jocurile anterioare.
Legat de grafica nu am ce sa spun, fiindca nu m-a interesat acest aspect la niciun joc, mai ales la cele de strategie, cert e faptul ca jocul foloseste un engine de Generals modificat.
O alta schimbare mai e faptul ca acum tiberium-ul e solid, ceva gen kryptonita din Superman (  :huh: ).
La gameplay jocul seamana cu Red Alert 2, in afara de diferente de mai sus restul este la fel.Ce m-a deranjat e faptul ca nu am gasit butonul "Menu" pe ecran, ca sa accesez meniul a trebuit sa apas ESC  <_<

Am asta ar fi, dupa ce apare jocul o sa fac o descriere completa.

#10
Raptor7

Raptor7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.02.2007
In afara de grafica (asemanatoare ca la Generals = big+) si de interfata accesibila... armamentul si faptul ca sunt doar 2 echipe cam limiteaza strategiile posibile (cum a fost si Red Alert 2)... pana acum cel mai tare tot Zero Hour (12 echipe cu strategii diverse, asta conteaza cel mai mult ca de aia e RTS)... astept sa vad cum e varianta finala... dar ma indoiesc de ceva deosebit...   <_<

#11
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005
au bagat inca o rasa noua din cate stiu yo.... si generals care are multe posibilitati de strategii si tactici , este totusi un joc slab...

#12
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
Sunt 3 ( TREI ) rase !!! GDI , NOD si SCRIN .

#13
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
Rank: 2 of 36,804    9
Rank on PC: 1 of 7,797

:)

#14
Mihai19121989

Mihai19121989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.03.2007
su per tare jocu :coolspeak: si cerinte nu sunt asa de exagerate...System: 2.0GHz or high, or AMD equivalent, Vista - 2.2 GHZ or equivalent RAM: 512 MB Hard Drive Space: 6000 MB Other: 1GB RAM for Vista ...oricum eu as opta totusi ptr supreeme commander  :peacefingers:

#15
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View PostMihai19121989, on Mar 29 2007, 15:31, said:

su per tare jocu :coolspeak: si cerinte nu sunt asa de exagerate...System: 2.0GHz or high, or AMD equivalent, Vista - 2.2 GHZ or equivalent RAM: 512 MB Hard Drive Space: 6000 MB Other: 1GB RAM for Vista ...oricum eu as opta totusi ptr supreeme commander  :peacefingers:


vrei sa-ti spun cum se misca pe un 2500+, 1 GBytes RAM si FX 5200 Ultra?! :w00t: In 1280 x 800 (wide / 16/10) delay-ul este de cateva secunde ... cred ca am 1-2-3 frameuri pe secunda ... Si e un RTS, nu FPS de ultima generatie! Pana si NFS Carbon mi se misca rezonabil in 1280! Asta nici macar in 980 x 612 nu e jucabil! :(

Edited by Tyby, 01 April 2007 - 01:24.


#16
2Short2Get

2Short2Get

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.01.2005
Engine-ul jocului e f. bine optimizat. Toata lumea zice asta. Anyway, daca vreti sa bagam un multiplayer prin Hamachi, am adresa actualizata a serverului pe blog

Edited by 2Short2Get, 03 April 2007 - 17:57.


#17
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005

View PostTyby, on Apr 1 2007, 02:23, said:

vrei sa-ti spun cum se misca pe un 2500+, 1 GBytes RAM si FX 5200 Ultra?! :w00t: In 1280 x 800 (wide / 16/10) delay-ul este de cateva secunde ... cred ca am 1-2-3 frameuri pe secunda ... Si e un RTS, nu FPS de ultima generatie! Pana si NFS Carbon mi se misca rezonabil in 1280! Asta nici macar in 980 x 612 nu e jucabil! :(


get a better video board :D

#18
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
mda, si voi puneti botu' la chestii ca cea de mai sus ... De-aia a ajuns ca o minune de joc pe ai carui predecesori ii jucai si pe ultimile junghiuri sa ceara placa video de min. 250 EU si procesor de 300. Euro. Sa nu mai zic ca vrea memorie cat Maxu' si Acadu' la un loc! E aberant, dar scopul este sa se vanda. Ia sa nu se cumpere un joc din cauza cerintelor de sistem aberante, sa vedeti cum se schimba minimum requirements la primul patch.

Scuze de off-topic, dar in tinerete mi s-a parut aberant ca pe un sistem relativ puternic, cam de doua ori mai puternic decat cel pe care Soul Reaver I se misca foarte bine, Soul Rever II abia sa se taraie, cu detaliile puse pe Low-medium. Fara sa fie o imbunatatire extraordinara de engine. Doar o evolutie, normala pentru ~ 2 ani care au fost intre cele doua versiuni ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate