Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

FIABILITATE DACIA LOGAN

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

Poll: FIABILITATE LOGAN (369 member(s) have cast votes)

fiabilitatea pieselor ce compun loganul au o fiabilitate:

  1. foarte redusa (49 votes [12.89%])

    Percentage of vote: 12.89%

  2. redusa (61 votes [16.05%])

    Percentage of vote: 16.05%

  3. normala (5-6 ani rezistenta) (171 votes [45.00%])

    Percentage of vote: 45.00%

  4. crescuta (41 votes [10.79%])

    Percentage of vote: 10.79%

  5. foarte crescuta (35 votes [9.21%])

    Percentage of vote: 9.21%

  6. indestructibila (23 votes [6.05%])

    Percentage of vote: 6.05%

Vote Guests cannot vote

#19
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
In topicul asta, trebuie sa-i dau dreptate lui maximus. Fiabilitatea unei masini nu se determina asa. Ar fi o treaba, daca ar vota doar posesorii, in urma experientei lor si daca se aduna un nr. maricel de voturi, sa se vada rezultatele. Altfel, topicul este un nonsens.

#20
alex.20

alex.20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 31.03.2006

 uko, on Jan 9 2007, 17:09, said:

poti vota din auzite...de la un prieten, de la un coleg...
:o
Asta e cea mai mare prostie si este folosita prin toate forum-urile... prietenu
Copilaresc topic-ul si inutil. Nu sunt fan Logan (sa nu fiu inteles gresit).
Iara se ajunge la celebrul razbel.
Pacat.
Cred ca mai bine de 50% din ce s-a discutat in sectiunea Just Cars sunt inutilitati pro si contra Logan.  :(

#21
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
@uko, @romaximusro : undeva trebuia sa se faca rabat de calitate, in favoarea pretului, nu? Ca doar e vorba de Dacia de 500 de oiro, nu? Care acuma bate spre 12-14000 ioroi.

#22
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 romaximusro, on Jan 10 2007, 04:11, said:

ce aberatie  :cursing:  :console: auzi.. sa votezi fiabilitatea din auzite.. bravo mai uko.. bravo.. interesante criterii ai tu  :naughty:
pai tu de ce ai votat? nu tot din auzite de la parintii tai?  :P

#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu nu am votat. pentru ca mi se pare aberant.
marius... pai s-au facut compromisuri insa nu putem stii cat de bine sta in mod real dpdv al fiabilitatii. si in mod sigur nu vom afla din votul de pe acest topic

#24
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 romaximusro, on Jan 10 2007, 06:18, said:

eu nu am votat. pentru ca mi se pare aberant.
ash pe dreacu !

sunt 2 voturi la fiabilitate foarte crescuta.

dvs si basarab , presupun.  :P

#25
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu-i nevoie sa ma crezi. deci fara sa vrei :) ai aratat ce ziceam eu: de unde stiu eu ca cei ce voteaza sunt proprietari? :lol: oricum poll tampit, idee tampita ==> candidat sigur la inchiderea topicului, atata timp cat nu se lucreaza cu date reale

#26
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 romaximusro, on Jan 10 2007, 06:37, said:

nu-i nevoie sa ma crezi. deci fara sa vrei :) ai aratat ce ziceam eu: de unde stiu eu ca cei ce voteaza sunt proprietari? :lol: oricum poll tampit, idee tampita ==> candidat sigur la inchiderea topicului, atata timp cat nu se lucreaza cu date reale
amice se cheama focus grup  :naughty: .

si se practica pe scara larga de cei care deschid chestionare de genul ce iaurt preferati?

sau tu chiar crezi ca aia asa i-au apucat dragostea de iaurturi deodata.

oricum o sa fie ca la mari romani. cand s-or trezi fanaticii Logan sa voteze cu miile de loganuri ....

#27
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 romaximusro, on Jan 9 2007, 19:18, said:

marius... pai s-au facut compromisuri insa nu putem stii cat de bine sta in mod real dpdv al fiabilitatii. si in mod sigur nu vom afla din votul de pe acest topic
Sigur nu vom afla. Dar macar numele producatorului autohton (cuparat de reno) o sa fie inca o data improscat cu noroi. Si chiar merita! Si stii de ce? Pentru ca, de exemplu: trimit afara pe poarta fabricii masini fara frane reglate. Mai tii minte cand te-am intrebat daca la Logan trebuie stranse suruburi? Ai zis ca nu. Uite ca, tot trebuie facuta o aerisire a franelor. Nu e o problema generala, sau poate nu stium noi ca e. In mod sigur, e mare pacat sa stii ca ai masina NOUA, dar sa te trezesti la un moment dat ca ramai fara frane din senin. Oare mai tii minte problema admin-ului de pe forumul pejo.ro, cand a ramas fara frane la 307 sau 206, nu mai stiu exact care la o viteza destul de maricica? Stii ca s-a cam musamalizat toata treaba pe forum, nu?
Ti-am zis ca lucrez intr-o multinationala si ca stiu cum se face C.T.C.-ul frantuzesc, nu?

#28
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Marius3k, on Jan 10 2007, 06:40, said:

stiu cum se face C.T.C.-ul frantuzesc, nu?
laissez monsieur ca il va si asha ?

#29
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
trabante ma luminezi si pe mine ce legatura are focus gropul cu fiabilitatea unei masini? iti zic eu.. nici una.L-am tot provocat pe uko si pe alti fanatici sa aduca cifre seci , reale prin care sa demonstreze ca loganul nu e fiabil. pana acum nimic, doar aiureli si mistouri.. se pare ca nu puteti mai mult  :lol:  ;)

#30
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
haha...ce tare...2 zic ca masina e indestructibila...ala era pus la misto... :coolspeak:  sper ca si votul e la misto...

#31
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai daca voturile sunt date la misto, crezi ca poti trage concluzii corecte in privinta fiabilitatii mai uko? :) si da nu poti trage , atunci ce rost ar mai avea acest topic? doar ca sa mai aruncam putina kko?

#32
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Eu votat pentru fiabilitate crescuta,si in caza ca se strica piesele sunt mai ieftine decat la o masina :D  straina.romaximusro cei ai mai cu omu daca a deschis acest topic?;eu cred ca e bun topicul ;) .El vrea pareri; date concrete,statisti concrete nu se pot afla din acest topic B) .

Edited by stokarit_s, 09 January 2007 - 21:17.


#33
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 uko, on Jan 10 2007, 07:29, said:

haha...ce tare...2 zic ca masina e indestructibila...ala era pus la misto... :coolspeak:  sper ca si votul e la misto...
vreo 2 misani?  :coolspeak:

la asa mare roman asa mare masina  :kisstogether:

#34
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Am vrut sa votez la misto indestructibila... dar s-a blocat mouse-ul si s-a dus pe redusa.  :coolspeak:
Nu a vrut alceva.  :deadtongue:
Asa ca am votat pentru fiabilitate redusa in primul rand din cauza ruginei. Nu mi se pare normal ca o masina noua sa rugineasca dupa nici macar un an. Tabla e la fel ca la vechile berline. :)
Sincer, as fi trecut cu vederea restul problemelor si desi sunt acuzat de unii ca sunt antiloganist i-as fi dat un vot putin mai bun. Trebuie vazute si plusurile masinii, nu doar problemele... care din pacate sunt destul de multe. Nici macar un pensionar care face maxim 1000 de km pe luna nu cred ca ar zice ca e fiabila dupa ce vede primele pete de rugina.  :confuzzled:

#35
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si cand vb de defecte, de rugina banui ca aveti macar vre-o 1000 de masini care sa fi fost afectate de asa ceva. cu constatare in service, inlocuire /remediere in garantie etc.
@stokarit_s.. acest topic nu e bun, in principal pentru ca uko crede ca poate spune despre o masina ca e nefiabila doar pe baza unui vot pe internet, intr-un topic obscur. cand de fapt nu e deloc asa

#36
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Night Elf, on Jan 10 2007, 08:21, said:

Nici macar un pensionar care face maxim 1000 de km pe luna nu cred ca ar zice ca e fiabila dupa ce vede primele pete de rugina.  :confuzzled:
adica ce vrei sa spui ca maximus e mai rau ca un pensionar  :naughty: ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate