Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

FIABILITATE DACIA LOGAN

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

Poll: FIABILITATE LOGAN (369 member(s) have cast votes)

fiabilitatea pieselor ce compun loganul au o fiabilitate:

  1. foarte redusa (49 votes [12.89%])

    Percentage of vote: 12.89%

  2. redusa (61 votes [16.05%])

    Percentage of vote: 16.05%

  3. normala (5-6 ani rezistenta) (171 votes [45.00%])

    Percentage of vote: 45.00%

  4. crescuta (41 votes [10.79%])

    Percentage of vote: 10.79%

  5. foarte crescuta (35 votes [9.21%])

    Percentage of vote: 9.21%

  6. indestructibila (23 votes [6.05%])

    Percentage of vote: 6.05%

Vote Guests cannot vote

#37
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
:worthy:

#38
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ce vrea sa spuna probabil e ca unii abereaza intr-un hal fara de hal :) dar asta e stilul lor :P

#39
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Eu am un vag feeling ca nu are nici permis de conducere... nu stiu de ce, dar nu ma refeream la el.  :coolspeak:

#40
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
:) de fapt eu am auzit un zvon ca nici nu are masina, si ca de fapt e o blonda superba care incearca sa agate aici pe forum :P

#41
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 romaximusro, on Jan 10 2007, 08:37, said:

:) de fapt eu am auzit un zvon ca nici nu are masina, si ca de fapt e o blonda superba care incearca sa agate aici pe forum :P
si vrea sa ii agate pe aia cu Logan ?

cam proasta blonda asta . dar e un pleonasm  :notangel:

#42
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu mai zvonul original e ca ii plac aia cu cautatura ciudata ce striga numai "loganul e prost", "loganul e prost" si care daca nu umbla cu benzina de 100 nu au facut nimic :P dar asta e doar un zvon, habar nu am daca e adevarat sau nu :lol:

#43
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 romaximusro, on Jan 10 2007, 08:41, said:

nu mai zvonul original e ca ii plac aia cu cautatura ciudata ce striga numai "loganul e prost", "loganul e prost" si care daca nu umbla cu benzina de 100 nu au facut nimic :P dar asta e doar un zvon, habar nu am daca e adevarat sau nu :lol:
perversa rau blonda in cazul asta.
se injura cu aia pe care ii iubeste.

ii place sa sufere.

yeap, loganista.

bine ca nu a scos Dacia si tiruri ca era numai pe centura  :inlove:

#44
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
@maximus
Bine ca bag lukoil de 98 ca cine stie daca ma placeai si erai blonda ma puneai sa-ti arat cum conduc rezemat de scaunul cu suport lombar si cu mana dreapta pe cotiera la 20 la ora.  :coolspeak:

Edited by Night Elf, 09 January 2007 - 21:46.


#45
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

 uko, on Jan 9 2007, 18:09, said:

poti vota din auzite...de la un prieten, de la un coleg...

:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:    

Ia niste ciocane. Si cei care vorbesc din auzite sunt bineveniti la ciocaneala.

#46
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
hai ca v-am facut fericiti cu polul asta... :coolspeak:  NU UITATI SA VOTATI SI LA POSTUL ANTERIOR CU NOTA ACORDATA LOGANULUI

#47
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005

 Marius3k, on Jan 9 2007, 19:40, said:

Pentru ca, de exemplu: trimit afara pe poarta fabricii masini fara frane reglate. Mai tii minte cand te-am intrebat daca la Logan trebuie stranse suruburi? Ai zis ca nu. Uite ca, tot trebuie facuta o aerisire a franelor. Nu e o problema generala, sau poate nu stium noi ca e

te-as soca daca ti-as spune ca o problema ce tinea tot de frane prost reglte am intalnit si la un polo al unui cunoscut ? i s-au reglat franele tot in service si acum e foarte multumit
nu mai improscati cu noroi doar pt a va gadila egoul personal  ;  daca ti-as spune direct ca esti cu mult mai inteligent decat toti prostii care isi cumpara logan te-ai simti mai bine ?  :naughty:

Edited by axel_1, 09 January 2007 - 21:59.


#48
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
dati-i nota loganului, tot la just cars, ...multi i-au dat 7...cam atat merita...singurul lucru care ne deranjeaza e ca voi il laudati ca si cum ar fi de 10....ma rog, de 11...prietenii stiu de ce..

#49
novio

novio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 08.02.2006

 uko, on Jan 9 2007, 22:01, said:

dati-i nota loganului, tot la just cars, ...multi i-au dat 7...cam atat merita...singurul lucru care ne deranjeaza e ca voi il laudati ca si cum ar fi de 10....ma rog, de 11...prietenii stiu de ce..

nu esti corect ....

daca vor sa dea note sau sa voteze nu este nevoie sa cersim

#50
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

 turbo trabannt, on Jan 9 2007, 19:39, said:

amice se cheama focus grup  :naughty: .

si se practica pe scara larga de cei care deschid chestionare de genul ce iaurt preferati?

sau tu chiar crezi ca aia asa i-au apucat dragostea de iaurturi deodata.

oricum o sa fie ca la mari romani. cand s-or trezi fanaticii Logan sa voteze cu miile de loganuri ....

Da, dar cei care si-au dat cu parerea despre iaurt, l-au gustat in prealabil. Aici vin multi care nici macar n-au dat o limba pe oglinda laterala a loganului si zic ca e amara.

 uko, on Jan 9 2007, 20:29, said:

haha...ce tare...2 zic ca masina e indestructibila...ala era pus la misto... :coolspeak:  sper ca si votul e la misto...

Pai topicul e deschis la misto....ce te asteptai de la voturi?

Una peste alta, Logan nu e nici pe departe o masina care duhneste a fiabilitate. Dar nicidecum nu e o masina atat de proasta pe cat "vrea" unii sa o prezinte. Din experienta mea cu masinile de la firma la care lucrez, Logan este mai fiabil decat Clio Symbol. Si asta e doar un exemplu.

#51
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 richelieu, on Jan 10 2007, 09:32, said:

Da, dar cei care si-au dat cu parerea despre iaurt, l-au gustat in prealabil. Aici vin multi care nici macar n-au dat o limba pe oglinda laterala a loganului si zic ca e amara.
pai nu era reclama aia cu tatele alea cum stateau si vorbeau despre iaurt?
alea nici macar "limbi" nu dadusera pe iaurt. daramite pe fluturasul de oglinda laterala al golanului.

vox populi, vox dei  ^_^

#52
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Aia e reclama nu e focus grup.

#53
NetFlow

NetFlow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 15.12.2005
uko esti prea frustrat. Sincer acum. Din cand in cand o iei razna.
E doar o masina. Si a ta si a mea si loganu. Ca te enerveaza 1 si ii zici 2 - 3 e una. Ca nu poti fi total impartial si esti subiectiv inteleg. Da incerca sa fii mai tolerant.
Eu cred ca topicul asta s-a nascut din frustrarea ta pt acet Logan. Si asta nu ar fi o tragedie. Da vad ca ai o problema si cu conducatorii de logan. Asta nu e bine deloc.
Sunt niste table indoite si in final trebuie sa intelegi asta. Daca masina ta a costat mai mult decat un logan atunci e normal ca e si mai buna. ( nu stiu preturile nici la logan nici la accent, da banuii ca e mai scump). Cu cat e mai buna e greu de zis. Cu cat e mai fiabila iar iar greu de zis.
Nu mai puneti atat accent pe fiabilitate. Orice pe lumea asta se poate strica. Masinile nu consuma doar ulei si benzina. Masinile se intretin. Unele se strica mai des sau ma rar.. dupa noroc si hazard.
Ca in medie o japoneza se strica mai rar ca una frantuzeasca e corect, insa ambele masini se intretin. Eu zic ca probleme mari nu au aceste masini de aprox 10.000E. Mai cade un geam mai se strica un ambreaj sau o bricheta asta e. Se repara.
Daca cineva nu isi da seama ca masinile se mai si intretin si ele se mai si strica e demn de mila sincer.


On topic: eu am votat fiabilitate "normala". Mie 5-6 ani sincer mi se pare suficient. Oricum e o parere pur subiectiva si fara sa detin logan. Am mers doar temporar cu ele.

#54
danutgalati81

danutgalati81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 29.09.2005

 uko, on Jan 9 2007, 22:01, said:

dati-i nota loganului, tot la just cars, ...multi i-au dat 7...cam atat merita...singurul lucru care ne deranjeaza e ca voi il laudati ca si cum ar fi de 10....ma rog, de 11...prietenii stiu de ce..

si eu care ma gandeam ca de 5-6 ar fi unele modele de Fiat, Opel, skoda, citronel.....

sa-i dai un 7 ar insemna ca este mai bun decat 70% din masinile care se fabrica la ora actuala
eu cred ca e mai bun decat poate 5% din totalul modelelor in productie. deci nota 0,50

inainte de a-mi sari din nou in cap logănoșii le zic ca nota 0,50 (din 10) este data in conditiile in care nu pot exista 2 modele cu aceeasi nota(nu au cum sa aiba aceeasi fiabilitate 2 modele diferite de la marci diferite).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate